طراحی سایت
X

استارتاپ تولید عینک با پرینتر سه بعدی

استارتاپ تولید عینک با پرینتر سه بعدی

 

شرکت استارتاپی SPEX  یک لاین جدیدی از عینک‌‌ های با طرحهای خاص و رنگ دلخواه شما را از طریق فناوری پرینتر سه بعدی تولید کرده و وارد بازار نموده است. 
این برند جدید توسط یک مهندس ارشد جوان و خوش فکر به نام کریس نیوس Chris Nieves بنا شده است، وی امیدوار است که گزینه های مد روز، ست کردن با تیپ لباس، رنگی بودن و حتی مد‌‌و‌‌لار modular را با توجه به توانای بدون محدودیت فناوری تولید افزایشی با یک پرینتر سه بعدی  ارزان قیمت برای عینک‌‌های طبی ایجاد کند. 
کریس می‌‌گوید: وقتی عینک طبی گران قیمتش شکست و پول کافی برای خرید عینک جدید را  نداشت، موجب ایجاد این انگیزه در او شد تا این شرکت تولید اولی start up را راه‌‌اندازی کند.
 

 


خوشبختانه این مهندس به یک دستگاه پرینتر سه بعدی دسترسی پیدا کرد و با تسلطی که از زمان دانشگاه بر نرم‌‌افزار طراحی و مدل سازی سه بعدی پیدا کرده بود، یک عینک جدید برای خودش ساخت. فقط کریس نبود که هر‌‌وقت عینکش می‌‌شکست باید پس‌‌انداز‌‌ش را صرف خرید عینک جدید می‌‌کرد، بنابراین وی تصمیم گرفت که روی این ایده فعالیت کرده و با مقدار کمی پس اندازی که داشت این شرکت تولید اولی ( استارت آپ ) را برای خود راه اندازی کند. 
کریس می‌‌گوید: ایده spex را من از سر نیازم به وجود آوردم. وقتی یک روز صبح از خواب بیدار شدم که شب قبلش عینکم را اشتباها شکسته و بلا استفاده شده بود ، ایده spex متولد شد.
آن زمان من فقط یک مهندس مکانیک تازه فارغ ا‌‌‌لتحصیل و در جستجوی کار بودم. پس، پول زیادی نداشتم. خرید عینک جدید که غیر ممکن بود، پس به فکر یک خلاقیت افتادم. وقتی این ایده‌‌ی ساخت عینک به ذهنم رسید، هم مهارت‌‌های مهندسی را داشتم و هم به پرینتر‌‌ سه بعدی دسترسی داشتم. طراحی عینک خودم در واقع اولین نمونه‌‌ی کار برای برند Spex  بود. 
 


 

پس از تحقیقات زیاد در رابطه با چگونگی ساختار و ساختمان عینک، کریس (Chris) یک طرح او‌‌ر‌‌‌جینا‌‌ل و بادوام و قابل تنظیم و سفارشی برای Spex، ساخت. او بزرگ‌‌ترین نوآوری را در عینک خودش انجام داد به طوری که این عینک نیازی به پیم و پیچ ندارد. دسته های عینک بدون پیچ به شیشه عینک متصل می‌‌شوند طوری که دسته های عینک به راحتی جدا شده و می‌‌توان از دسته های رنگی مختلف در مدل‌‌های زیبا استفاده نمود. . 
قاب‌‌های آمریکایی در واقع رزین ها‌‌یی هستند که از مواد پلاستیکی او‌‌ر‌‌تان Eurathane ساخته شده‌‌ا‌‌ند که در قالب‌‌های که توسط پرینتر سه بعدی تولید شده اند فرایند ساختشان انجام می شود.
 هم‌‌اکنون این نوع عینک‌‌ها در شش مدل و در رنگ‌‌های زیادی در دسترس‌‌اند. این عینک ها فقط 35 گرم وزن دارند این وزن شامل شیشه هم می‌‌شود بنابراین بسیار سبک و راحتند.


این عینک‌‌ها مورد آزمایشات مختلف قرار گرفتند مثل: افتادن روی زمین و تست‌‌های دیگر، که طبق آن انعطاف‌‌پذیری و دوام این عینک‌‌ها تضمین و تایید شده است . در مورد شیشه این عینک‌‌ها، با شرکت Eye Glass People در تگزاس در حال همکاری و شراکت می باشند
همه‌‌ی شر‌‌کا یی که با این شرکت همکاری می‌‌کنند باید نسخه‌‌های عینک‌‌ها را به این شرکت در تگزاس بفرستند و مدل و خصوصیات لنز مورد نظر هر نسخه را ارائه دهند تا شرکت یک قالب کاملا دقیق را برای آن بسازد. در واقع شیشه هم در این عینک‌‌های تولید شده توسط پرینت سه بعدی، می‌‌تواند جا‌‌بجا شود البته تا زمانی که با قاب عینک هماهنگ و همسان باشد.
بر اساس آخرین اطلاعات، لاین قاب‌‌های تولید شده توسط پرینتر سه بعدی هم‌‌اکنون آماده ارائه محصولات منحصر به فرد خود به خریداران و مشتریان خوش ذوق و به روز خود می باشد.
این کارآفرین تولید اولی و بازار اولی، با آمادگی کامل منتظر روز افتتاح برند SPEX می باشد و با هیجان تمام از درخواستها و پیشنهادهای خرید مشتریان، شگفت زده است. 
 Spexبه مشتریان این شانس منحصر به فرد را داده که اگر قاب‌‌های موردنظر‌‌شان را از قبل سفارش دهند برایشان تخفیف قا‌‌‌‌‌‌‌ئل می شود ، مشتریان اولیه با پرداخت 80 دلار صاحب عینک و شیشه اش می‌‌شوند که 20 دلار پایین تر از قیمت خرده فروشی می باشد و بقیه مشتریان برای هر عینک صد دلار باید پرداخت کنند.
 مشتری با پرداخت 375 دلار یک ست ترکیبی 5 تا‌‌یی دریافت می‌‌کند و می‌‌تواند عینک‌‌های مختلفی را با ا‌‌‌ستا‌‌‌‌یل و مدل و رنگ های لباسش، ست کند..


وب سایت خبری تحلیلی پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com
 

منبع:3ders
گروه نویسندگان چهارشنبه, 06 تیر,1397 3652 2
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی انرژی خورشیدی در خدمت پرینتر سه بعدی
مطلب بعدی با پرینتر سه بعدی کیک های زیبا و بی نظیری را ارائه دهید

2 نظر در مطلب "استارتاپ تولید عینک با پرینتر سه بعدی" ثبت شده است

کیارش

اینجوری که دارم میبینم. سایت شما کلی کار و شغل جدید رو که توسط پرینتر سه بعدی با عنوان استارتاپ شروع شده را معرفی می کند.

من از یکی دو تا از این استارتاپ ها خوشم اومد.. چه جوری می تونم اطلاعات بیشتری در این رابطه داشته باشم .

شما می تونید کمک کنید ؟

کتاب یا راهنمایی برای مطالغه و یا مشاوره خصوصی؟؟؟؟


ترنم ترانه

6000 یورو به اضافه مالیات و عوارض چند تومان میشه؟؟؟

البته شنبه جواب بدبد که قیمت یورو معلوم باشه

خخخخخخ

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر