طراحی سایت
X

ساخت خانه های مسکونی با پرینتر سه بعدی در هلند

ساخت خانه های مسکونی با پرینتر سه بعدی در هلند

 

پیرو همه گیر شدن فناوری تولید افزایشی، شهردار شهر آیندهوون هلند اعلام کرده که در سال آینده میلادی 5 خانه مدرن را توسط پرینتر سه بعدی در این شهر خواهد ساخت. در این اعلامیه آمده است که این پروژه با کمک دانشگاه فنی آیندهوون و چهار شرکت متخصص و مرتبط با فناوری تولید افزایشی انجام خواهد شد.
این پروژه، به نام Project Milestone، اولین شهر جهان است که با 5 خانه قابل سکونت ساخته خواهد شد که خانه های این شهر توسط فناوری پرینتر سه بعدی و به صورت متوالی ساخته می شوند. اولین خانه ، یک خانه یک طبقه خواهد بود که انتظار می رود تا اواسط سال 2019 آماده تحویل باشد در حالی که 4 خانه دیگر به صورت چند طبقه ساخته خواهند شد. در این سازه های بتنی تمامی قوانین و مقررات ساختمان سازی اعمال می شود و به خواسته های ساکنان آنها در مورد طراحی و معماری، راحتی، کیفیت و قیمت گذاری توجه کامل خواهد شد.

شهرداری شهر آیندهوون با گروهی متخصص از دانشگاه فنی آیندهوون، شرکت پیمانکاری ون وینن Van Wijnen ، مدیریت مشاوران املاک و مستغلات  Vesteda ، شرکت مواد اولیه ساخت Saint Gobain و Weber Beamix و شرکت مهندسی Witteveen+Bos همکاری می کند تا این پروژه جهانی را تحقق بخشد.
این خانه ها توسط 2 تیم معماری معتبر با نام های، هوبن Houben / ون میرلو Van Mierlo طراحی شده اند که از چیدمان بلوک های نامنظم در یک منظره سبز، الهام گرفته اند. زاویه های گرد شده و اشکال نامتقارن خانه ها به طور کامل بر اساس توانایی فناوری تولید سه بعدی ، صرفه جویی در هزینه ساخت، مصرف انرژی و زمان ساخت ، طراحی شده اند البته یادآور می شویم که فناوری تولید افزایشی با فرآیند های متفاوتی که در انواع پرینترهای سه بعدی دارد، قابلیت تولید سه بعدی هرگونه اشکال هندسی را دارا می باشد.
هوف معماران، طراحی سطح بالایی از کیفیت و پایداری برای شروع شهرسازی مدرن و قرن بیست و یکمی می باشد. به عنوان نمونه، این خانه های تولیدی توسط پرینتر سه بعدی ، اتصالات گاز طبیعی نخواهند داشت که برای خانه های هلندی کاملا نادر است.

 


 


تئو سالت Theo Salet، مسئول مرکز تولید سه بعدی بتنی در دانشگاه آیندهوون TUe می گوید : این ایده آینده نگر، دو سال قبل در هفته طراحی هلند مطرح شد اما برای انجام این پروژه نیاز به همکارانی داشتیم که با کمک آنها بتوانیم این ایده را به واقعیت تبدیل نماییم، وی ادامه می دهد : ما تکنیک های پرینتر سه بعدی را در اختیار داریم و اکنون در حال آزمایشات مواد اولیه و چگونگی تولید خانه ها توسط پرینتر سه بعدی هستسم که بالاترین بهره وری را داشته باشد ما هنوز در حال آموزش هستیم و امیدواریم که به همراه تیم متخصص و همکارمان در دیگر نقاط جهان نیز از این قبیل پروژه ها را انجام دهیم که در نهایت برای آینده بشر در هرجای جهان، تاثیرات مثبتی خواهد داشت.
در طول فرآیند ساخت وتولید این خانه ها، تمامی همکاران و شرکاء ، تحقیقاتی را در خصوص فناوری پرینتر سه بعدی بتنی که مخصوص ساخت ابنیه می باشد را برای بهسازی و پیشرفت کار انجام می دهند. این 5 خانه به صورت پشت سر هم ساخته می شوند بنابراین شرکای پروژه Milestone قادر خواهند بود درس هایی که در خانه قبلی آموخته اند را در خانه سه بعدی بعدی اعمال کنند.
تئو سالت Theo Salet می گوید : این به آن معنی است که هر خانه تولید شده توسط پرینتر سه بعدی می تواند از پیشرفت بینش ها و دانش هایی که ما آموخته ایم بهره مند شوند و و ما بتوانیم خانه های سه بعدی را ارائه دهیم که به طور مستقیم با خواسته های ساکنین آینده این خانه های مدرن ، سازگار باشند.
 


قطعات تشکیل دهنده سختمانی خانه اول در داخل دانشگاه فنی آیندهوون و توسط پرینتر سه بعدی بتنی، تولید خواهد شد. هدف اصلی این است که به تدریج تمامی کار ساخت و ساز را در محل واقعی ساخت خانه ها انجام شود و نهایتا خانه پنجم از این پروژه را به طور صد در صد در محل واقعی و به صورت یک تیکه توسط پرینتر سه بعدی بتنی ، البته با همکاران و شرکایی متخصص و مجرب انجام خواهد شد.

وب سایت خبری تحلیلی پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com

 

منبع:3drs
گروه نویسندگان پنجشنبه, 14 تیر,1397 3941 2
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی آیا پرینتر سه بعدی می تواند دنیا را نجات دهد؟
مطلب بعدی BASF قدرتمند وارد صنعت پرینتر سه بعدی شد

2 نظر در مطلب "ساخت خانه های مسکونی با پرینتر سه بعدی در هلند" ثبت شده است

کیارش

البته مطمئنا این خونه ها که تستهای اولیه از شهرهای آینده هستند نه فقط در حوزه ساخت و ساز بلکه در حوزه استانداردهای زندگی و هوشمندسازی نیز از فناوری های نوین استفاده خواهد شد.


azari

امیدوارم با اومدن این فناوریهای قرن بیست و یکمی به هرکسی اجازه ساخت و ساز داده نشود و دست بی سواد های پولپرست از این صنعت قطع بشه....

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر