طراحی سایت
X

تیم تحقیقاتی دانشگاه میشیگان سرعت پرینتر سه بعدی دسکتاپ را دو برابر کرد

تیم تحقیقاتی دانشگاه میشیگان سرعت پرینتر سه بعدی دسکتاپ را دو برابر کرد

 

یک تیم مهندسی مکانیک در دانشگاه میشیگان که در آزمایشگاه دانشگاه در حوزه تحقیقات هوشمند و اتوماسیون پایدار تحقیق می کرد موفق شد یک نرم افزار الگوریتم به نام "FBS" را توسعه داده است که به طور موثر سرعت تولید پرینتر سه بعدی را تا دو برابر افزایش می دهد.
مصرف کنندگان و کاربران پرینتر سه بعدی میدانند که چندین نفر در دهه های گذشته تلاش کردند تا بتوانند این دستگاه عجیب تولید کننده را در اندازه دسکتاپ و با تولید سه بعدی کوچک که مبتنی بر یک کامپوتر میتوتند کار کند را با قیمت یک تلویزیون نو بسازند و ارئه کنند. اما با این وجود پرینتر سه بعدی دسکتاپ از نوع FDM در سطح شخصی، محدودیت های بسیاری دارد.
سرعت بدون شک یکی از محدودیت های آن است. اگر چه پرینترهای سه بعدی دسکتاپ FDM امروزه می توانند سریع تر از آنچه که چند سال پیش انجام میداده اند تولید کند اما بنا بر سرعت پرینترهای سه بعدی صنعتی، سرعت پرینتر سه بعدی دسکتاپ از نظر کاربران، کند و وقت گیر است.

 


جالب توجه است که بدانیم این ضعف از چیزهایی مثل سرعت موتور نیست که پرینترهای سه بعدی دسکتاپ را از همتایان صنعتیشان غقب انداخته است بلکه حتی برخی از سخت افزارهای به کار رفته در این دسکتاپها می توانند به لحاظ نظری سرعت بسیار بالایی داشته باشند اما عوامل کنترل فشار مانند ارتعاش و تکان دستگاه عامل اصلی است که این سرعتهای نظری، غملی نشوند. چرا که پرینترهای سه بعدی ذسکتاپ از اجزای سبک وزنی ساخته می شوند که برای حمل و نقل و حتی قیمت تمام شده مبحث بسار مهمی تلقی می شود . البته نه آنقدر ضعیف که تاب ارتعاشات معمولی را نداشته و یا مقاوم نباشند. اما سرعتهای بسیار بالا ارتعاشاتی ایجاد می کند که باعث تکانهای دستگاه شده و کیفیت کار با ارتعاش تلفیق می شوند.
.آزمایشگاه تحقیقات هوشمند در دانشگاه میشیگان در حال تلاش برای مقابله با این مشکل است - با ایجاد یک روش جبران نرم افزاری که از پیش، لرزش را پیش بینی و کاهش می دهد، به طور موثر مسدود کردن منبع ارتعاش را مسدود می کند.
 


الگوریتم FBS 
این تکنیک به عنوان «جبران کننده ارتعاش B-spline فیلتر شده» ) filtered B-splines (FBS شناخته می شود این الگوریتم با دانش پویایی پرینتر سه بعدی برای کاهش ارتعاشات استفاده می کند. 
نرم افزار FBS یک روش جدید نیست، اما چالش این است که چگونه آن را به نحوی کارآمد، قوی و همه کاره بکار گیریم"، مدیر تیم توضیح می دهد: با استفاده از الگوریتم FBS  که در آزمایش ها به طور موثر کار می کند، که البته بسیار هم کم هزینه و هم کارا می باشد.
یک آزمایش انجام شده توسط آزمایشگاه، مدل ساختمان Capitol توسط پرینتر سه بعدی با الگوریتم و بدون آن تولید شنه که تفاوت را به وضوح می بینید.
 اول، مدل بدون الگوریتم FBS با کنترل فشار خود دستگاه و در سرعت 60 میلی متر / ثانیه تولید سه بعدی شده است، این نونه سازی بدون الگوریتم کاهش ارتعاش و در 3 ساعت و 59 دقیقه تولید شده است. 
سپس محققان پرینتر سه بعدی را راه انداری کردند ، باز هم با همان سرعت 60 میلی متر / ثانیه اما این بار شتاب را 10 برابر بیشتر کرده اند. آنها این تولید سه بعدی را با الگوریتم FBS ، انجام دادند که کل زمان مصرف شده برای تولید همان نمونه قبلی درس 2 ساعت و 6 دقیقه شده است در حالی که تولید پرینتر سه بعدی با الگوریتم FBS کاملا خاصیت خود را ثابت کرد محققان متوجه شدند که می توانند شتاب را تا 20 برابر افزایش دهند بدون آنکه اثری بر کیفیت تولید سه بعدی گذارد.
.


مدیر تیم تحقیقات دانشگاه میشیگان می گوید: "ما در حال پیشرفت در ریاضیات و مبانی آن هستیم تا بتوانیم الگوریتم FBS را بهتر درک کنیم و چگونگی کاربرد آن را به طور موثرتر دریابیم. وی معتقد است که این پالایش به گروه کمک می کند تا به عدم اطمینان عمومی تاثیر ارتعاش بر پرینتر سه بعدی فائق آیند.
این تیم تحقیقاتی و دانشگاه میشیگان بسیار هیجانزده هستند که به زودی توانایی آن را کسب می کنند تا الگوریتم FBS را به بازار معرفی کنند . مدیر این تیم می گوید در حال برنامه ریزی و گفتگو با چند تولیدکننده سرشناس پرینتر سه بعدی دسکتاپ هستیم که علاقه مند استفاده از این الگوریتم برای بالا بردن سرعت دستگاههای خود می باشند. که صد البته قابلیت رقابت در بازار را به نفع آنها خواهد کرد. 
.


وی دیدگاه وسیع تری دارد و می گوید "الگوریتم FBS می تواند بسیاری از استفاده های آموزشی و تجاری را داشته باشد." او پیش بینی می کند که پرینتر های سه بعدی دسکتاپ از هوش مصنوعی استفاده کنند و داده های بزرگ را برای افزایش عملکرد تولید و جمع آوری کنند. هدف این است که هر پرینتر سه بعدی از تجربیات دیگر پرینترها، برای بهبود تولید سه بعدی خود استفاده کند. چنین پرینترهای سه بعدی هوشمند نیز می توانند طراحی شوند تا انعطاف پذیر و کاربر پسند تر با همسان سازی با برنامه هایی مانند گوشی های هوشمند طراحی شوند. 
به طور کلی در دنیای امروز از پرینتر سه بعدی تا هوش مصنوعی و واقعیت افزوده وبسیاری دیگر نمونه های علمی به زودی باهم ترکیب شده و دستگاههای بی نظیری را روانه بازار خواهند کرد. تضور کنید پرینتر سه بعدی که صدای شما را می شنود و چیزی که می خواهید را می گویید سپس پرینتر سه بعدی دسکتاپ طراحی و مدلسلزی را انجام می دهد و از طریق موبایل هوشمند برایتان ارسال میکند و پس از تائید شما تولید سه بعدی را آغاز می کند. چطوره؟
برای اطلاعات بیشتر با printersebodi.com در ارتباط باشید.


 

منبع:3ders
گروه نویسندگان ﺳﻪشنبه, 02 آبان,1396 1586 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی اولین پل تولید شده با پرینتر سه بعدی در جهان، برای دوچرخه سواران هلند افتتاح شد.
مطلب بعدی MX3D یک پرینتر سه بعدی خاص برای اهداف خاص

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر