طراحی سایت
X

امارات متحده عربی 137 میلیون دلار برای شهر تولید سه بعدی مریخ سرمایه گذاری می کند.

امارات متحده عربی 137 میلیون دلار برای شهر تولید سه بعدی مریخ سرمایه گذاری می کند.

 

امارات متحده عربی تلاش دارد تا شهری مشابه زندگی کره مریخ را شبیه سازی کند. شهر علوم مریخ با 137 میلیون دلار و مساحت 1.9 میلیون فوت مربع  با دیوارهایی که توسط پرینتر سه بعدی ساخته میشوند بنا خواهد شد وجالب توجه اینکه مواد اولیه ساخت این شهر فضایی، شن و ماسه های بیابانهای دبی می باشند.
در حال حاضر ساخت زیستگاههای انسانی در مریخ به شدت در دستور کار دانشمندان قرار دارد. البته زمانی این تصورات فانتیزی مخصوص رمانهای علمی و تخیلی بوده است اما همکنون، ناسا مسابقات طراحی و تولید زیستگاه انسانی در مریخ به کمک پرینتر سه بعدی را در بین دانشمندان آماتور ترویج داده و هر چند وقت به صورت مسابقاتی تشویقی در حوزه فناوری تولید افزایشی برگذار می نماید.
امارات متحده عربی به عنوان یکی از بازیکنان مهم در سفرهای فضایی در نظر گرفته شده است، و پروژه ای هیجان انگیز را راه اندازی کرده است که می تواند راهی برای ایجاد زیستگاه های انسانی در مریخ باشد. 
شهر مریخ با 137 میلیون دلار هزینه ساخت، بزرگترین شهر شبیه سازی فضایی که تا به حال ساخته شده است، میباشد که با وسعت 1.9 میلیون فوت مربع زیستگاهی مانند مریخ را کاملا متصور مینمایاند. با توجه به آب و هوایگرم و گرد و خاک امارات متحده عربی، سازندگان این پروژه علمی بر این باورند که این مکان می تواند یک تصویر واقعی از آنچه که در مریخ می گذرن را نمایان کند.

 

 


شیخ محمد بن راشید آل مکتوم، معاون رئیس جمهور، نخست وزیر و حاکم دبی، گفت: "پروژه جدید گامی دیگر از امارات متحده عربی برای مشارکت در زمینه جنبش علمی جهانی است." "ما می خواهیم مثال و انگیزه ای برای دیگران در شراکت و کمک به راهپیمایی انسان در فضا ایجاد کنیم."
این پروژه روز سه شنبه در یک نشست سالانه دولت امارات متحده عربی در ابوظبی برگذار شده است که در آن حضار در مورد امکان ساخت آزمایشگاه هایی برای مواد غذایی، انرژی و آب در شهر مریخ، و همچنین نیاز به انجام آزمایش و مطالعات کشاورزی در مورد امنیت مواد غذایی، مطرح شد.
این شهر حتی شامل موزه ای از سفر فضایی خواهد بود که دیوارهای آن با مواد اولیه شن و ماسه بیابان که با پرینتر سه بعدی ساخته خواهد شد. این موزه حاوی زمینه های آموزشی برای تشویق شهروندان جوان برای یادگیری در مورد فضا نیز خواهد بود.
  


شیخ محمد توضیح داد که چرا امارات متحده عربی می خواهد چنین پروژه بزرگی را انجام دهد.
وی گفت: "امارات متحدۀ عربی تلاش می کند تا فعالیت های بین المللی را برای توسعه فن آوری هایی که به نفع بشریت است، ایجاد کند و پایه ای برای آینده ای بهتر برای نسل های آینده فراهم کند." "ما همچنین می خواهیم شور و شوق رهبری علمی را در امارات متحدۀ عربی را تقویت کنیم، کمک به بهبود زندگی در زمین و ایجاد راه حل های نوآورانه برای بسیاری از چالش های جهانی در برنامه های امارات متحده عربی قرار دارد.
در نهایت، شهر علوم مریخ و ساختمانهای تولید سه بعدی آن، سهم مأموریت امارات متحده عربی برای هدایت و حمایت از فعالیتهای علمی حضور انسان بر کره مریخ است و همچنین با استراتژی مریخ 2117 که در جریان پنجمین اجلاس سران کشورهای جهان تصویب شده است هم راستا می باشد
با وجود قرار داشتن شهر مریخ در امارات عربی اما دانشمندان درجه بالا را از سراسر جهان جذب خواهیم کرد تا حدود پروژه را وسیعتر کرده و حتی می توانند در کنار حوزه های اکتشاف فضا، به پژوهش و بررسی بهره وری آب، غذا و انرژی در روی زمین نیز بپردازند.
  
 


زمانی که شهر علوم مریخ به طور کامل ساخته شده باشد، یک تیم از "فضانوردان" در آن برای مدت یک سال زندگی خواهند کرد و تجربیات و آزمایشات آن تیم در شهر مریخ، در مورد اینکه چطور انسانها برای زندگی در مریخ آماده شوند، به دانشمندان کمک خواهد کرد تا با پیشرفت های بیشتری در طراحی شهر کمک کنند.
شهرمریخ، توسط دانشمندان، مهندسین و طراحان مرکز فضایی محمد بن راشد و شهرداری دبی ساخته خواهد شد، شامل گنبدهای گوناگون و ساختارهای غیر معمولی خواهد بود و از یک محیط شبیه سازی واقعی برای تکرار شرایط روی سطح کره مریخ استفاده خواهد شد. . معمار دانمارکی Bjarke Ingels نیز به این پروژه کمک خواهد کرد.
شیخ محمدبن رشید گفت: "امارات متحده عربی یک کشور بزرگ با چشم انداز وسیع و درک چالش هایی است که ما با آن مواجه هستیم و تغییرات سریع که ما در حال تجربه کردن آن در این جهان هستین." ما به توانایی های اکتشاف فضا و همکاری با شرکا و رهبران جهانی اعتقاد داریم به منظور بهره برداری از یافته های این تحقیق و جنبشی که به دنبال تامین نیازهای مردم و بهبود کیفیت زندگی روی زمین است حمایت می کنیم ".

 


  برای اظلاعات بیشتر با printersebodi.com در ارتباط باشید. 

 

منبع:3ders
گروه نویسندگان جمعه, 05 آبان,1396 1927 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی وولکس واگن با پرینتر سه بعدی دوچرخه برقی می سازد
مطلب بعدی نیروی دریایی هلند کل ناوگان خود را اسکن سه بعدی کرده است

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر