طراحی سایت
X

استارتاپ بازیافت توسط مداد سه بعدی

استارتاپ بازیافت توسط مداد سه بعدی

کوچکترین عضو خانواده بزرگ فناوری تولید افزایشی، یک پرینتر سه بعدی کوچک به شکل مداد که به مداد سه بعدی معروف می باشند. البته از مداد سه بعدی بیشتر در حوزه تحصیلات مدارس، نقاشی سه بعدی و هنر استفاده میشود اما همچون تمامی انواع پرینتر سه بعدی از وسعت کاربرد، برخوردار می باشد. 
در حالیکه مدادهای سه بعدی ابزارهای بسیار خوبی هستند که یک محدوده وسیع از تولیدات فانتیزی سه بعدی از هنر، لباس، حتی و کیس های تلفن همراه را در بر می گیرند، کارایی مداد سه بعدی بالاست اما کار با آنها سخت نیست، البته یک دوره یادگیری اجتناب ناپذیر برای مداد سه بعدی وجود دارد که در آن مصرف کنندگان با نحوه کار مداد سه بعدی و ابزارهای جانبی آن آشنا می گردند. 

 


فیلامنتهای مصرفی مداد سه بعدی همان قیلامنت های پرینتر سه بعدی FDM می باشد که از جنس پلاستیک می باشد. برخی به دلایل زیست محیطی و برخی به دلایل مالی به مواد اولیه مدادهای سه بعدی خرده گرفنتد که در یک خلاقیت فنی که فقط از پویندگان فناوری پرینتر سه بعدی بر می آید، مداد سه بعدی جدیدی تولید شده که از مواد اولیه بازیفتی استفاده می کند.
خوشبختانه، کمپین Kickstarter برای یک مداد سه بعدی ایجاد شده است که هم به محیط زیست کمک می رساند و هم قیمت فیلامنت های مصرفی آن، تقریبا صفر می باشد. این مداد سه بعدی جدیدی که رنیگاد Renegade نامیده می شود، به طور خاص طراحی شده است که پلاستیک ذوب شده خارج می کند، همانند 3Doodler یا دیگر مدادهای سه بعدی موجود در بازار، اما رنیگاد Renegade از بطری های پلاستیکی، کیسه ها و مواد پلاستیکی دور انداختنی به عنوان مواد اولیه استفاده می کند.رنیگاد که در یک سال و نیم گذشته تحت توسعه قرار داشته است توسط دانیل ادوارد Daniel Edwards در لندن ایجاد گردید. ادوارد که خودش 10 تا 15 دلار صرف خرید یک بسته فیلامنت پلاستیکی برای مداد سه بعدی خودش می کرده این فشار مالی و حس مسئولیت زیستی را بیشتر درک می کرده و در عین حال از فناوری خارق العاده ای چون پرینتر سه بعدی و مداد سه بعدی هم نمی توانست بگذرد بنابر این تصمیم گرفت و عمل کرد. 
در حالیکه این مداد سه بعدی، کوچکترین، نازک ترین، سبک ترین یا ارزان ترین مداد سه بعدی در جهان نیست، اما اولین مداد سه بعدی بازیافت جهان می باشدو که هم از کار کردن با این مداد سه بعدی لذت می برید و هم حس زیبای همیاری با زمین و محیط زیست خود را دریافت می کنید و حالتان قشنگ می شود. 

مطمئنا شما قادر نخواهید بود بطری های کامل پلاستیکی را به داخل منبع تغذیه مداد سه بعدی قرار دهید، به برای کمک به کاربران، که ضایعات پلاستیکی خود را به نوار های قابل استفاده از پلاستیک تبدیل کنند، سازندگان پشت قلم رینگاد Renegade نیز یک مکانیسم برش پلاستیکی مبتکرانه به نام چوپاکات ChupaCut قرار داده است. این مکانیسم عمدتا روی یک بطری پلاستیکی قرار میگیرد و آن را به صورت یک روبان دایره ای طولانی با عرض 5 تا 7 میلیمتر برش می زند.
این نوار پلاستیکی را میتوان به عنوان مواد اولیه به طور مستقیم داخل منبع تغریه مداد سه بعدی رنیگاد قرار دهید تا با اکسترودر قدرتمندش آنرا با مکانیسم پیچی به سمت سیستم گرمایشی نازل هدایت میکند و در نهایت رنیگاد، مواد مذاب پلاستیکی را با ضخامت 0.14 تا 0.35 به طور ممتد و یکسان از نوک نازل به بیرون هدایت می کند تا نقاشی سه بعدی شما به زیبایی شکل بگیرد. 

 


از لحاظ مشخصات، مداد سه بعدی رنیگاد با یک موتور درایو و گیربوکس برای کمک به تغذیه پلاستک مجهز شده و سیستم گرم کننده میتواند داخل محدوده 50 تا 320 درجه سانتیگراد با یک کنترلر استفاده آسان تنظیم گردد. سرعت قلم میتواند با لمس دکمه تنظیم گردد. ساختار رنگاد ساخته شده از یک ماده آلومینوم قابل اعتماد و همچنین یک درایو بادوام مکانیکی و سیستم الکتریکی است. علاوه بر نوارهای پلاستیک تهیه شده از بطری های پلاستیک PET، مداد سه بعدی رنیگاد میتواند همچنین از فیلمنت های including ,PLA ,ABS nylon ,TPE ,HIPS ,wood استفاده نماید.
 

 

شما با خرید مداد سه بعدی رنیگاد Renegade هم به محیط زیستتان کمک کرده اید و هم به جیبتان . در نهایت شما یک فناوری جدید قرن بست و یکمی را با بهره وری بالای زیست محیطی و مالی به دست آورده اید.

Printersebodi.com برای کسب اطلاعات بیشتر در کنار شماست.

 

منبع:3ders
گروه نویسندگان چهارشنبه, 19 مهر,1396 2201 0
کلمات کلیدی: مداد سه بعدی3D Pen .
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    4.4
مطلب قبلی اولین پرینتر سه بعدی زیستی ترکیبی
مطلب بعدی shape ways رهبر بخش خدماتی پرینتر سه بعدی

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر