طراحی سایت
X

انرژی خورشیدی در خدمت پرینتر سه بعدی

انرژی خورشیدی در خدمت پرینتر سه بعدی

 

برای کمک به در دسترس قرار دادن فناوری پرینتر سه بعدی در مناطق فقیرنشین کشور کلمبیا، دانشجویان دانشگاه تکنولوژی روچستر  Rochester Institute of Technology یک سیستم انرژی خورشیدی را طراحی و تولید کرده اند که به پرینتر سه بعدی اجازه می دهد تا در مناطقی که برق ناپایدار وجود دارد و یا حتی برق وجود ندارد، به راحتی و اطمینان کار کند.

از ابزارهای موقت پزشکی تا وسایلی برای ادامه حیات، همه و همه از توانایی های قابل توجه پرینتر سه بعدی می باشد که به خصوص در جوامع دور افتاده و فقیر ، پتانسیل این فناوری قرن بیست و یکمی بیشتر احساس می شود اما متاسفانه، دسترسی به فناوری تولید افزایشی در این مناطق از جهان به سختی و یا حتی محدود می باشد.
اما دانشجویانی از دانشگاه تکنولوژی روچستر معتقدند که اگر آخرین فناوری های مدرن مانند پرینتر سه بعدی، انرژی خورشیدی و حتی آموزش های مدرن وارد این جوامع کم توان بشود، جوانان به جای گروه های خشونت طلب و ناهنجار به فرآیندهای یادگیری مهارت و فنون جدید روی می آورند و سرانه خدمات در این مناطق بالا خواهد رفت.
برای انجام این دوره های چند رشته ای و طراحی متد نوین در مناطق فقیر نشین و بدون امکانات، شش دانشجوی مهندسی الکترونیک، مهندسی صنایع و مهندسی مکانیک تصمیم به تمرکز بر آموزشهای فناوری تولید افزایشی و ارائه پرینتر سه بعدی نمودند. در مناطق دور افتاده ، برق همیشه برای ساکنان محلی پایدار نیست و یا کلا در دسترس نیست. بنابراین این تیم دانشجویی یک راه حل قابل اطمینان برای حل این مشکل بحرانی و ادامه موفقیت آمیز تصمیم خود، پیدا کردند.
هدف پروژه آنها، ایجاد یک سیستم منبع تغذیه الکترونیکی است که توانایی تولید الکتریسیته برای فعالیت قابل اطمینان یک دستگاه پرینتر سه بعدی را فراهم نماید. آنهم در مناطقی از جهان که نیروی برق بسیار ناپایدار است و یا اصلا وجود ندارد.


ساخت پانل های خورشیدی برای پرینتر سه بعدی

پرینتر سه بعدی متصل به پانل خورشیدی که توسط این گروه دانشجویی طراحی و تولید شده است ،  می تواند یکپارچگی بین انرژی خورشیدی و باتری را حفظ کند. بنابراین، هنگامی که برق نتواند قدرت لازم را به پرینتر سه بعدی بفرستد، پانل های خورشیدی یا باتری بزرگ نصب شده می توانند جایگزین شوند و نیروی لازم را تآمین کنند.
مارکوس استرمن Marcos Esterman دانشیار کالج مهندسی دانشگاه روچستر گفت : 
دانشجویان ، سیستم هماهنگی منبع انرژی و پرینتر سه بعدی را طوری طراحی کرده اند که به طور خودکار انرژی خورشیدی ، جایگزین شبکه برق محلی می شود و در صورت وجود هر کدام از این منابع انرژی ، باتری بزرگی که در این محموعه قرار دارد را شارژ می نماید.

دانش آموزان مهندسی دانشگاه روچستر در حال حاضر از راه دور با دانشجویان محلی کلمبیایی ازدانشگاه  Universidad Autónoma de Occidente de Cali کار می کنند. در حالی که دانشجویان روچستر بر روی منبع تغذیه و باطری دستگاه کار می کردند، دانشجویان کلمبیایی، روش هایی را برای استفاده از بطری های پلاستیکی به عنوان مواد اولیه پرینتر سه بعدی و تولید فیلامنت را توسعه می دهند.
جاش کوهن Josh Cohen دانشجوی کلمبیایی که در این پروژه فعالیت دارد، گفت: توانایی اتصال به انواع نیروی الکتریسیته از پانل های خورشیدی، باتری ذخیره نیرو و توانایی اتصال به شبکه محلی از جمله قدرت اصلی این پرینتر های سه بعدی برای ماندگاری در جوامع فقیر می باشد.
در حال حاضر این پرینتر های سه بعدی که به پانل خورشیدی متصل هستند فقط با مواد اولیه پلاستیکی، تولید سه بعدی را انجام می دهند اما این قطعا یک راه و فرآیند عالی برای تشویق جوانان به مشارکت و شروع طراحی ایده های خود برای کمک به بهبود جوامع خود می باشد 

 

وب سایت خبری تحلیلی پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com
 

منبع:all3dp
گروه نویسندگان ﺳﻪشنبه, 05 تیر,1397 3510 1
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی پرینتر سه بعدی سرامیک چگونه کار می کند؟
مطلب بعدی استارتاپ تولید عینک با پرینتر سه بعدی

1 نظر در مطلب "انرژی خورشیدی در خدمت پرینتر سه بعدی" ثبت شده است

قدیمی

به نظر میاد اونا پرینتر سه بعدی رو رد کردن و تو ترکیب فناوریها هستن اما ما هنوز نه پرینتر سه بعدی رو شناختیم و نه انرژی خورشیدی

؟؟؟؟؟

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر