طراحی سایت
X

شرکت کربن رزین MPU 100 را برای کاربردهای پزشکی ارائه کرده است.

شرکت کربن رزین MPU 100 را برای کاربردهای پزشکی ارائه کرده است.

شرکت تولید افزایشی کربن رزین MPU 100 را با درجه کاربری پزشکی را ارائه کرده است که می تواند در موارد خاص در ساخت بخش هایی از صندلی های ویژه توسط پرینتر سه بعدی استفاده شود.

 

کربن Carbon که یک شرکت تولید مواد و محصولات تولید افزایشی مستقر در سیلیکون ولی Silicon Valley می باشد، اعلام کرده که اولین مواد اولیه نسل جدید خود را با کاربری در صنعت پزشکی را برای استفاده در در فناوری پرینتر سه بعدی تولید و ارائه کرده است. Medical Polyurethane 100 که با نام اختصاری MPU 100 شناخته می شود، یک پلیمر بسیار سخت و محکم و شبیه پلی اورتان های polyurethane شرکت کربن Carbon می باشد. MPU 100 دارای گرید پزشکی می باشد و هردوی این پلیمر های دارای خواصی مشابه یکدیگر می باشند که می توانند در سیستم تولید افزایشی سنتز دیجیتاالی ، قطعات پلاستیکی سخت و مستحکمی را ارائه دهند که برای قسمت های لمسی اجزای پزشکی، ادوات تماس با پوست، بسته ها و قوطی های دارو و محصوبات مصرفی ادوات یکبار مصرف پزشکی طراحی و مصرف می شوند.

ویژگی های کلیدی MPU 100 عبارتند از:

موادی مهندسی با درجه مقاومت عالی در برابر سایش 
تست شده توسط USP VI و ISO 10993-5 و فرآیند های سازگاری زیست محیطی
سازگاربودن با اکسید اتیلن، پرتو الکترون، و روش های استریلیزه توسط اشعه گاما
حفظ خواص سازگاری با محیط زیست پس از انجام فرآیند از استریلیزه
سازگارا با ضد عفونی کننده های رایج
دارای گواهی تجزیه و تحلیل رسمی FDA


جیسون رولان  Jason Rolland ، معاون اجرایی مدیرعامل شرکت پرینتر سه بعدی کربن Carbon در بخش مواداولیه اعلام کرده :

رزین MPU 100، توانایی های جدیدی را برای تولید کنندگان قطعات پزشکی که از فناوری پرینتر سه بعدی استفاده می کنند را به همراه خواهد داشت. خواص منحصر به فردی همچون، خواص مکانیکی و مقاومت بالا در برابر سایش، سازگاری با محیط زیست، سازگاری با فرآیند های خاص استریلیزه و مقاومت شیمیایی بالا در تولید محصولات استفاده مستقیم برای بیماران را به میسر می سازد. 
شرکت کربن، برنامه های مدونی را برای علوم زیستی و صنایع قطعات پزشکی دارد و فناوری تولید افزایشی و پرینتر های سه بعدی، اولین اولویت شرکت کربن در توسعه مواد نسل بعدی می باشد. کربن، تمام توان خود را در این مسیر بکار گرفته است.

کربن Carbon همچنین اعلام کرد که مشارکت خود را با شرکت تولید افزایشی Fast Radius برای طرح مجدد صندلی  SILQ برنده جایزه Steelcase ادامه خواهد داد. این دو شرکت با Steelcase برای طراحی، مهندسی با استفاده از فرآیندهای چاپ سه بعدی جهت هماهنگی طراحی های صندلی ها با فیزیولوژی اندام انسان مشغول به برنامه ریزی، طراحی، توسعه و تولید سه بعدی بوده اند.

بروس اسمیت Bruce Smith، مدیر بخش طراحی جهانی شرکتSteelcase گفت :   
از زمانی که محصولات SILQ برای اولین بار عرضه شد، ما با پیشرفت هایی در طراحی صندلی ها رو به رو بوده ایم و این به شهرت ما برای پیگیری نوآوری و خلاقیت کمک شایانی نمود. فرایندهای فناوری تولید افزودنی از Fast Radius و کربن Carbon ما را قادر به ساده سازی زیبایی شناسی منحصر به فردی در ساخت صندلی هایی با ساختار شبکه ای کرده است.
لو روسی Lou Rassey، مدیر اجرایی شرکت Fast Radius، گفت:

فناوری مدرن ساخت و تولید افزایشی می تواند تا حد زیادی زمان را کاهش دهد که برای ما حکم محصول و نتیجه زندگی را دارد که برای همه ما بسیار مهم است.
بر خلاف چرخه های طولانی مدت و گران قیمت فناوری تولید سنتی، فرآیند تولید افزودنی می تواند در زمان و هزینه صرفه جویی منحصر به فردی را شامل گردد. ما از زمان شروع ایده های اولیه در حدود 100 طرح متفاوت را در دست داشتیم که نهایتا به 12 طارح شگفت انگیز رسیدیم  که با صرف زمان تولیدشان توسط فناوری پرینتر سه بعدی، فقط و فقط 8 هفته زمان صرف کردیم که این بی نظیر است.

بر طبق گفته  Steelcase، هر بخشی از صندلی طراحی شده به طور مستقیم به فیزیولوژی بدن و حرکات هر فرد، واکنش نشان می دهد. محل قرار گیری دست ها بر روی صندلی ها که با مواد اوایه تولید افزودنی MPU 100   تولید شده است در 4 نقطع خاص قرار گیری دست افراد از طراحی خاصی برخوردار است و حالت واکنشگرایی که دارد بهترین عکس العمل را در برابر زاویه قرار گیری دست ها از خود نشان خواهد داد.
این فن آوری انحصاری، شرکت کربن را قادرساخته تا سرعت تولید سه بعدی را بالا برده و استفاده از مواد پایه را تا 70 درصد کاهش دهد، بدون آنکه از کیفیت عملکرد صندلی ها کم شود.
 در نمایشگاه دستاورد های معتبر طراحی NeoCon 2018، شرکت Steelcase چندین صندلی نوآورانه SILQ شامل گزینه هایی با جا دست های تولید شده توسط پرینتر سه بعدی و مواد اولیه MPU 100    را به نمایش گذاشته که چندین جایزه اول را در بین بهترینهای جهان را نصیب خود کرد. و طرح مفهومی و آینده نگر SILQ را به عنوان یک مدل نوآور در طراحی و راحتی فیزیولوژی انسان برای نشستن در ساعتهای متمادی، معرفی کرد که حاصل فناوری پرینتر سه بعدی و مواد اولیه منحصر به فرد شرکت کربن بوده است.

رسالت فناوری تولید افزایشی راحتی و آسایش همه جهانیان به صورت برابر می باشد که روز به روز به آن نزدیکتر می شویم و ما به عنوان جزء کوچکی از خانواده فناوری تولید افزایشی از این رسالت تنسانی خرسندیم.

 

وب سایت تحلیلی خبری پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com

 

منبع: 3ders
گروه نویسندگان پنجشنبه, 22 شهریور,1397 4091 3
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی پرینتر سه بعدی فلزی HP با 50 برابر سرعت تولید بالاتر
مطلب بعدی طراحی مد و فشین با پرینتر سه بعدی

3 نظر در مطلب "شرکت کربن رزین MPU 100 را برای کاربردهای پزشکی ارائه کرده است." ثبت شده است

ترنم ترانه

حقیقتش خیلی از بخش اولش نفهمیدم اما صندلیهاش از لحاظ طراحی بی نظیر هستن

البته وقتی برا نشستن هم از پرینتر سه بعدی و مواد اولیه پزشکی استفاده شده حتما خوبه.

ولی من طراحیشو دوس داشتم.


حقیقت

من واقعا دنیای پرینتر سه بعدی رو عاشقش شدم.

نمیدونم. اگه جوونتر بودم احتمالا شغلم رو عوض می کردم.

ولی برای بچه هام حتما فضای این فناوری رو آماده می کنم


پیشرو

تفریبا از همه متریالها میتونه استفاده کنه. باید به فکر ایده های جدید و خوب باشیم.

موقعیت طلایی پرینتر سه بعدی رو نباید از دست داد.

منطقه خاورمیانه مال ماست

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر