طراحی سایت
X

تولید افزایشی چیست؟

تولید افزایشی چیست؟

 

تولید افزایشی Additive Manufacturing یک فرایند است که با اضافه کردن مواد اولیه  به صورت لایه به لایه، یک فایل سه بعدی را به یک جسم فیزیکی تبدیل می نماید. این مواد اولیه می تواند پلاستیک، رزین، فلز، پودر و بسیاری دیگر باشد. یک اصطلاح که اغلب به عنوان مترادف با تولید افزایشی  AM استفاده می شود همان انقلاب چهارم صنعتی، پرینتر سه بعدی می باشد. در حالی که این تقریبا همان ایده را پوشش می دهد، به طور کلی پذیرفته شده است که تولید افزایشی AM، استفاده حرفه ای تر از آن فن آوری را مشخص می کند. پرینتر سه بعدی به عنوان یک اصطلاح دوستانه تر و ساده تر برای معرفی کردن این فن آوری نوین ساخت و تولید به مخاطبان گسترده تر، استفاده می شود. اصطلاحات دیگر همچنین به عنوان مترادف هایی مانند نمونه سازی سریع، تولید نهایی یا تولید سه بعدی، همگان برای فناوری تولید افزایشی  AM استفاده می شود، حتی اگر آنها اغلب با استفاده های کمی متفاوت با این تکنولوژی ارتباط دارند.
 

 

فناوری تولید افزایشی با ایجاد یک فایل سه بعدی از طریق نرم افزار  مدل سازی سه بعدی که به نام نرم افزار CAD Computer Aided Design است شروع می شود. این مرحله ، ابتدای استفاده از فناوری تولید افزایشی می باشد. فایل سه بعدی اطلاعات را به دستگاه پرینتر سه بعدی می دهد و مشخص می کند که باید از چه موادی و چگونه استفاده شود. مزیت اصلی ایجاد یک شیء از طریق تولید افزایشی AM این است که هر دستگاه فقط هزینه  خود را بپردازد و هزینه های سربار نداشته باشیم و نیازی به سرمایه گذاری در ابزار و تجهیزات نمی باشد و مونتاژ کاری هم تقریبا فراموش می شود و همه قطعات یک تکه ساخته می شوند. فرایند تولید افزایشی AM بسته به نوع فن آوری، شکل مواد خام می تواند از رشته های جامد، پودر، و مایع متفاوت باشد.
 

 

مزایای استفاده از تولید افزایشی AM
فناوری تولید افزایشی AM با فناوری انحصاری و کیفیت ویژه، فرآیندی را ارائه کرده است که فناوری های متعدد تولید کاهشی و سنتی در برابرش، ناکارآمد جلوه می کنند. برای شرکت های تولیدی و افراد شخصی تعریفی وجود دارد که می گوید : طراحی سه بعدی تصورات شما با فناوری تولید افزایشی تولید می شود و به هیچ تخصص پیچیده ای نیاز ندارید. در حالی که تولید سنتی دارای محدودیت ها شروطی است که تولید افزایشی نه تنها محدودیتی ایجاد نمی کند بلکه این توانایی را به شما می دهد تا با آزادی کامل در اشکال هندسی، ترکیب قطعات و کمیت بخش تولید فرآیند ساخت و تولید را دنبال کنید. 
 تولید سه بعدی قطعات کاربردی در یک بار فرایند تولید افزایشی انجام می شود. 
 تولید افزایشی می تواند به صورت دسته ای صورت گیرد.
 ایجاد تجهیزات مکانیکی با کارایی بالا
 کسب و کار های نوین سفارشی سازی انبوه
و بسیاری دیگر از خواص مفید فناوری تولید افزایشی که آنرا به انقلاب چهارم صنعتی تبدیل کرده است.
 
 

 

  وبسایت خبری تحلیلی پرینتر سه بعدی www.printer3bodi.com


 
منبع:sculpteo
مصطفی توکل یکشنبه, 21 آبان,1396 5175 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی ساخت قطعات استفاده نهایی توسط پرینتر سه بعدی
مطلب بعدی مواد اولیه پرینتر سه بعدی : Nylon P12 , SLS

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر