طراحی سایت
X

" زیمنس " از تکنولوژی پرینتر سه بعدی فلزی در کارخانه موتور الکتریکی استفاده می کند

" زیمنس " از تکنولوژی پرینتر سه بعدی فلزی در کارخانه موتور الکتریکی استفاده می کند

 

در نمایشگاه اخیر  EMO Show در هانوفر  آلمان جدیدترین پرینتر سه بعدی Gefertec ارایه شد. مرکز پرینتر سه بعدی فلزی جدید GTarc تائید کرده تا قطعات فلزی با استفاده از تکنولوژی انقلابی 3DMP  برای دیگر شرکتها با سرعت بالا و هزینه کم تولید می شوند. غول الکترونیک جهانی، شرکت زیمنس Siemens ، از سیستم جدید پرینتر سه بعدی فلزیGefertec   در کارخانه موتور الکتریکی خود استفاده کرده است.
  


کارستن هاوزر Karsten Heuser ، رئیس مرکز فناوری تولید افزایشی زیمنس می گوید: استفاده از فناوری تولید افزایشی یکی از ستون های مهم استراتژی دیجیتالی کارخانه می باشد. بخش ماشینکاری شرکت یک نمایشگاه واقعی است که با پیشرفت های صنعت 4.0 که همانا کارخانه هوشمند است همسان می باشد. تکنولوژی پرینتر سه بعدی، منجر به استفاده از فناوری استارتاپ  3D Minds phere برای تجزیه و تحلیل و هدایت فرآیندهای صنعتی کارخانجات هوشمند شده است. 
  


تصویب و راه اندازی سیستم  پرینتر سه بعدی فلزی شرکت GTarc Gefertec  عامل اعتبار و رای مثبت  واقعی به این  استارتاپ آلمانی شده است که به خاطر استفاده از پرینتر سه بعدی FIT AG در ماه مارس گذشته برگزیده شد. 
این فناوری پیشرفته، زیمنس را گسترش می دهد و همچنین پیشرفت طبیعی خود را با استفاده از تراشکاری کنترل CNC گسترش می دهد، زیرا این فناوری در محیط برنامه نویسی شرکت به خوبی پیش رفته است.
  

 

فناوری 3DMP یک محصول فلزی را با یک مدل سه بعدینرم افزار CAD تولید می کند و نرم افزار CAM هدایت جوش قوس CNC را با سطح بی نظیری از دقت هدایت می کند. برای خاتمه دادن به  این بخش،  از دستگاه فرز CNC معمولی استفاده می شود. وضوح اجزاء تولید شده توسط فناوری  3DMP در حدود +/- 0.3  سانتی متر است و حداکثر اندازه اجزاء در حال حاضر تقریبا برابر است باm 13 
مرکز ماشینکاری GTarc یک نسخه 3 محوره برای قطعات تاm 33 و یک نسخه 5 محور برای قطعات تاm 0.83 در دسترس است و می تواند به راحتی ارتقا یابد تا مورد استفاده مشتریان قرار گیرد.. این مرکز مزایای زیادی نسبت به روش های متعارف دارد، که باعث می شود راه حل تولید برای هر نوع برنامه ای کاربردی تر باشد. به جای کار با پودر فلزی، این فرآیند از طریق فلز به شکل سیم استفاده می شود، بدین معنا که هزینه های تولید به طور قابل توجهی کمتر است یعنی در حدود 10 درصد از روش های پودری که مزیت بارزی می باشد و البته سرعت تولید نیز عامل مهمی می باشد. بسته به نوع ماده، تولید سه بعدی می تواند تا 600 سانتیمتر مکعب در ساعت تولید شود. به این ترتیب مرکز ماشینکاری برای ساخت قطعات بزرگ از فلزاتی همچون فولاد، نیکل، تیتانیوم یا آلومینیوم مناسب می باشد.
  
 


در نمایشگاه EMO در هانوور، یک قطعه کاری فلزی برای نمایش تائید قابلیت های این سیستم نشان داده شد. حجم خروجی 85 کیلوگرم بود و از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. با استفاده ازفناوری تولید کاهشی و تکنیک های CNC به طور منظم، هزینه تولید این قسمت 4500 یورو خواهد داشت. با استفاده از فناوری تولید افزایشی با  تکنولوژی 3DMP و پس از پردازش CNC، هزینه تولید این بخش فقط 2000 یورو بود. این تکنولوژی اکنون باید در نمایشگاه Formnext در فرانکفورت، که در ماه نوامبر آینده برگزار می شود، نمایش داده شود.
سرعت تنوع استفاده از فناوری تولید افزایشی به شدت رو به بالاست و امیدوارم کشور عزیزمان ایران نیز با گامهای محکمتری وارد این عرصه نوظهور صنعت جهانی شود.


با printersebodi.com همراه یاشید.

 

 

منبع: 3ders
گروه نویسندگان یکشنبه, 30 مهر,1396 1681 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی دانش آموزی که با پرینتر سه بعدی موفق به ساخت پروتز برای معلولین قطع عضو شد.
مطلب بعدی کارهای داوطلبانه و انسان دوستانه با پرینتر سه بعدی

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر