طراحی سایت
X

تاثیر پرینتر سه بعدی بر روی خلاقیت و نوآوری دانش آموزان

تاثیر پرینتر سه بعدی بر روی خلاقیت و نوآوری دانش آموزان

مطالعه نشان می دهد چاپ سه بعدی می تواند تفکر طراحی و خلاقیت در مدارس ابتدایی را افزایش دهد

 

مکان های آموزشی به طور وسیعی به عنوان راهی برای توسعه توانایی های ریاضیات، علوم، هنر، عناصر فنی مهندسی  و مهارت های نرم افزاری مورد حمایت قرار می گیرند. با این حال، تا همین اواخر، تحقیقات کمی انجام شده است که نتایج یادگیری و تدریس را با فضاهای کاری سازنده، به ویژه برای دانش آموزان جوان تر، بررسی می کند.

در حال حاضر محققان دانشگاه مک کواری Macquarie در سیدنی، استرالیا، یک مطالعه طولانی مدت را در زمینه مزایای یادگیری پرینتر سه بعدی و طراحی سه بعدی در زمینه های ایجاد خلاقیت و نوآوری در مدارس ابتدایی انجام داده اند.
از اوت 2017 تا ژوئیه 2018، گروه مطالعات آموزشی دانشگاه مک کواری در این پژوهش تحقیقاتی با اداره آموزش و پرورش NSW، دانشکده عمومی دانشگاه کارلینگفورد، دانشکده عمومی پاراماتتا شرقی و امپراتوری سازنگان Makers Empire  همکاری کردند.


در این تحقیق بررسی شده است که چگونه فعالیت های سازنده با استفاده از طراحی سه بعدی و تکنولوژی پرینتر سه بعدی می تواند نتایج یادگیری و نوآوری در تدریس را افزایش دهد.  27 معلم از سه مدرسه، دوره های آموزش حرفه ای یادگیری موسسه امپراتوری سازنگان Makers Empire  را توسعه دادند و 500 دانشجوی شرکت کننده از نرم افزار مدل سازی سه بعدی این شرکت جهانی استفاده کردند.
تحقیقات نشان می دهد که فضای سازنده می تواند در ایجاد خلاقیت، تفکر انتقادی، تفکر طراحی و مهارت های دیجیتالی بسیار موثر باشد. دانش آموزان با استفاده از فناوریهای مدرن سه بهدی  و ایده هایی برای حل چالش های طراحی واقعی درگیر شدند. این امر به افزایش اعتماد به نفس و انعطاف پذیری آنها در هنگام برخورد با مشکلات، به ویژه برای دانش آموزانی با توانایی کمتر، بسیار کمکرسان و خلاقانه خواهد بود.
 


تعداد زیادی از دانشجویان مصاحبه شده در نظرسنجی خود از برنامه سه بعدی امپراتوری سازندگان، با رتبه بندی های شفاهی ارائه شده مانند" 100٪ ، بسیار مثبت بودند.بر اساس آمار به دست آمده پس پایان این دوره:  هشت دانش آموز (23.5٪) تصمیم به استفاده از برنامه در خانه برای کارهای سرگرمی داشت و حدود 32 نفر از دانش آموزان که 94  درصد کل دانش آموزان را تشکیل می دادند قصد داشتند پس از پایان دوره مدرسه ، به طور حرفه ای از طراحی سه بعدی و پرینتر سه بهدی استفاده نمایند و آینده شغلی و کاری خود را بر اساس پرینتر سه بعدی بسازند.

مطالعه تحقیقی نشان داده است که معلمان با تکنولوژی راحت تر بوده و در تربیت دانش آموزان همکاری و انعطاف پذیری بیشتری دارند. همه 24 معلم کلاس درس که در این گروه خاص آموزشی شرکت کردند، تمایل به ادغام پرنترهای سه بعدی و طراحی سه بعدی برای آینده تدریس و آموزش را دارند.
معلمان در این دوره بهتر درک کرده اند که استفاده از پرینتر سه بعدی ، آموزش و یادگیری حرفه ای مبتنی بر آموزش مدرن قرن بیست و یکمی، فضایی بهتر را در نحوه آموزش و یادگیری مهارتهای فنی مورد نیاز دانش آموزان در اختیار آنها قرار می دهد.


جان سونگ، مدیر عامل شرکت سازندگان امپراطوری، اظهار داشت: "این شگفت انگیز است که کار ما توسط این نوع تحقیقات علمی دقیق مورد تایید قرار گیرد. امپراتوری سازندگان با هزاران نفر از مربیان و آموزش صدها هزار دانش آموز کار می کنند و برای دانشکده ها حائز اهمیت است که محصولات ما واقعا ابزارهای آموزشی موثر و جذابی است. "


به زودی سازوکاری بر اساس شرکت امپراتوری سازندگان و بر اساس همکاری فی مابین در ایران انجام خواهد شد. البته کلیه مسائل بومی نیز در این مسئله رعایت می شود.

 

مصطفی توکل

صدای پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com
 

منبع:3ders
گروه نویسندگان شنبه, 12 آبان,1397 3265 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی ساخت اولین پل تمام فلزی توسط پرینترسه بعدی
مطلب بعدی دومین رویداد جامع ساخت افزایشی (چاپ سه‌بعدی) ایران برگزار می‌گردد

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر