طراحی سایت
X

بزرگترین پرینتر سه بعدی جهان در روسیه ساخته شد

بزرگترین پرینتر سه بعدی جهان در روسیه ساخته شد

 

با افزایش انواع ساخت و ساز مسکونی، ابنیه صنعتی و حتی پل های قابل استفاده توسط فناوری تولید افزایشی، شرکت های بزرگ و پیشرو در جهان بیشتر و بیشتر در این حوزه مدرن قرن بیست و یکمی، فعالیت کرده و نوآوری های منحصر به فردی را توسعه می دهند. این شرکت ها برای حفظ و توسعه بازار، نیازمند پرینتر های سه بعدی غول پیکری هستند که توانایی احداث ساختارهای بلند مرتبه و عظیم را داشته باشند و بدین صورت پرینتر سه بعدی ساختمان سازی متولد شد.
با این همه، تعجب آور نیست که گروه بزرگ ساختمانی کشور روسیه با نام AMT-SPETSAVIA برنامه خود را در طراحی، توسعه و تولید بزرگترین پرینتر سه بعدی ساختمان سازی جهان را اعلام کرد.
این شرکت روسی، پرینتر سه بعدی ساختمان سازی عظیم الجثه ای ، با نام S-500  را به همراه یک مدل کوچکتر که عظمت خود را هنوز حفظ کرده است، با نام پرینتر سه بعدی ساختمان سازی S-300 را به صنعت ساخت و سازی جهان معرفی کرده اند.
مدل S-500 با ابعاد 15 * 11 * 11.5 متر و مدل S-300 با ابعاد 5.5 * 11 * 11.5 متر می باشند. بدین صورت پرینتر سه بعدی ساختمان سازی مدل S-500 به طور بالقوه توانایی اداره ساخت و ساز یک ساختمان 6 طبقه و مدل S-300 توانایی مدیریت و تولید یک ساختمان 2 طبقه را دارا می باشند. این دو پرینتر سه بعدی عظیم الجثه، در متراژ طول و عرض با هم برابر بوده و تفاوتشان در ارتفاع سازه های تولیدیشان می باشد البته قابل ذکر است که مدل S-500 توانایی ارتقاع ارتفاع تا 80 متر را نیز دارا می باشد که این خاصیت بیسار جلوتر از صطح فناوری دنیای امروز می باشد به عبارتی شرکت جهانی AMT-SPETSAVIA ، تکنولوژی را هم پشت سر گذارده است.
 


لازم است در نظر داشته باشید که تقریبا تمامی اطلاعات این پرینتر های منجصر به فرد و عظیم از طریق روابط عمومی شرکت سازنده ارائه شده است و جزئیات کمی از سخت افزارها و نرم افزارها ارائه شده و یا اصلا اطلاعاتی از آنها در دست رس نیست اما این اظمینان حاصل شده که به زودی شاهد بزرگترین پرینتر سه بعدی ساختمان سازی جهان خواهیم بود.
 

این دو مدل از پرینتر سه بعدی ساختمانسازی فناوری های منجصر به فردی را دارا می باشند . برای نمونه شایان ذکر است که با سرعت پاشش 2.5 متر مکعب در ساعت مواد بتنی را پردازش می کند. در مورد کیفیت بتن و یا محدوده انواع سیمان و بتن مصرفی این پرینتر های سه بعدی، اطلاعات زیادی در دسترس نیست .
ظهور و نفوذ فناوری تولید افزایشی را در صنعت ساخت و ساز جهان را در بسیاری از پروژه های جدید دیده اید. پرینتر سه بعدی ساختمان سازی در حال پیوستن به دنیای بزرگ توسعه مسکن و ابنیه صنعتی با مواد ساختنی مدرن و ارزان با سرعت تولید بالا می باشد. این شرکتهای پیشرو و سلاطین صنعت ساخت و ساز جهانی، برنامه های جدید خود را برای استفاده از فناوری مدرن قرن بیست و یکمی همچو پرینتر سه بعدی را در نمایشگاه معتبر INNOPROM-2018 ارائه خواهمد داد. رویدادی رویایی که 107 کشور با عنوان غرفه دار ، نمایندگان ، مهمانان افتخاری و تجار بزرگ جهانی را میزبانی خواهد کرد و بسیاری منتظر ارائه محصولات و فناوری های جدید هستند و البته از همین الان قابل پیشبینی است که غرفه گروه جهانی  AMT-SPETSAVIA پرشور و شلوغ خواهد بود.
اولین مجموعه از پرینترهای سه بعدی ساختمان سازی مدل S-500 و S-300  امسال عرضه خواهند شد.

وب سایت خبری تحلیلی پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com
 

منبع: 3dprinting
گروه نویسندگان پنجشنبه, 28 تیر,1397 3404 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی نقاشی سه بعدی با مداد سه بعدی
مطلب بعدی سند ملی برنامه راهبردی فناوری تولید افزایشی جمهوری اسلامی ایران

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر