طراحی سایت
X

با پرینتر سه بعدی برای خود یک دستگاه بازی نینتندو بسازید

با پرینتر سه بعدی برای خود یک دستگاه بازی نینتندو بسازید

 

تیم لینچویست Tim Lindquist، دانشجوی مهندسی برق در دانشگاه ایالت آیووا، با یک پرینتر سه بعدی و کامپوتر رزپبری Raspberry Pi، کنسول بازی نینتندوی Nintendo شخصی خود را ساخته است. نینتندوی تولید شده توسط پرینتر سه بعدی"Nintindo RP"   از پلت فرم شبیه سازی RetroPie استفاده می کند، که به گیمر ها و بازیکنان این کنسول شفارشی ساز، اجازه می دهد بازی های یکپارچه نینتندو را از سال هایی گذشته را نیز بازی گنند.
به رغم موفقیت های بسیار عجیب و غریب کنسول های جدید مانند سوئیچ نینتندو ، Nintendo Switch بازیکنان هنوز از بازی های کلاسیک دوران کودکی خود خاطرات فراوانی دارند و علاقه مندند که دوران کودکی خود را بازسازی کنند که شرکت نینتندو این واقعیت را به رسمیت شناخته و نینتندو کلاسیک می نی Nintendo Classic Mini را به بازار ارائه داده است. که یک نسخه کوچک و ساده شده از شرکت فناوری بازی نینتندو می باشد.
ما در حالی که نینتندو کلاسیک مینی بسیاری از جورابهای کریسمس سال گذشته پر کرده بود اما بسیاری از مردم با کمک از جامعه فتاوریهای DIY ترجیح می دهند که از مسیر غیر رسمی و استفاده از سیستمهای یکپارچه و شبیه ساز مانند RetroPie استفاده کنند و نوستالژی دوران کودکی خود را به دست آورند. البته این مخصوص نینتندو نیست چون گیمر ها اساسا می توانند کل کنسولهای بازی مانند Nintendo 64, Sega DreamCast, and Sony Playstation را بر روی کامپیوتر های بسیار کوچک رزپبری پای Raspberry Pi بار گذاری کنند و از بازی با آنها لذت ببرند.
کمی دشوار است بپذریریم که این کنسولهای معروف که همین چند دهه قبل به صورت دستگاه های بسیار یزرگ ارائه می شدند، به طور کامل بر روی یک ماشین کوچک به اندازه نصف کف دست فشرده شوند اما کاملا درست است، و به کسانی مثل تیم لینچویست دانشجوی مهندسی این اجازه را می دهد تا با ایجاد کنسولهای بازی خود توسط پرینتر سه بعدی ، بازی های یکپارچه زیادی را به مردم ارائه دهند.
 

 

 استفاده از کامپیوتر های کوچک Raspberry Pi این امکان را به سازندگان این کنسولهای بازی می دهد تا محل بازی را برای خود شخصی سازی کنند و فضاهای خاص و آینده گرا را به همراه کنسول های بازی قابل لمس و سیستم عامل خود روانه بازار کنند.
کنسول ساخته شده توسط تیم لینچویست  در هسته خود یک رایانه Raspberry Pi دارد که نرم افزار  RetroPie  را اجرا می کند. که در یک جعبه سفارشی ساز که توسط پرینتر سه بعدی تولید شده است قرار دارند که یک نسخه تقریبا یکپارچه از بازی های نینتندو سوئیچ  Nintendo Switch را ارائه می دهند. .
تیم لینچویست توضیح می دهد: "این پروژه، ساخت یک کنسول بازی قابل حمل بوده و در عین حال ظاهری کاملا متفاوت و حتی بر اساس خواست و نظر هر کس تغییر کند که البته این فقط با پرینتر سه بعدی قابل انجام می باشد.
 


 
 نسخه تولید سه بعدی Nintindo RP با استفاده از Raspberry Pi3 و یک پردازنده BCM287 یک نسخه سبک لینوکس را با شبیه ساز RetroArch , RetroPie  اجرا می کند. یک صفحه نمایش لمسی 7 اینچی فرایند بازی را نمایش می دهد همچنین کاربران می توانند از یک پورت HDMI برای هدایت صوتی و تصویری بازی به تلویزیون استفاده نمایند..
دیگر ویژگی های مهم این کنسول بازی ساخته شده توسط پرینتر سه بعدی  یک سیستم خنک کننده پیشرفته، پورت های USB برای ارتباط، یک نشانگر 5 LED، یک نشانگر سطح باتری و یک پورت میکرو USB برای شارژ باتری داخلی با 10،000 مگاهرتز است. این سیستم دارای بلندگوهای داخلی و پورت هدفون برای استفاده از بلندگوهای خارجی نیز می با شد. 
شاید بهترین بخش از Nintindo RP، صفحه نمایش قابل توجه آن باشد که توسط پرینتر سه بعدی تولید شده است. که دقیقا همانند Nintendo Switch است و با استفاده از نرم افزار طراحی سه بعدی اتو دسک  طراحی شده است. در مجموع چهار فایل STL قابل تولید در پرینتر سه بعدی وجود دارد که کاربرانی که می خواهند  Nintindo RP را برای خود بسازند، می توانن با دانلود این فیلها و تولید سه بعدی آنها توسط پرینتر سه بعدی خودشان یا توسط یک مرکز نمونه سازی پرینتر سه بعدی این خواست خود را عملی کنند.
 


 
این جعبه تولید سه بعدی،Nintindo RP  در دنیای توسعه یافته غیر رسمی کنسول های شبیه ساز ، نسبتا منحصر به فرد می کند: این دستگاه برای بازی های قدیمی بازی های محبوب ساخته شده است اما انجام دادن این بازیهای قدیمی در یک کیس جدید و حتی مدرن می تواند بسیار مفرح باشد.
تیم لینچویست قصد دارد تا کار بر روی پرینتر سه بعدی را ادامه دهد وی همچنین چندین ایده جدید دارد که بر روی آنها متمرکز شده است. و امیدوار است بتواند روزی پرینتر سه بعدی منحصر به فرد خود را بسازد و روانه بازار نماید.


برای اطلاعات بیشتر از نوآوریهای دنیای پرینتر سه بعدی با printersebodi.com در ارتباط یاشید. 

منبع:3ders
گروه نویسندگان دوشنبه, 08 آبان,1396 1976 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی چگونه پرینتر سه بعدی DLP بسازیم ؟
مطلب بعدی 12 شکلک ترسناک هدیه پرینتر سه بعدی برای هالووین

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر