طراحی سایت
X

بررسی اجمالی پرینتر 3 بعدی صنعتی لیزری Xline 2000R

بررسی اجمالی پرینتر 3 بعدی صنعتی لیزری Xline 2000R

 

فناوری تولید افزایشی جدای از پرینتر های کوچک با کارکردی خانگی و یا نهایتا نیمه حرفه ای، از فناوری های محرمانه ای برخوردار است که فقط در پرینتر های 3 بعدی صنعتی استفاده می شود. پرینتر های سه بعدی صنعتی با همه نوع مواد اولیه از پلیمر های فوق صنعتی، فلزات نرم و سخت و همچنین سوپر فلزات که عموما در صنایع هوا فضا، نظامی و خودروسازی استفاده می شوند و البته تولید کنندگان پرینتر های 3 بعدی صنعتی از تعداد کمی در جهان بر خوردار هستند که امید صنایع بزرگ این است که تا سال 2020 تعداد شرکتهای تولید کننده پرینتر های سه بعدی صنعتی زیاد و متنوع گردد. 
از جمله مصرف کنندگان پرینتر های صنعتی که در حال حاضر در محصولات خود استفاده می کنند عبارت است از قطعاتی در صنایع غول پیکری همچون BMW ، GE ، BOEING ، VOLVO و بسیاری دیگر از شرکتها که چاره حضور در سطح اول صنعت جهانی را فناوری پرینتر سه بعدی صنعتی یافتند.
البته ناگفته نماند که پرینتر سه بعدی صنعتی Xline 2000R  در راستای اهداف نوآورانه و پشروانه کمپانی راوش Roush تاسیس و ادامه فعالیت پیروزمندانه را در پیش گرفته است.


پرینتر سه بعدی صنعتی  لیزر Xline 2000R از نظر ظاهری یکی از بزرگ ترینها در نوع صنعتی خود محسوب می شودتا جایی که به آن لقب امپراطور پرینتر های سه بعدی the king of metal 3D printers که دارای حجم ساخت یک تیکه به اندازه 800 × 400 × 500 میلی متر برای تولید در مقیاس بزرگ می باشد . این پرینتر سه بعدی صنعتی مجهر به پلتفرمی چرخشی می باشد که اجازه می دهد دو اتاقک تولید سه بعدی بدون وقفه و مستمر به کار خود ادامه دهند که این تکنیک برای کارفرما بسیار عالی محسوب می شود.

 

شرکت راوش Roush  که یک تولید کننده قطعات صنعتب در میشیگان بوده ، اولین متصدی و سرویس نصب پرینتر سه بعدی صنعتی Xline 2000R در آمریکای شمالی می باشد که بزرگترین سیستم تولید سه بعدی تولید افزایشی با انواع فلزات را دارا می باشد
به دست آوردن پرینتر سه بعدی صنعتی  Xline 2000R برای شرکت راوش تلاش و کوشش مضاعفی برای توسعه بخش فناوری تولید افزایشی بوده که مطمئنا در آینده نزدیک جایگزین کارخانجات بزرگ با صنعت ساخت و تولید سنتی خواهد شد. صنایعی همچون هوا فضا، خودرو، دفاع، انرژی، سرگرمی، پزشکی و محصولات مصرفی که با صنعت ساخت و تولید مدرن که همانا فناوری پرینتر سه بعدی صنعتی می باشد، دقیق تر، سریعتر و ارزانتر در اختیار مشتریان قرار می گیرد.
پرینتر سه بعدی صنعتی  Xline 2000R  با دارا بودن لیزر بسیار قدرتمند و صفحه ساخت 800 × 400 × 500 میلی متر، آمادگی کامل برای تولید در مقیاس بزرگ را دارا می باشد. هرچه صفحه تولید سه بعدی بزرگتر باشد حداقل دو مزایای بزرگ را دارد. 
اول : پرینترهای سه بعدی صنعتی با صفحه تولید سه بعدی بزرگ می توانند قطعات بزرگتری مانند اجزای نیرو محرکه خودرو و یا قسمت احتراق موتور را می توان به راحتی و یک تیکه تولید سه بعدی نمود و دوم : به هر دلیلی که مورد نظر نبود بدون هیچ محدودیتی و هیچ گونه قوانین دست و پا گیر مجدد طراحی و تولید انجام شود و حتی می توان از کحاظ سبک یا سنگینی محصول نهایی و ترکیب قطعات برای تعداد زیاد تولید سه بعدی، با کمترین زمان از دست رفته و مقرون به صرفه، مجدد شروع کرد. 

 
برای مثال، تولید یک موتور خودرو با یک مبدل حرارتی مجتمع توسط پرینتر سه بعدی صنعتی، می تواند با صرفه جویی در هزینه جوشکاری و پردازش پس از آن را به صورت جداگانه انجام نپذیرد و این استراتژی طراحی برای تولید افزایشی، بسته به کاربرد، همچنین می تواند به افزایش قابلیت اطمینان قطعات و سهولت نگهداری یا تعمیر کمک شایانی بنماید. با بزرگترین پلت فرم تولید سه بعدی ، تولید کنندگان می توانند مقدار زیادی از قطعات کوچک را توسط این پرینتر سه بعدی صنعتی تولید کنند.
برندی بادامی Brandi Badami مدیر توسعه کسب و کار برای تولید افزایشی در شرکت  Roush : مفهوم لیزر Xline 2000R واقعا برای صنعت تولید سه بعدی ساخته شده است و به واسطه سازگاری و پایداری قرار گرفتن دو ماژول تولید سه بعدی با چرخش 180 درجه ای، تفاوت بارزش پدیدار می گردد. بنابراین وقتی کار تولید سه بعدی یکی از آنها به اتمام رسید دور می شود و بلافاصله تولید سه بعدی ماژول بعدی آغاز می گردد در حالی که شما مشغول حذف پودر از قطعات تولید شده سه بعدی هستید، نیمی از قطعه دیگر ساخته شده است و اگر قطعات کوچک باشند که تعداد تولید با امپراطور پرینترهای سه بعدی ، قطعا بیشتر خواهد شد. 

پلت فرم چرخشی پرینتر سه بعدی صنعتی  Xline 2000R  اجازه می دهد تا دو ماژول تولید سه بعدی به صورت متقابل استفاده. به عنوان مثال، یک تکنسین می تواند بلافاصله بعد از اتمام تولید سه بعدی اولین قطعه تولید شده، شروع به تولید قطعه دیگر کند. در حالی که اولین قطعه ساخته شده در حال باز کردن ، جداسازی و پاک کردن مخلوط پودر های اضافی باقی مانده بر روی قطعه تمام شده می باشد در این لحظه تولید سه بعدی دوم بی وقفه شروع می شود، که معمولا در پرینتر های سه بعدی صنعتی که یک ماژول تولید دارند این جا به جایی بیش از یک ساعت زمان را از بین می برد.
 


ساخت و تولید نهایی پرینتر سه بعدی صنعتی  Xline 2000R تقریبا یک سال طول کشید. نمایندگان شرکت راوش Roush در حدود 9 ماه برای ساخت این دستگاه در آلمان با تیم هایی همچون Concept Laser و GE Additive کار و تلاش بی وقفه ای برای آزمایش و توسعه این دستگاهصرف کردند که در نهایت به موفقیت کامل خواص مکانیکی پرینتر سه بعدی صنعتی Xline 2000R  دست یافتند که البته  بعد ها شرکت Concept Laser را در سال 2016 به دست آورد. 
هنگامی که Xline 2000R در  راوش Roush در میشیگان تحویل داده شد، لازم بود که خواص مشابهی که در آلمان توسعه یافته بود را تولید سه بعدی نماید. 
برندی بادامی Brandi Badami مدیر توسعه کسب و کار فناوری تولید افزایشی در شرکت  Roush اعلام کرد : ما خواص مکانیکی و عملکردی بسیار خاصی داریم که باید برای برآورده ساختن درخواست های  مشتری های هوافضای خود تلاش کنیم. ما در حال حاضر در کنار سفارشاتی که داریم، تیم های قدرتمندی را برای دیگر ایالت ها و حتی چند کشور فرستادیم و فقط طبق برنامه شرکت و تخصص واقعی همکاران و علاقمندی ما، فقط در حوزه هوا فضا فعالیت خواهیم کرد
یکی از پروژه های هوافضایی راش شامل افزودن اجزای موتور برای یک سیستم نیروی دریایی فضایی ناشناخته می باشد.
 


دین ماساب Dean Massab ، معاون اجرایی توسعه کسب و کار راوش، گفت: شرکت ما در طول سال گذشته، میلیون ها دلار در توسعه و ساخت تجهیزات فناوری تولید افزایشی جدید سرمایه گذاری کرده است تا کارایی عملیاتی خود را به صنایع بیشتر گسترش دهد.
این سرمایه گذاری ها عبارتند از نرم افزار Roush، خدمات آزمایشی، قابلیت های ماشینکاری و مخصوصا مواد پیشرفته ای که از دو سال گذشته سرمایه گذاری کرده اند تا صنعت هوافضا را تامین کنند. این مواد عبارتند از: تولید ترموپلاستیک هایی که در خلع و فضا کارایی دارند ، مواد نایلون پر شده با فیبر کربن و مواد Ultem که دارای مقاومت بسیار بالا می باشند که دارای گواهینامه  حرارت شیمیایی در شعله، دود و  عدم سمیت هستند.


 
اتفاق کاملا منحصر به فرد شرکت راوش Roush به عنوان یک ارائه دهنده خدمات است که واقعا توانسته طرح های حساس و دقیق را با مقیاس و کیفت شگف آوری درمحل شما تحویل دهد. 
بسیاری از مشتریان هوافضا از آنان خواسته اند که ما باید 30 درصد از وزن محصولات تولیدی خود را از قطعات تولید شده توسط پرینتر سه بعدی صنعتی Xline 2000R  استفاده کنیم. 
برندی بادامی Brandi Badami می گوید: "ما می دانیم که فناوری تولید افزایشی  با سوپر موادهای اولیه بهترین راه است." ما می توانیم با مهندسین خود کار کنیم، مجددا طراحی قطعات را برای افزودن، اجرای نمونه سازی ، سرعت بخشیدن به توسعه محصول را انجام دهیم  و سپس با پایان مقیاس کامل تولید، آزمایشات، و بازرسی قطعه مورد نظر را تحویل دهیم تا بهترین عملکرد را در صنایع حساس هوا فضا داشته باشد.

 

وب سایت خبری تحلیلی پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com


 

منبع:sae
گروه نویسندگان دوشنبه, 24 اردیبهشت,1397 1648 1
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی مواد اولیه bronze چیست؟
مطلب بعدی پرینتر سه بعدی ناسا پیتزا میپزد

1 نظر در مطلب "بررسی اجمالی پرینتر 3 بعدی صنعتی لیزری Xline 2000R" ثبت شده است

پیشرو

می ترسم در آینده حتی ما تحصیل کرده ها هم به عنوان کارگر استخدام نشیم.

کلا پرینتر سه بعدی و هوش مصنوعی و ربات ها همه چیز رو در دست می گیرن

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر