طراحی سایت
X

بزرگترین پرینتر سه بعدی فلزات رو نمایی شد.

بزرگترین پرینتر سه بعدی فلزات رو نمایی شد.

 

شرکت تیتومیک  Titomic استرالیا، متخصص فناوری تولید افزایشی فلزات اعلام کرده که بزرگترین پرینتر سه بعدی فلزی جهان را از امروز در ملبورن به نمایش گذارده است که آزمایشات بزرگی را با پیروزی پشت سر گذاشته است. بزرگترین پرینتر سه بعدی فلزی جهان که یک ماشین فوق مدرن صنعتی محسوب می شود بر اساس تکنیک اسپری سرد cold spray ، فرایند تولید سه بعدی فلزات را انجام می دهد. بزرگترین پرینتر سه بعدی فلزی جهان  محصولات و قطعاتی به 9 متر طول، 3 متر عرض، 1.5 مترارتفاع تولید سه بعدی می نماید. 

 

 

تکنولوژی اسپری سرد cold spray در جهان تولید ناشناخته نیست، زیرا اغلب به عنوان یک راه حل برای پوشاندن یا تعمیرات قطعات استفاده می شود اما شرکت تیتومیک  Titomic استرالیا از اصول و پایه اسپری سرد برای فناوری تولید افزایشی استفاده کرده است و توانسته بزرگترین پرینتر سه بعدی فلزی جهان را تولید و ارائه کند.
آژانس علم و دانش ملی استرالیا  CSIRO و شرکت Force Industries، با مشارکت همدیگر روند نوین فرآوری محصولات سه بعدی Titomic Kinetic Fusion را از تکنیک اسپری سرد توسعه داده اند و همکنون در فناوری پرینتر سه بعدی با آلیاژ های تیتانیوم استفاده می شود.
این فرایند شامل پاشیدن پودر تیتانیوم در یک محفظه می باشد جایی که گاز این فرایند گرم می شود و ذرات تیتانیوم را از طریق یک نازل و تفنگ اسپری با سرعت به بیرون می رانند و در نقطه اصلی می پاشند. این تفنگ اسپری توسط یک بازوی روبوتیک برای پاشیدن، طبق الگوهای دقیق کنترل می شود و هنگامی که ذرات داغ و آماده، در کنار یکدیگر، بر روی سطح میز کار  قرار می گیرند، آنها از طریق یک فرایند خاص تغییر شکل داده و  به سطح مکانیکی قطعات پیوند می یابند.


 


پرینتر سه بعدی Titunic Kinetic Fusion فقط در تولید قطعات فلزی متفاوت نیست بلکه-در مقیاس قطعه و اندازه هم قابل مقایسه با هیچ نوع پرینتر سه بعدی نمی باشد.
این پرینت سه بعدی قادر به تولید سه بعدی قطعاتی بزرگ از جنس تیتانیوم می باشد حتی به بزرگی یک اتوبوس. توانایی تولید این پرینتر سه بعدی از باشگاه های گلف تا قطعات پیچیده هواپیما می باشد. همچنین می توانید شاسی دوچرخه فلزی را در حدود 25 دقیقه تولید سه بعدی نماید.
جف لانگ Jeff Lang مدیر عامل شرکت تیتومیک از سرعت بالای پرینتر خود در تولید می گوید که یکی از تفاوتهای بزرگ این دستگاه می باشد چون 10 تا 100 برابر سریعتر از پرینترهای سه بعدی موجود در بازار می باشد و علاوه بر این محصول تولید شده نیز 34 درصد قوی تر و سخت تر از هر نوع آلیاژ تیتانیوم می باشد
فرایند شرکت تیتومیک هدف خود را، استفاده از مقدار لازم پودر فلز مورد نیاز برای به حداقل رساندن تاثیرات محیطی و هزینه های تولید، قرار داده است. جف لانگ گفت: ما می توانیم با پرینتر سه بعدی فوق العاده ای که در اختیار داریم قطعات را ارزان تر تولید کنیم و این فرصتی را برای صنعت خودروسازی ، هوا فضا و دیگر صنایع به وجود می آورد تا از تیتانیوم ارزانتری در محصولات و قطعات کاربردی خود استفاده نمایند و البته فرصتی فراهم می شود تا ما قطعات پیچیده و با کیفیت و دقت بسیار بالایی را به سراسر جهان صادر نماییم.

اولین قرار داد این شرکت دانش بنیان استرالیایی با یکی از غول های کشتی سازی جهان بسته شده است و این تازه اول راه پرینتر سه بعدی از هر نوعش می باشد.

به امید تولیدات پدیده های ایرانی

 

وب سایت خبری تحلیلی پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com

 

منبع:3ders
گروه نویسندگان ﺳﻪشنبه, 08 خرداد,1397 3825 1
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی نمای ساختمان خود را با پرینتر سه بعدی سفارشی سازی کنید
مطلب بعدی Flashforge برنامه اعطای نمایندگی خود را اعلام کرد.

1 نظر در مطلب "بزرگترین پرینتر سه بعدی فلزات رو نمایی شد." ثبت شده است

azari

استرالیا هم داره میرسه به ما.

بچه ها متشکریم

واقعا که....

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر