طراحی سایت
X

دانش آموز سنگاپوری پرینتر سه بعدی کوکی و شکلات ساخته است

دانش آموز سنگاپوری پرینتر سه بعدی کوکی و شکلات ساخته است

دانش آموز سنگاپوری یک پرینتر سه بعدی را تولید می کند که کوکی ها، سیب زمینی پخته و شکلات را سه بعدی آماده می کند.

 

آیا می توان گفت سال 2018 سال تولید انواع خوردنیها توسط پرینترهای سه بعدی می باشد.
 شما ممکن است این حرف ما را باور نداشته باشید اما با توجه به بسیاری از پروژه های امیدوار کننده و نتایج اولیه بسیار خوشمزه ای که توسط پرینتر سه بعدی انواع خوردنی ها مانند foodini ، XYZ ، cocojet و بسیاری دیگر به دست آمده است، ما بر این باوریم که 2018 سال تحول بنیادین پرینتر سه بعدی خوراک و غذا می باشد.
دانش آموزی به نام دانیل پنگ ژوو Daniel Peng Zhuo نشان می دهد که این تکنولوژی قطعا غیرممکن نیست؛ چرا که او یک نمونه اولیه از پرینتر سه بعدی غذایی خود را به عنوان بخشی از پایان نامه دوره ای تخصصی فناوری تولید افزایشی در دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) ساخته است. 
در حالی که هنوز در حوزه فناوری پرینتر سه بعدی تازه کار بوده اما نتایج قابل توجهی را ارائه کرده است، این دانش آموز پیشرو 3 سال پیش، از طریق طی نمودن چندین دوره در حوزه پرینتر سه بعدی و نمونه سازی Rapid Prototyping ، پا به دنیای پرینتر سه بعدی گذاشت. دانیل به ما گفت : " من درک توانایی های بزرگ فناوری تولید افزایی را داشتم. به همین دلیل تصمیم گرفتم تا این فناوری نوین را یاد بگیرم و درآن مشغول به کار شوم، این فناوری، انقلاب بزرگ صنعتی در عصر ماست و این اعتقاد من است "
 

 

دانیل، عضو تیمی دانش آموزی در دانشگاه ملی سنگاپور NUS بوده که با استفاده از فناوری پرینتر سه بعدی یک ماشینی را طراحی کردند که ستاره آینده همه خانه ها و آشپزخانه ها خواهد شد. ماشین دانیل از آن جهت مورد توجه قرار گرفت، چون می تواند انواع غذاهای خوشمزه را به صورت سه بعدی و توسط فناوری پرینتر سه بعدی ارائه خواهد داد.
دانیل توضیح داد : چند دلیل برای انتخاب برنامه غذایی وجود دارد اما دلیل اصلی آن را باید در مزایای استفاده از فرمت سفارشی سازی غذا می باشد که فناوری پرینتر سه بعدی به ارمغان آورده است که برای صنعت پردازش غذای شخصی مورد اقبال فراوان قرار گرفته است. همچنین سفارشی سازی تغذیه برای بهبود سلامت و رژیم درمانی، برای ما بسیار مهم است. غذا می تواند چیزی باشد که مردم هر روز در حال شخصی سازی هستند. 
 
 


پرینتر سه بعدی غذا و خوراک با قطعات الکترونیکی و از روی اصول پرینترهای سه بعدی FDM عمل می کند اما هنوز هم در حال حاضر در مرحله تحقیق و توسعه قرار دارد. 
دانیل گفت : اساسا، این فرایند با مدل سازی سه بعدی ، آماده سازی مواد غذایی ، پخت و تولید سه بعدی آغاز می شود، پرینتر سه بعدی غذا در واقع همان پرینتر سه بعدی کوکی می باشد. البته ما توانستیم پخت و پز سیب زمینی ، کیک شکلاتی و سایر غذاها را تولید سه بعدی کنیم. در حال حاضر پارامترهای خمیر کوکی از لحاظ علمی بهینه شده اند و مخصوص همین دستگاه فرآوری شده اند. 


 


 

 

 

 
علاوه بر این، محصولات مبتنی بر خمیر و آرد هنوز هم باید به صورت دستی برداشته شوند و در یک کوره پخته شوند. "ما در حال تلاش برای ارائه برخی از فن آوری های گرمایشی در سایت هستیم، اما این چالش برانگیز است و ما هنوز روی آن کار می کنیم."
با این حال، به صورت الکترونیکی، به سادگی یک پرینتر سه بعدی FDM می باشد. که فقط نیاز به یک لپ تاپ برای کنترل دارد. دانیل به ما گفت: " تا 3 تا 4 دقیقه طول می کشد تا یک کوکی با اندازه کف دست با چند لایه انجام شود. تا کنون ما توانستیم تا 11 یا 12 لایه از کوکی ها را بدون خرابی به صورت سه بعدی با پرینتر تولید و آماده کنیم." در حال حاضر، آنها نیز به نازل پرینتر سه بعدی 1.5 میلی متری و فضای ساخت 15 × 15 سانتیمتری محدود می شوند که برای پرینتر سه بعدی مواد غذایی مناسب است.


  


با این حال، هنوز یک دستگاه نمونه اولیه در هر معنای کلمه است. اما دانیل و تیم او در حال حاضر به دنبال تجاری کردن دستگاه خود نیستند. او می گوید: "من واقعا منتظر هستم. تقاضا برای چاپ غذا و سفارشی سازی مواد غذایی از طریق پرینتر سه بعدی وجود دارد اما به علت عدم شناخت هنوز مطلوب نمی باشد با توجه به امواج خوشبینی که از طریق جامعه فناوری پرینتر سه بعدی از طریق ثبت اختراع های پرینتر سه بعدی مواد غذایی مورد بحث قرار می گیرد. آینده این بازار بسیار رویایی خوهد بود.

بر اساس وضعیت بازار دانیل ترجیح می دهد منتظر بمانید و ببینید که چگونه دیگران بازارسازی را انجام می دهند و چگونه بازار اصلی پاسخ می دهد. "چند پرینتر سه بعدی مواد غذایی در حال حاضر به زودی در سراسر جهان در سال 2017 به صورت جدی .ارد بازار می شوند. اجازه دهید ما رصد کنیم که چگونه این فرایند را انجام می دهند. به هر حال، یک محصول خوب باید واقعا خوب باشد و برخی از مشکلات مشتریان را حل نماید. در حال حاضر مردم برای حس کنجکاوی پرینتر سه بعدی غذایی را خرید می کنند..

 


اما یک چیز کاملا مطمئن است، و آن این است که ما هنوز شاهد آخرین دانیل پنگ ژوئو در جهان پرینتر سه بعدی نیستیم. همانطور که وی به ما گفت، "رویای من این است که این فناوری را ارتقاء دهیم و اجازه دهیم مردم بیشتر و بیشتر در مورد آن بدانند و واقعا از آن بهره مند شوند. من هنوز اعتقاد دارم که پرینتر سه بعدی غذایی، می تواند زندگی ما را تغییر دهد."

 


 
مرجع پرینتر سه بعدی   printersebodi.com
منبع:3ders
گروه نویسندگان پنجشنبه, 25 آبان,1396 1836 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی اولین قلم لاکچری تولید پرینتر سه بعدی
مطلب بعدی 1300 فوت مربع و 10,0000 شخصیت بازی وارکرفت با پرینتر سه بعدی تولید شدند

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر