طراحی سایت
X

تولید خودروی وولکس واگن توسط پرینتر سه بعدی

تولید خودروی وولکس واگن توسط پرینتر سه بعدی

فولکس واگن با ماشین‌های خاص خود که بخشهایی از آن توسط پرینتر سه بعدی تولید شده به مسابقات تپه‌نوردی قله Pikes وارد می‌شود

 

مانند بسیاری از شرکت‌های دیگر، شرکت آلمانی تولیدکننده اتوموبیل های فولکس واگن Volkswagen نیز امسال در مسابقه صعود و تپه‌نوردی قله Pikes وارد می‌شود. همانطور که این نام نشان می‌دهد، این یک مسابقه سالیانه برای رسیدن به قله pikes در کلورادو Colorado با ارتفاع 4301 متر است. امسال فولکس واگن یک سوپر خودروی الکتریکی با نام I.D.R  را معرفی کرده است، یک دستگاه خودروی بی نظیر که توسط فناوری پرینتر سه بعدی تولید شده و به عقیده آنها برای انجام مسابقه و رسیدن به مقام اول ایده‌آل است. 

شرایط مسابقه به گونه‌ای است که ماشین‌ها نه تنها شدیدا آیرودینامیک هستند بلکه می‌توانند به گونه‌ای تنظیم شوند که فشار هوا را تغییر دهند. ازینرو سوپر خودرو I.D R از سیستم محاسباتی دینامیک سیالات ، استفاده می‌کند. که همچنین کمک می‌کند که وزن کلی خودرو به همراه راننده به کمتر از 1100 کیلوگرم برسد. با مجهز‌شدن به دو سوپر موتور ‌الکتریکی شتابدهنده که برای رسیدن صفر تا 100 کیلومتر ، فقط به 2/25 ثانیه نیاز دارئ، که می‌تواند هر اتومبیلی را بدون هیچ مشکلی به سرعت پشت سر بگذارد. 

 

شتاب بالا ، سرعت متحیر کننده و صرفه جویی در هزینه تولید فقط با استفاده از فناوری تولید افزایشی به وجود آمده است.

 

 


 
هدف کارخانه خودرو سازی فولکس واگن رسیدن به اوج رانندگی الکتریکی با خانواده سوپر خودروی I.D. می باشد .تپه‌نوردی روی قله Pikes قطعا یک محک واقعی برای نیروی محرکه الکتریکی این خودروی آینده می باشد.


دکتر فرانک ولچ Dr. Frank Welsch عضو هیات مدیره و مسئول توسعه شرکت Volkswagen می گوید : 
مشتریان همواره از یافته‌های مربوط به سیستم های موتوری بهره‌مند شده‌اند و ما انتظار داریم که این یافته‌ها و استفاده از آن‌ها به عنوان یک انگیزه ارزشمند برای توسعه مدل‌های آتی I. D. مورد استفاده قرار گیرد. 

 مهندسان ارشد کارخانه اتومبیل سازی فولکس واگن اینگونه بیان می‌کنند که در حدود 2000 قطعه از سوپر خودروی I.D توسط پرینتر سه بعدی تولید شده که باعث صرفه‌جویی زمانی زیادی شده است. این ماشین در آگوست سال 2017 تایید شد، و سرعت، عامل مهمی در ورود آن به جاده بوده است. باتوجه به این‌که هدف از تولید این ماشین نسبت به سایر ماشین‌ها متفاوت بود، این مورد دارای نقشی اساسی بود. بیش از طراحی متعادل، وزن و انرژی مصرفی جنبه‌های اساسی این تولید خاص به حساب می‌آمدند. 
 


به نظر می‌رسد که فولکس واگن مشتاق است تا رکورد قبلی که در اختیار راننده خرفه ای این مسابقات، ریس میلن Rhys Millen است را بشکند. آن‌ها به تازگی رومن دوماس Romain Dumas را استخدام کرده‌اند تا رانندگی سوپر خودروی I.D.R  را برای مسابقات قله Pikes در ماه ژوئن به عهده بگیرد به این امید که بتواند رکورد قبلی 8 دقیقه و 118 ثانیه 57 هزارم ثانیه را بشکند. 
در حالی که هر اتفاقی میتواند در روز مسابقات رخ دهد اما اتفاق مهم استفاده از فناوری تولید افزایشی در تولید خودروهای کارخانه خودروسازی وولکی واگن می باشد البته مدیران این شرکت هنوز اطلاعاتی را در مورد نوع پرینتر سه بعدی مورد استفاده اعلام نکرده اند اما ما امیدواریم و تا مسابقات منتظر می مانیم .

 

سایت تحلیلی خبری پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com
 

منبع:3dprinting.com
گروه نویسندگان ﺳﻪشنبه, 23 مرداد,1397 3978 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی تولید سه بعدی بافت قلب انسان توسط پرینتر سه بعدی
مطلب بعدی همکاری ایرباس با سنگاپور برای ساخت قطعا یدکی هواپیماهای جنگی توسط پرینتر سه بعدی

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر