طراحی سایت
X
RSS

روز ملی چین و گلهای تولیدی توسط پرینتر سه بعدی

روز ملی چین و گلهای تولیدی توسط پرینتر سه بعدی

گلکاری مصنوعی و تولید شده با فناوربی تولید افزایشی در روز جشن ملی چین در میدان معروف تیان آن من

 

سازمان مناظر طبیعی و جنگلداری وابسته به شهرداری پایتخت کشور چین با طراحی، گلکاری و محوطه سازی با فناوری تولید افزایشی پرینترهای سه بعدی FDM با صرف یک بودجه متوسط برای سالهای سال منظره های زیبا و دلپذیری را در شهر بزرگ و پرهزینه شهر پکن به وجود آورده است 
امسال، به دنبال برگزاری جشنواره گل و گیاه سالانه مشهور و مراسمات سالانه روز ملی در اول اوکتبر، میدان تیانآنمن Tiananmen Square با گلهای تولید شده توسط پرینتر سه بعدی گلکاری و تزئین شد. 
ژو جیان پینگ Zhou Jianping معاون مدیر سازمان مناظر طبیعی می گوید، " با 750 هزار گلدان حاوی 120 نوع گل برای نمایش امسال برنامه ریزی شده است که بسیار باشکوه خواهد بود.

 
 

  
چه بودجه باشد چه نباشد، پرداختن به این حجم زیاد از گلهای زیبا و طراحیهای خیره کننده، نیازمند برنامه ریزی زیاد و تلاش گسترده می باشد. دیجیتالی کردن این وظایف و استفاده ازفناوری پ نمونه سازی سریع توسط پرینتر سه بعدی موجب عدم هدر رفتن منابع مالی و زمانهای تلاش مهندسان طراحی و اجرایی و تمامی کارگران شده که در نمونه خود بی نظیر است..
امسال، شصت و ششمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین است. ژو  Zhou Jianping گفت: " ده نمایش در امسال که عناصر فرهنگی را در برمیگیرند مانند اپرا پیکنیگ، نقاشی های سال نو،  نمایش سایه ها و غیره."  گلدان اصلی که از گل های زینتی و زاویه های مهندسی شده با الگوی ظریف تشکیل شده است، در مرکز میدان تیانآنمن قرار می گیرد که 50 متر قظر  و 15 متر ارتفاع دارد و یک گل بزرگ در وسط آن قرار  دارد.
در این گونه نمایشگاه ها، بودجه خیلی مهم است، همانطور که سال گذشته واکنش افکار عمومی در مورد حیف و میل کردن 570 هزار یوآن (تقریبا 100 هزار دلار) برای یک گلدان به راه افتاد و منتقدان در این باره با رسانه های جمعی صحبت کردند و اعتراض کردند که مالیات را اینگونه هدر دادن کار خوبی نیست. یک گزارش در این زمینه می گوید مقدار قابل توجهی از این بودجه، سال گذشته کنار گذاشته شده است و تعداد گل ها نصف شده بود. مسئولین سال گذشته گزارش دادند که گل هایی مورد استفاد قرار می گیرند که بتوانند در برابر آب و هوای پاییز و دماهای پایین دوام بیاورند تا عمر باغ ها طولانی تر باشد.  روز ملی در چین، تاسیس جمهوری خلق چین را جشن می گیرد. روز ملی شامل یک تعطیلات چند روزه برای شهروندان چینی می شود. تعطیلات با بالا آمدن پرچم در میدان شروع می شود و سپس رژه بزرگ نظامی، شام و آتش بازی آن را تکمیل می کند. قبل از تعطیلات، تزئین و تمییزکاری میدان تیان آن من (که بمعنای دروازه آرامش بهشتی است)، شلوغی و هیجان خاصی وجود دارد. آرامگاه مائو تسه تونگ Mao Tse-Tung نیز در این میدان است، که گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند.

 

طراحی های گل های بزرگ، یک سنت خاص روز ملی از 28 سال پیش می باشد و می توانید تصور کنید که طراحی این پروژه ها چقدر با استفاده از نرم افزار برای ساخت باغچه ها گسترش پیدا کرده است. در استفاده از نمونه های اولیه پرینتر سه بعدی، مسئولین این تعطیلات به یک طراحی هوشمند و موثر پی بردند که موجب کم شدن حجم کاری و سرمایه می شود، در عین حال، زیبایی و گستردگی باغ ها را نیز حفظ می کند.
با نمونه های اولیه تولید شده توسط پرینتر سه بعدی، مسئولین پروژه، به سادگی توانستند الگوهای باغچه ها را تجسم کنند، کارها را تقسیم کنند و چنان کار کنند که این باغچه ها مورد تحسین هزاران گردشگر چینی که در روز ملی در میدان تی آن من حاضر می شوند قرار بگیرد. 
چرا که در عین زیبایی و پیچیدگی موضوع، هزینه و زمان انجام این پروژه نصبت به سالهای قبل از آن به یک سوم کاهش پیدا کرده بود و قابل توجه است که این گلهای تولید شده توسط پرینتر سه بعدی بسیار تازه و واقعی بودند که البته طول عمرشان هم بسته به نگهداری از آن به چند سال خواهد رسید.
آیا واقعا بی نظیر نیست؟

 
 
  وب سایت خبری تحلیلی پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com
 

منبع:3dprintingindustry
گروه نویسندگان شنبه, 06 مرداد,1397 3115 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی انواع مواد اولیه پرینتر سه بعدی چیست ؟؟؟
مطلب بعدی مواد اولیه پرینتر سه بعدی FDM

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر