طراحی سایت
X
RSS

شرکت ORNL یک اکستودر 50 کیلوگرمی را برای پرینتر سه بعدی BAAM آزمایش کرد.

شرکت ORNL یک اکستودر 50 کیلوگرمی را برای پرینتر سه بعدی BAAM آزمایش کرد.

 

آزمایشگاه ملی اوک ریج (Oak Ridge National Laboratory (ORNL و شرکت فناوری های پرینتر سه بعدی استرانگپرس Strangpresse, LLC وارد یک فرایند تحقیق و توسعه قرارداد همکاری شدند این فرایند همکاری اینگونه است که با ارزیابی و سنجش آزمایش شرکت فناوریهای استرانگ پرس، یک اکسترودر 50 کیلویی تولید افزایشی بر روی پرینتر غول پیکر BAAM قرار دهند تا با انجام تحقیقات و آزمایش تاثیر آنرا بر مواد اولیه با اندازه های بزرگ تولید پرینتر سه بعدی BAAM را بسنجند. 
 شرکت بزرگ و پیشرو ORNL که اولین خودروی سه بعدی را توسط همین پرینتر سه بعدی BAAM تولید کرده است این آزمایش فناوری پرینتر سه بعدی را هم در آزمایشگاه تحقیقات انرزی متعلق به شرکت در شهر تنسی Tennessee، انجام می دهد. امروز این آزمایشگاه نتایج آخرین تلاش های انجام شده در مورد مواد اولیه خاص برای تولید افزایشی را اعلام کرده است.

 


این فرایند عظیم، یک پروزه مشترک با شرکت استرانگ پرس ، یک متخصص اکستروژن های مخصوص پلاستیک در شهر اوهایو Ohio انجام می شود. این دو تیم در دو بخش تحقیقات و آزمایشات خود برای مواد اولیه الیافی برای فناوری تولید افزایشی را انجام داده اند. که در نتیجه از طریق اکسترودر شرکت فناوری پرینتر های سه بعدی استرانگ پرس مواد اولیه برای ساخت محصولات بزرگ با توانایی فشار بالا را برای پرینتر سه بعدی BAAM آماده گردد. البته شرکت ORNL مالک و سازنده پرینتر سه بعدی BAAM بنا بر تجربه ساخت اتومبیل زیاد با این زمینه غریبه نمی باشد.
به عنوان یکی از بزرگترین فناوری های تولید افزایشی در جهان، پرینتر سه بعدی BAAM قادر به فرآوری اشیای تولید سه بعدی عظیم  را دارا می باشد برای مثال اولین ماشین تولید شده در سال 2015.
شرکت فناوریهای پرینتر سه بعدی استرانگ پرس در سال 2014 که فقط یک استارتاپ تولید اولی بوده این پتانسیل پرینتر سه بعدی BAAM را برای تولید اشیا بزرگ را کشف کرده بود و برایش برنامه ریزی کرد که همکنون همکاری این دو سر تیتر اخبار تولید افزایشی جهان می باشد.
استرانگر پرس در تحقیقات و آزمایشات خود توانایی ساخت یک اکسترودر جدید را با شدت جریان بهتر را برای پاشش مواد اولیه پیدا نمود. که مطابق آن این اکسترودر جدید قادر به پردازش و پاشش 50 کیلو مواد اولیه را در هر ساعت دارا می باشد. و اکنون شزکت ORNL این فرایند را برای پیشرفت پرینتر های سه بعدی ساخت خود را در پیش چشمانش می بیند که هم اعتبار پرینترهای سه بعدی بالاتر خواهد رف و مهمتر اینکه زمان تولید افزایشی اشیا بزرگ بسیار کم خواهد شد. که تمام این مسائل عامل همکاری و تمرکز این دو شرکت فناوری های پرینتر سه بعدی بر روی پلیمر های تقویتی الیاف طولانی شده است.
 

 

این پروژه مشترک که طبق قانون توافقنامه تحقیق و توسعه مشترک انجام می پذیرد به دو مرحله کلیدی تقسیم می گردد. یک مرحله اغلب مرتبط با آزمایش اکسترودر پرینتر سه بعدی BAAM میباشد که توسط شرکت استرانگ پرس طراحی و ساخته شده است که این فرایند نیاز به همامنگی استرانگر پرس و  ORNL  دارد سپس شرکت ORNL برای یکپارچه سازی اکسترودر شرکت استرانگ پرس با یک فناوری آزمایشی به منظور مشخص سازی کامل اکسترودر و برای اعتبارسنجی قابلیت های محاسباتی، الکتریکی وفیزیکی آن اقدام خواهد کرد. 
مرحله دوم از این پروزه برای روش های ارزیابی سیستم اکستروژن جدید پرینتر سه بعدی سه بعدی سه مورد  ترموپلاستیک تقویتی الیاف طولانی معرفی خواهد شد و تمام این ترموپلاستیکهای تقویتی با اکسترودر جدید در پرینتر سه بعدی BAAM برای آزمایش، اشیاء تولید سه بعدی بزرگی تولید خواهد شد تا بررسی های تکمیلی روی آنها انجام پذیرد تا این آزمایشگاه در نهایت یک ماده نهایی را به عمراه گزارش نهایی بر اساس قانون توافق تحقیق و توسعه مشترک به سازمان دکترین ثبت اختراعات ایالات متحده ارسال نماید. 

قبل از همکاری جدید، شرکتهای استرانگ پرس و ORNL با هم کار کرده بودند. هنگامی که آنها اولین ثبت اختراعات تولید مواد اولیه فناوری تولید افزایش را در مقیاص بسیار بزرگ انجام داده بودند. بعد از آن نیز شرکت ORNL همچنان با شرکت استرانگ پرس بر روی توسعه فناوری های ساخت مواد اولیه پرینتر های سه بعدی همکاری کرده و نتایج بسیار مثبتی نصیب هر دو شرکت شده است.
 

 

چاک جورج Chuck George مدیر عامل شرکت استرانگ پرس گفت: ما برای ملحق شدن به ORNL بسیار هیجان زده هستیم. پردازش پلیمرهای تقویتی الیاف طولانی یک نقطه عطفی در فرایند ساخت ماده افزودنی می باشد و از این پس تمام محصولات تولید سه بعدی پرینتر های غول پیکر به راحتی و اطمینان خاطر از استحکام مواد اولیه کار خود را انجام می دهند/
 
 

منبع:3DERS
گروه نویسندگان دوشنبه, 15 آبان,1396 1412 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی بررسی پرینتر سه بعدی Ultimaker 3
مطلب بعدی سریع ترین پرینتر سه بعدی HD

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر