طراحی سایت
X

سوژه ناب پرینتر سه بعدی، حتی یک آجر هم استفاده نشده

سوژه ناب پرینتر سه بعدی، حتی یک آجر هم استفاده نشده

پس از سیگنالهای مثبتی که از طرف کارشناسان و پیمان کاران و متخصصان فن، درباره سبک ساخت و ساز فناوری تولید افزایشی توسط پرینتر سه بعدی که بدون استفاده از آجر و فقط به وسیله بتن های خاص در مدت زمان کم و هزینه بسیار پایین خانه های زیبایی را میسازند، پروژه شوژو هم ساخته شد. 
شرکت ساخت و ساز وین سان WinSun از کشور چین تصمیم گرفته است که بنا بر تجربه های بدست آمده بیشتر خانه های حیاط دار رابسازد و به تازگی ویلا های سبک حیاط دار که تکمیل شده را رونمایی کرده و مورد استفاده قرار گرفته است.

 


تکنیک ساخت و ساز این  دو خانه توسط پرینتر سه بعدی در شهر بینژو در استان شاندونگ خانه های حیاط داری را ساخته اند که از تمامی امکانات لازم و تمامی امکانات مدرن برخوردار است.
این دو ویلا، از باغ های کلاسیک سوژو که در حال حاضر توسط یوشکو به ثبت رسیده الهام گرفته شده و تحت تنها در مدت 2 ماه ساخته شده است  و فقط 5000 یوان برای هر متر مربع (750 دلار) هزینه داشته است . همانطور که گفته شده است این دو ساختمان بر اساس فناوری پرینتر سه بعدی، از یک جوهر بتن ویژه استفاده شده است  و البته این پرینتر سه بعدی  عظیم الجثه شرکت وین سان حدود 150 متر طول 20 متر عرض و6 متر ارتفاع دارد.

 


این پروژه در فوریه سال 2017 که هیئت مدیره شرکت فن آوری و معماری وین سان به مدریت کارشناس ارشد Ma Yihe به استان شاندونگ رفته تا درباره پتانسیل های تولید افزایشی و پرینتر سه بعدی ساختمان سازی با مدیران منطقه اقتصادی و توسعه فنی بینژو Binzhou مذاکرات لازم را به عمل آورند.
بحث که صورت گرفت با حضور تعداد زیادی از افراد از جمله مدیر منطقه آزاد توسعه اقتصادی بینژو یائوهپینگ Yao Heping و رهبران گروه های ساخت ساز و تعدادی از تجار در دفتر برنامه ریزی زمین حضور داشتند.

 


در نهایت پس از معرفی Ma Yihe به عنوان مدیر پروژه، معرفی تکنولوژی تولید افزایشی و دستگاه مخصوص پرینتر سه بعدی ساختمان سازی نوآورانه شرک وین سان انجام گردید و البته مواد سبز بکار رفته در ساختمان ها و فرایند ساخت مواد، اثر بخشی و موارد خاص مطرح و طرفین متقاعد شدند که یک قرار داد بین شرکت ساختمان  سازی وین سان و منطقه آزاد اقتصادی بینژو انجام پذیرد که  قرار شد 2 خانه حیاط دار به سبک باغها سوژو با تکنولوژی پرینتر سه بعدی برای افتتاح در پارک علم و فن آوری پرینتر سه بعدی ساخته شود 
فرایند ساخت و ساز سه بعدی که با استفاده از جوهر بتن خاص انجام می شود اساسأ ساخت این دو ویلا بر اساس اکسترود شدن لایه به لایه بتن خاص انجام پذیرفت که ضخامت لایه های اکسترود شده بین 3cm تا 0.6cm ی باشد. از آنجا که کل ساختمان ویلا ها دیجیتالی طراحی شده توسط پرینتر سه بعدی نیز ساخته شده اند.

 


 وین سان همچنین در بهینه سازی مواد اولیه ساختمان سازی، نوآوریهای فراوان و آزمایشات خوبی انجام داده و ساختار دیوار ها بر اساس همین آزمایشات و مواد اولیه به صورت میان خالی طراحی و انجام گردید و از این رو نه تنها وزن ساختمان پایین می آید بلکه در عایق کاری این اجازه را می یابد که از حفره و محفظه میان خالی دیوار استفاده بهینه شود و بسیاری از تکنیکهای دیگر از جمله یکپارچه سازی کل ساختمان همانطور که گفته شد ساختمان سازی با فناوری پرینتر سه بعدی متری 750 دلار برای ساخت هزینه دارد که طبق گفته متخصصان ومهندسان وین سان و آقای Liao Xiaojun رئیس پروژه پارک علم و فناوری پرینتر سه بعدی معتقدند که این هزینه هنوز هم با توسعه بیشتر تکنولوژی پرینتر سه بعدی در بخش ساختمان سازی، کاهش چشمگیری خواهد یافت.

چه کسی می داند شاید زمانی برسد که ساخت و سازی با فناوری پرینتر سه بعدی یک هنجار در جهان تبدیل شود و این مدل ساخت و ساز الان تبدیل به خاطره ای برای پدربزرگها شود که البته با تلاشهای انجام گرفته و کارایی مفید و بهینه بودن فناوری، زیاد دور نیست و به زودی در کشور ما هم این چنین پروژه هایی شروع خواهد شد.

 


Printersebodi.com حامی ساخت و ساز با پرینتر سه بعدی می باشد. با ما باشید.


 

منبع:3dprint
گروه نویسندگان ﺳﻪشنبه, 25 مهر,1396 1989 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی اسکن سه بعدی اندام خود را در خانه، با موبایل اندرویدی انجام دهید
مطلب بعدی شلیک باند مواد مخدر به سوی پلیس با اسلحه های ساخت پرینتر سه بعدی

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر