طراحی سایت
X

آیا فناوری پرینتر سه بعدی میتواند جایگزین تجارت جهانی شود؟

آیا فناوری پرینتر سه بعدی میتواند جایگزین تجارت جهانی شود؟

 

رائول لیرینگ Raoul Leering، رئیس بخش تحلیل تحولات تجارت جهانی در بانکING  معتقد است که پرینتر سه بعدی می تواند تا یک چهارم تجارت جهانی را تا سال 2060  از بین ببرد.
چند سال پیش، بازار پرینترهای سه بعدی توسط یک مقدار قلیلی از متخصصین و طرفداران و تبلیغات پر سرو صدا به جامعه جهانی معرفی شد و مورد پذیرش قرار گرفت.. با اینکه بسیاری از آن تبلیغات پر سرو صدای فضایی و فانتیزی تحقق نیافت اما فناوری تولید افزایشی به خاطر اصالت کاربردی خود در جامعه جهانی اعم از صنعت،  پزشکی، مهندسی، هنر و بسیاری دیگر مورد پذیرش قرار گرفته و در حال حاضر به دنبال راهیابی برای تسخیر تجارت جهانی می باشد.

 


رائول لیرینگ، رئیس تحلیل تحولات بین المللی در بانک هلندی ING معتقد است که این جذب جهانی، قریب الوقوع است. او اخیرا یک گزارش نوشته: در صورتی که فناوری پرینتر سه بعدی همچنان پیشرفت کند، می تواند بخش قابل توجهی از بازار تجارت جهانی را از بین ببرد. 
این تحلیلگر بین المللی هر دو تخمین محافظه کارانه و جاه طلبانه را در مورد چگونگی تاثیر پرینتر سه بعدی بر تجارت جهانی را فراهم می کند. اگر این فناوری در حال رونق باشد، قابلیت های تولید افزایشی محلی می تواند تا سال 2040 تجارت جهانی را تا 40 درصد کاهش دهد. این حدس از سناریوی شتاب دهنده استفاده می کند، با فرض بر این که سرمایه گذاری در پرینترهای سه بعدی هر پنج سال دو برابر شود.

 


اگر روند این فناوری در مسیر فعلی ادامه یابد، این گزارش انتظار دارد که یک چهارم از این بازار تجارت جهانی که بر پایه تولید کاهشی بنا شده است تا سال 2060 حذف شود. اگرچه این یک برآورد محرمانه تر است، اما هنوز تاثیرات مهمی در بازار جهانی تجارت ایجاد می کند.
 
چگونه فناوری پرینتر سه بعدی بازی تجارت جهانی را تغییر خواهد داد
فناوری پرینتر سه بعدی در آینده نزدیک می تواند نیروی کار را کاهش دهد و همچنین نیاز به واردات کالا از کشورهای کم درآمد را از بین می برد. به نوبه خود، این امر می تواند باعث کاهش کسری تجاری برای واردکنندگان عمده و همچنین تراز منفی کشورهایی با مازاد تجاری شود.

 


این فرآیند ممکن است اخبار خوبی برای کسانی باشد که در زمینه پرینتر سه بعدی فعالیت می کنند اما، این گزارش بیان می کند که پرینتر سه بعدی می تواند زنجیره های عرضه جهانی را به طور اساسی دگرگون کند و سطح رشد تجاری را تهدید کند . بانک. ING تأکید می کند که این تکنولوژی هنوز در مرحله ابتدایی خود است، که عمدتا برای نمونه سازی یا تولیدات کوچک و محدود استفاده می شود. اما رائول لیرینگ هشدار می دهد که این امر در طول زمان تغییر خواهد کرد. گزارش ING اشاره می کند که نرخ رشد سالانه سرمایه گذاری در پرینتر سه بعدی طی پنج سال گذشته 29 درصد بوده است و این مخالفت شدید با سرمایه گذاری در دستگاه های سنتی با فناوری تولید کاهشی می باشد که تنها رشد 9.7 درصد را نشان می دهد.
 


با توجه به تکنولوژی پرینتر سه بعدی رائول لیرینگ معتقد است که این فناوری بر روی بخش های خاصی نظیر حمل و نقل، تدارکات و بندرگاه ها تاثیر منفی دارد و البته هر تجارتی که با توزیع کالا از طریق مرزها ارتباط دارد، این امر باعث می شود کشورهای خاص مانند هلند، هنگ کنگ و سنگاپور آسیب پذیر شوند.
با این حال، کشورهای دارای نقص های تجاری ناگهانی مانند ایالات متحده از این تغییرات سود خواهند برد. کشورها با توانایی تولید محصولات محلی که در حال حاضر معمولا وارد می شوند، می تواند باعث کاهش کسری بودجه خود شوند. 

 


این که آیا انتظار میرود، رشد پایدار باشد و یا انفجاری باشد، صنعت تجارت جهانی باید برای تغییرات کاملا آماده شود. این گزارش انتظار دارد که صنایع دارای بیشترین آسیب را از فناوری پرینتر سه بعدی میبینند، صنایعی  مانند خودرو، ماشین آلات صنعتی و محصولات مصرفی می باشند.

 

برای اطلاعات بیشتر از آینده صنعت و تجارت جهانی با printer3bodi.com در ارتباط باشید.

 

 

منبع:all3dp
گروه نویسندگان جمعه, 28 مهر,1396 2273 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی مشارکت در تحقیقات بیو پرینتر سه بعدی با دانشگاه ها توسط شرکت دانش بنیان Aether
مطلب بعدی شرکت آرایش و بهداشتی LUSH و تولید محصولات جدید با پرینتر سه بعدی

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر