طراحی سایت
X

تولید لوازم یدکی توسط پرینتر سه بعدی در شرکت ولوو انجام شد

تولید لوازم یدکی توسط پرینتر سه بعدی در شرکت ولوو انجام شد

شرکت تجهیزات ساخت و ساز ولوو زیرمجموعه گروه ولوو  Volvo، اعلام کرده که طبق برنامه چند ساله تمام تولیدات خود را با محوریت پرینتر سه بعدی و فناوری تولید افزایشی انجام خواهد داد.
شرکت تجهیزات ساخت و ساز ولوو، پرینتر سه بعدی را به منظور ارائه قطعات یدکی ماشین آلات برای مشتریان خود، سریع تر و کارآمد تر معرفی کرده است البته شروع این پروژه با تولید لوازم بخش های تهویه مطبوع توسط پرینتر سه بعدی آغاز شده است.

 

 

تولید سه بعدی لوازم یدکی از انواع محصولات و قطعات در میان تولید کنندگان فراگیر شده است.
تولید کنندگان با نگه داشتن فیلهای سه بعدی قطعات یدکی بر روی حافظه کامپیوتر یا حافظه جانبی از هزینه های انبار داری و تولید انبوهی از قطعات و نگهداری آنها جلوگیری کرده و در نهایت با صرفه جویی در هزینه های تولید، قطعه مصرفی را ارزانتر به دست مصرف کننده می رسانند. و محصولاتی بیشتر از حد مصرف تولید نمی گردد..
البته لازم نیست که همه بخشهای تولید دارای فناوری پرینتر سه بعدی باشند زیرا این فناوری هنوز تمامی مواد اولیه را در بر نگرفته و بسیاری از قطعات به خاطر عملکردی که دارند به ساختار قالب سازی نیاز دارند. اما تولید کنندگان صنعتی بر این باورند که بسیاری از قطعات یدکی را می توان به صورت دیجیتالی و توسط فناوری پرینتر سه بعدی تولید نمود. 

یکی از این ابر تولید کنندگان که اخیرا تولیدات خود را توسط فناوری پرینتر سه بعدی آغاز کرده است، شرکت تجهیزات ساخت و ساز ولوو Volvo Construction Equipment وابسته به گروه بزرگ ولوو VOLVO   می باشد که کاموین ها، اتوبوسها و ماشین آلات سنگین راه سازی و معدنی را تولید می نماید. این شرکت به منظور عرضه قطعات یدکی سریع تر و کارآمد تر به مشتریان حرفه ای خود، به فناوری تولید افزایشی و تولید سریع و ارزانقیمت توسط پرینتر سه بعدی روی آورده و سرمایه گذاری کلانی را در این فناوری انجام داده است. 
.جاسنکو لاگومزیا Jasenko Lagumdzija، مدیر پشتیبانی کسب و کار در Volvo، می گوید: "ما از مشتریان در برابر چرخه عمر تجهیزات خود پشتیبانی می کنیم. مخصوصا برای ماشین آلات قدیمی تر که تولید سنتی قطعات یدکی آنها توجیه اقتصادی کمتری دارند. تولید قطعات جدید توسط پرینتر سه بعدی کاهش زمان و هزینه تولید را در بر داشته که این روش کارآمد نهایتا برای کمک به مشتریان ولوو می باشد.

 

 

این مشتریان ممکن است یکی از محصولات Volvo ولورا در چندین سال پیش خریداری کرده که یکی از قطعات اصلی آن از بین رفته باشد. با کمک پرینتر سه بعدی و مواد اولیه گرما نرم، شرکت ولوو Volvo می تواند به آسانی و سرعتقابل توجه این قطعه معیوب را جایگزین نماید. قطعات یدکی می توانند به هر شکل و اندازه ای باشند و مهمتر اینکه حتی ماشین آلات غیر فعال گروه ولوو Volvo را نیز شامل می شود. در حال حاضر اقلامی شامل بخش هایی از کابین، پوششهای پلاستیکی و قسمت های تهویه مطبوع توسط فناوری پرینتر سه بعدی تولید می گردند.
آنیکا فرایز Annika Fries، مدیر خدمات پس از فروش گروه ولوو Volvo می گوید: "مشتری دقیقا همان قسمت را در جایگزینی پلاستیکی می گیرد. "ما کیفیت بالای قطعات را تضمین می کنیم.
قطعات یدکی تولید شده با پرینتر سه بعدی دارای مشخصات کاملا مشابه می باشند و از همان کارایی اصلی برخوردارند و نیز گارانتی مشابهی را دارا می باشند. 


www.Printer3bodi.com


 

گروه نویسندگان چهارشنبه, 08 فروردین,1397 2068 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی ساخت ویلا با نصف قیمت توسط پرینتر سه بعدی ایرانی
مطلب بعدی سند ملی برنامه پرینتر سه بعدی تا 1405

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر