طراحی سایت
X

ساخت یک پای مصنوعی توسط پرینتر سه بعدی برای طوطی زیبای ما

ساخت یک پای مصنوعی توسط پرینتر سه بعدی برای طوطی زیبای ما

این طوطی زیبای 34 ساله به نام پتی Pete از این پس می تواند با استفاده از یک پروتز تولید شده با پرینتر سه بعدی، در جای خود به راحتی بایستد، غذا بخورد و حرفهای شیرین بزند.. طوطی آبی طلایی جنگلهای آمازود، که توسط صاحبش در قفس نگهداری می شد با حمله یک روباه  سمج به قفسش، پای چپ خود را از دست داد.
 

 

پتی با Stacey Gehringer، مالک خود، از زمانی که او فقط یک کودک بود زندگی می کند که البته حالا زن زیبایست که ازدواج کرده. این دو با هم رابطه صمیمانه ای دارند. خانم استاسی Stacey وقتی شوهرش برای شنیدن شیرین زبانیهای این طوطی سبز و زیبا، آن را به حیاط خانه می برد ، کاملا به خطرات اطراف خانه شان که در منطقه ای باز بنا شده واقف می باشد. 

مطابق گفته های شوهر خانم استاسی Stacey آقای بن اسپالدینگ Ben Spalding ، این طوطی خوشگل زمان حمله روباه از سیم مشبک داخل قفس به بالا و پایید می پریده اما روباه سمج توانسته پنجه چپ پتی را بکشد و قطع کند. 
آقای اسپالدینگ به مطبوعات گفت: "روباه پای چپ طوطی زیبای مارا برداشته و برده." پس از ترساندن روباه و فراری دادن آن، زن و شوهر، پرنده زخمی را به نزدیک ترین کلینیک دامپزشکی انتقال دادند. با این حال، متاسفانه، نزدیکترین دامپزشک یک متخصص پرنده نداشته، به همین علت اسپالدینگ و استاسی مجبور به رانندگی در مصافت زیاد شدند با بتوانند خود را به یکی از کلینیک های دامپزشکی پیشرفته برسانند که متخصص دامپزشکی پرنده داشته باشد.
پس از ورود به کلینیک، تیم پنوماتیک در تلاش بود  زخم های پرنده را درمان کند. هنگامی که پرنده در شرایط با ثبات تر بود، La'Toya Latney، سرپرست و پزشک متخصص در پزشکی حیوانات یک جراحی کوچک هم رو پای چپ این طوطی زیبا انجام داد و جلوی خونریزی را گرفت.

 


با تشکر از کمک متخصصین کلینیک پرنده که گلبول های قرمز را با سرعت احیا کردند تا این طوطی 34 ساله نیمه مسن از حمله روباه جان سام به در برد. 
با این حال، مشکل این است که چگونه پتی بتواند تنها با یک پا زندگی کند که در نهایت، دکتر Latney تصمیم گرفت که برای حفظ حالت فیزیکی پرنده و آرامش او از یک پروتز برای جایگزینی پای چپ استفاده کند.
هدف از پروتز، کاهش استرس و تاثیر نداشتن پا که می تواند در دراز مدت باعث آرتریت دردناک و سایر مسائل برای این پرنده زیبا شود. دکتر لاتینی توضیح داد که حتی استفاده از پروتز برای چند ساعت در روز به سلامتی روحی و جسمی طوطی زیبای ما کمک خواهد کرد.
ساخت پروتز پرنده. برای این مرحله دکتر لاتینی به Jonathan Wood، یک دامپزشک متخصص در مغز و اعصاب و جراحی مغز و اعصاب که به طور گسترده با فناوری پرینتر سه بعدی برای ساخت مدل های جراحی کار کرده است هماهنگی لازم را برای پتی زیبا انجام داده که با هم، با آزمایشگاهی در پنسیلوانیا در تماس بودند تا پروتز مخصوص پتی آماده شود.
 

 

پس از چند تکرار متفاوت، تیم پنوماتیک متوجه شد که یک پروتز مبتنی بر پلیمر، احتمالا بهترین شرایط را برای پرنده آماده می کند، زیرا می توان آن را با یک کمربند پارچه ای با استفاده از کمی فوم به صورتی که پتی اذیت نشود به این طوطی زیبا متصل نمود.
پتی پس از نصب پروتز تولید شده توسط پرینتر سه بعدی در ابتدا با آن مشکل داشته اما کم کم به آن عادت کرد و حتی سعی کرد که با آن قدم ردارد. 
مطمئنا این بهترین پروتز برای این طوطی شکر سخن نمیباشد و تیم Penn Vet امیدوار است که آنها یک راه حل بهتری در پروتز برای پرنده های یک پا پیدا کنند.
پتی طوطی سبز زیبای اهل آمازون روز به روز بهتر توانسته با پروتز خود کنار بیاید و حتی را می رود و این عامل خوشحالی ماست.

 


برای دریافت اطلاعات بیشتر با printersebodi.com در ارتباط باشید.

 
 

منبع:3ders
گروه نویسندگان چهارشنبه, 26 مهر,1396 3298 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی دکوراسیون در عصر دیجیتال با پرینتر سه بعدی
مطلب بعدی SONY با گوشی Xperia XZ1 به خدمات پرینتر سه بعدی پیوست

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر