طراحی سایت
X

جنرال الکتریک اولین مرکز پزشکی پرینتر سه بعدی را در اروپا افتتاح کرد

جنرال الکتریک اولین مرکز پزشکی پرینتر سه بعدی را در اروپا افتتاح کرد

 

شرکت فناوری پزشکی پیشرفته به نام  GE Healthcare، از شرکتهای تابعه کارخانجات بزرگ جنرال الکتریک  General Electric، نخستین اولین مرکز پرینتر سه بعدی اروپایی، در زمینه مراقبت های بهداشتی را افتتاح کرد. این موسسه با مراقبتهای بهداشتی و مرکز پزشکی تحقیقاتی نوآورانه به نام مرکز نمونه سازی فن آوری پیشرفته اروپا نیز تعریف می شود. این تاسیسات در شهر اوپسالا Uppsala سوئد , Sweden واقع شده است که سایتهای تحقیقاتی متعددی از تحقیقات پرینتر سه بعدی پزشکی و بیو پرینتر سه بعدی در آن واقع شده است.
  


در سال های اخیر، شرکت آمریکایی و چند ملیتی، جنرال الکتریک به یکی از بازیکن های کلیدی در توسعه فن آوری های تولید افزایشی در سراسر صنایع مختلف تبدیل شده است.
این شرکت در فناوری های پرینتر سه بعدی در سراسر جهان سرمایه گذاری کرده است و در حال حاضر پیشرفت هایی بسیار چشمگیر ارا کسب کرده است. ساخت موتور هواپیمای ATP با  1300 اسب بخار با فناوری پرینتر سه بعدی، ساخت پرینتر سه بعدی ATLAS SLS بزرگ، ارائه نرم افزاری برای تبدیل سی تی اسکن به فرمتهای قابل شناخت توسط انواع فناوری های پرینتر سه بعدی.و بسیاری دیگر ... 
 

 

GE Healthcare  با استفاده از تجهیزات پرینتر سه بعدی پزشکی، ساخت شرکت سوئدی زیرمجموعه خود، دامنه سهام و قدرت نفوذ خود را در بازار جهانی مراقبت های بهداشتی و فن آوری پزشکی تولید افزایشی، افزایش داده است.
این مرکز جدید فن آوری پزشکی نوآورانه و پیشرفته، با تکنولوژی های مختلف تولید صنعتی، شامل انواع فناوری های تولید افزایشی اهم از پرینتر سه بعدی  فلزی و پلیمری و همچنین سیستم های بازوی روباتیک که به نام کوبوتس شناخته میشود و همچنین ماشین آلات تولید کاهشی و سنتی، مجهز است.
به طور مشخص، مرکز فن آوری پزشکی جدید نه تنها به تولید توان افزایی برای دستگاه های موجود در پزشکی متمرکز می شود، بلکه طراحی محصولات پزشکی برای بهره گیری از مزایای فناوری تولید افزایشی را هدف و مسئولیت اصلی خود می داند. بنابراین، تیم تحقیق، طراحی و مهندسی این مرکز با مشتریان خود از مرحله تولید طرح مفهومی محصول تا تولید محصول نهایی، با هدف بهینه سازی از دستگاه های پرینتر سه بعدی خود استفاده می کند. 
 
Andreas Marcstrom، مدیر بخش مهندسی تولید افزایشی در مرکز جدید، اظهار کرد: "ما در حال بررسی فرصت هایی هستیم که تولید افزایشی می توانند با بنا بر خاصیت ذاتی خود با کم کردن هزینه ها، زمان، نیرو انسانی و پیشرفت های فنی را در تولید محصولات و عرضه آن برای ما فراهم نماید و این نتیجه سرمایه گذاری جنرال الکتریک در فناوری تولید افزایشی می باشد. درست زمانی که همه رقبا خواب بودند، ما بیدار بودیم و سخت کار کردیم.

 


یکی از مزایای اصلی پرینتر سه بعدی در بخش تولید سه بعدی پزشکی، توانایی تولید محصول نهایی به صورت یک تیکه است و نه همچون فناوری تولید کاهشی و سنتی که تا همکنون به کار گرفته می شود و نتیجه کار، تولید محصولیست که باید از چندین قطعه جداگانه و بعد از منتاژ کاری تکمیل می شود. به این ترتیب، با استفاده از فناوری تولید افزایشی و طراحی مجدد محصول نهایی به صورت یکپارچه، تولید کنندگان می توانند هزینه های تولید، مواد اولیه و حتی زمان تولید را کاهش دهند.
   پیش بینی می شود که اوپسالا به سهولت و فرصت سازی با استفاده از یک پرینتر سه بعدی فلزی M2 Cusing که دارای حجم ساخت 250 × 250 × 280 میلی متر بوده و توسط شرکت آلمانی Concept Laser، که در سال گذشته با سرمایه گذاری مضاعف شرکت  جنرال الکتریک  به بازار عرضه شد و توسعه یافت. کابوت های استفاده شده در این مرکز نیز توسط تیم مهندسی پیشرفته GE Healthcare ایجاد شده و به مراکز مختلف تولید افزایشی ارسال شدند.

در حال حاضر، GE Healthcare  می گوید که در حال کار با متخصصان زیست فناوری در Amgen برای توسعه و آزمایش یک ستون کروماتوگرافی تولید سه بعدی شده، یک دستگاه استفاده شده در توسعه   biopharmaceuticals  است. این ستون طراحی شده به صورت سفارشی سازی برای توسعه "فرآیندهای بهبود یافته برای تصفیه در مرحله تولید بیولوژیکی دارویی" مورد استفاده قرار گیرد.
 مرکز فناوری پزشکی نوآورانه و پیشرفته در اروپا، نمونه بارز از پیشرفت علم پزشکی در آینده است که طبق این نقشه راه می توانیم سریعتر یه مقصد برسیم. هم در تولید افزایشی محصولات دارویی و پزشکی و هم بهبود و سلامتی بیماران.


برای اطلاعات بیشتر با printer3bodi.com در ارتباط باشید.


 

منبع:3ders
گروه نویسندگان شنبه, 29 مهر,1396 1686 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی شرکت آرایش و بهداشتی LUSH و تولید محصولات جدید با پرینتر سه بعدی
مطلب بعدی دانش آموزی که با پرینتر سه بعدی موفق به ساخت پروتز برای معلولین قطع عضو شد.

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر