طراحی سایت
X
RSS

شرکت تری دی سیستمز برای کودکان قلب چاپ سه بعدی می سازد

شرکت تری دی سیستمز برای کودکان قلب چاپ سه بعدی می سازد

شرکت تری دی سیستمز یکی از غول های صنایع ساخت افزایشی بدون در نظر گرفتن توان پرداخت کودکان برایشان با پرینتر سه بعدی قلب مصنوعی تولید می کند.

 

شرکت جهانی تری دی سیستمز 3D Systems و یکی از از دو پایه های اساسی و قدیمی صنعت فناوری ساخت افزایشی با  OpHeart ، که یک سازمان غیر انتفاعی است که برای ارائه مراقبت های پزشکی به کودکان مبتلا به نقص های قلبی تهدید کننده زندگی، با  همکاری جراحان قلب کودکان ،توسط پرینتر سه بعدی فوق پیشرفته بر روی نیازکودکان مبتلا و برای آماده سازی جراحی های پیچیده کار می کند.

 

 

استفاده از مدل های تشریحی دقیق، قبل از عمل جراحی، که معمولا شامل اتصال مجدد عروق به که سایز آن به اندازه یم تار موی انسان است درجراحی های حساس قلب ابسیار ماثر می باشد و یک "کمک حیاتی" برای جراحان در آماده سازی خود برای جراحی پیچیده و حساس بیماری مادرزادی قلبی (CHD ) بسیار مسمر ثمر می باشد علاوه بر این، مدل های سه یعدی چاپ شده توسط پرینتر سه بعدی ، توسط تیم های پزشکی برای توضیح دادن عمل جراحی به خانواده های بیماران مورد استفاده قرار می گیرند تا آنها را کاملا مطلع و از روند پیش بینی شده و آنچه که انتظار می رود باشد.

کتی وایمرKatie Weimer، معاون مدیرعامل در باره این پروژه بشر دوستانه گفت:
دستگاه های پزشکی وپرینترهای سه بعدی شرکت تری دی سیستمز3D Systems ، گفت: "بازخورد از جراحانی که ما از طریق پروژه  OpHeart کار می کردیم این است که مدل های آناتومیکی ما بسیار به آنها در ارائه نتایج موفقیت آمیز بیمار کمک شایانی می کند. "ما از این فرصت برای برقراری ارتباط با مزایای مدل های جراحی چاپ سه بعدی سپاسگزاریم. مدل هایی که برای OpHeart ایجاد می کنیم به وضوح توان و قدرت پرینتر سه بعدی را در سخت ترین عمل های پزشکی  را نشان می دهند. "

به گفته آکادمی آمریکایی اطفال  American Academy of Pediatrics ، یک درصد از همه کودکان با نارسایی های مادرزادی قلب CHDs متولد می شوند، و این باعث شایع ترین بیمیاری زاد و ولد می شود.
 شرکت جهانی تری دی سیستمز به طور مستقیم با آنه گارسیا  Anne Garcia کار می کنند که OpHeart را در سال 2015 تاسیس کرد، شش ماه پس از آنکه دختر وی، آریانا، با یک بیماری قلبی خطرناک به دنیا آمد. شرکت تری دی سیستمز3D Systems  مشارکت خود را در "تعهد قلب های چاپ سه بعدی را تحت عنوان پروژه" OpHeart اعلام کرد، که هر یک از پزشکان درخواست کننده یا والدین، بدون توجه به توانایی خانواده ها انجام می شود در این پروژ] تمامی بیماران می توانند یک مدل چاپی سه بعدی  از قلب بیمار CHD خود را در پیش بینی عمل جراحی یا کاتتریزاسیون catheterization دریافت کنند.

گارسیا گفت: "ما به شدت اعتقاد داریم که توانایی پرینتر سه بعدی در چاپ نسخه ای از یک قلب بیمار مبتلا به CHD یک ابزار ارزشمند است که می تواند به طور ضریب نجات بیمار را تا 90 درصد ارتقا دهد." "ما هر کودک را با یک نقص مادرزادی و در معرض خطر مرگ را می خواهیم تا از این فناوری بهره مند شود و این آرزوی قلبی ماست

تکنولوژی شامل تقسیم کردن داده های تصویربرداری  دو بعدی برای ایجاد یک مدل دیجیتال سه بعدی است که پس از آن توسط پرینتر سه بعدی پیشرفته چاپ می شود. شرکت جهانی تری دی سیستمز 3D Systems  مدل های سه بعدی چاپ شده را با ترکیبی از نرم افزار D2P خود و پرینتر سه بعدی پیشرفته ProJet CJP 660Pro 3D ColorJet و مواد اولیه VisJet تولید می کند. تیم شرکت مهندسان متخصص زیست پزشکی متد های دو بعدی MRI یا سی تی اسکن را از مدل قلب به یک مدل سه بعدی با استفاده از بسته نرم افزاری مدولار مستقل D2P تبدیل می کند که برای رفع و تحکیم تمامی مراحل آماده سازی مدل سه بعدی طراحی شده است. این ابزار و ابتکار تبدیل سی تی اسکن دو بعدی به فایل سه بعدی بسیار کمک کننده است زیرا پرینتر سه بعدی بر اساس فناوری ذاتی خود ، فقط مدل های سه بعدی را می شناسد و می تواند عمل کند.

پس از ایجاد، یک مدل سه بعدی دیجیتال می تواند کمک پرینتر سه بعدی فوق پیشرفته  ProJet CJP 660Pro شرکت تری دی سیستمز چاپ مدل سه بعدی انجام می شود. تا یک مدل رنگی کامل از قلب ایجاد کند که می تواند به سراسر جهان حمل شود. مدل های رنگی کامل اجازه می دهد تا آناتومی قلب به صورت کاملا طبیعی جلوه می کند و جراحان را قادر می سازد تا به راحتی بر روی بخش های خاصی از مدل در با سایر جراحان شناسایی و تمرکز کنند و همچنین طرح های جراحی را با خانواده های بیماران بهتر ارتباط دهند.

 

http://printer3bodi.com/Default.aspx?tabid=349&artmid=1066&articleid=2614&language=fa-IR

http://printer3bodi.com/Default.aspx?tabid=349&artmid=1066&articleid=1849&language=fa-IR

 

دکتر جورج سالازارJorge Salazar ، رئیس جراحی قلب کودکان مادر زادی در بیمارستان یادبود کودکان هرمان درهوستون ایالت تگزاس و عضو OpHeart، گفت: "از دیدگاه جراحی، پیوستن پرینتر سه بعدی به علم پزشکی امکان پیشرفت های فوق العاده ای را برای ما فراهم ساخته است." هيئت مدیره اعلام کرده. "مدل های چاپ سه بعدی قلب که توسط شرکت تری دی سیستمز 3D Systems  ارائه شده راهی برای رسیدن به نتیجه هایی که قبلا غیرقابل دسترس محسوب می شد، به ما رسانده است. تخصص و تکنولوژی آنها به ما کمک می کند پیشرفت درمان و بهبود نتایج بیماران را بهبود بخشیم. "

ابتکار عمل «قلب در دست» برای صرفه جویی در زندگی کودکان بسیار مهم است، زیرا هیچ هزینه اضافی برای این ابزارها وجود ندارد. امید ما این است که همانطور که تیم های جراحی بیشتری با OpHeart برای استفاده از مدل های آناتومیک 3D Systems در عمل جراحی CHD کار می کنند، ما قادر خواهیم بود به طور قطعی نشان دهیم که چه عاملی است که پزشکان توانایی بهتر آماده شدن برای عمل جراحی پیچیده را دارند ، تفاوت قابل اندازه گیری در زندگی این کودکان  رخ خواهد داد 
برای پزشکان و شرکت جهانی تری دی سیستمز 3D Systems  هیچ نعمتی بالاتر از لبخند این کودکان وجود ندارد.

 

وب سایت تحلیلی خبری صدای پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com
 

منبع:3ders
گروه نویسندگان دوشنبه, 05 آذر,1397 2818 1
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی چاپ سه بعدی پل عابر پیاده
مطلب بعدی 10 پرینتر سه بعدی صنعتی غول پیکر جهان

1 نظر در مطلب "شرکت تری دی سیستمز برای کودکان قلب چاپ سه بعدی می سازد" ثبت شده است

حقیقت

علم پزشکی خیلی خوب داره پا به پای فناوری پرینتر سه بعدی پیش میره.

البته در کشور خودمون هم آقای دکتر نواب هم ار این فناوری استفاده می کرده البته برای جراحی هی فک و صورت تصادفی و داغان

به امی موفقیت ایران

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر