طراحی سایت
X

مرسدس بنز با پرینتر سه بعدی قطعات یدکی خود را تامین می کند.

مرسدس بنز با پرینتر سه بعدی قطعات یدکی خود را تامین می کند.

مرسدس بنز قطعات یدکی را با ساخت افزودنی برای اتومبیل¬های کلاسیک خود تولید می¬کند

مرسدس بنز به طور مداوم، گستره­ی وسیعی از قطعات یدکی و اصلی خود را از پرینتر سه بعدی تولید می­کند. البته این شرکت بزرگ اتومبیل سازی از سال 2016  نیز قطعات پلیمری و قابل بازیافت خودروهای تجاری را با چاپ سه بعدی ارائه کرده­است، در حال حاضر مرسدس بنز اعلام کرده­است که قطعات جانبی از تضمين کيفيت مرسدس بنز عبور کرده و به بازار عرضه مي­شوند.

از پایه­ آینه داخلی برای مرسدس بنز کوپه 300 SL  سری W 198 ، تا نگه­دارنده­ی شمع و سوپاپ و کیت ابزار و غلتک­های سان­روف سری­های W110، W111، W112 و W123 . مرسدس بنز با استفاده از تکنیک­های متنوع ساخت افزایشی، این قطعات جدید را عرضه می­کند. فرایند چاپ سه بعدی برای سفارشات ساخت با تعداد پایین بسیار مناسب می باشد وقتی قطعات تولید انبوه توجیه پذیر نبوده و یا در دسترس نباشند.

 

مالکان مرسدس بنز 300   SL، همکنون می­توانند پایه آینه داخلی و خارجی خودرو خود را در بخش خدمات مشتری از طریق مرکز کلاسیک مرسدس بنز همانند قطعات اصلی تهیه نمایند. ، این قطعات از یک آلیاژ آلومینیوم ساخته شده­اند و پس از آن لایه کروم با کیفیت بالا بر روی آن­ها قرار می­گیرد. در مقایسه با نمونه­های اصلی، تولید جدید شامل یک تغییر کاربردی است . نمونه­ی اصلی اولیه پایه، 5/42 میلی­متر طول دارد و در حال حاضر 5/107 میلی­متر است. این به این معنی است که آینه­ی داخلی کمی بالاتر است و از لحاظ ایمنی جاده، دیدگاه بهینه ای را برای دید عقب ارائه می­دهد.

 

نگه­دارنده­ شمع شماره قطعه­ی جایگزین A198 580 00 65  هم اکنون از طریق مرکز مرسدس بنز کلاسیک از طرف خدمات مشری ارائه شده­است. به ویژه در یک کارتریج گرم، این کار به جای سوپاپ، قبل از اینکه با یک شمع و گشتاور راست سفت شود، قرار می­گیرد. شمع نگهدارنده­ی ساخته شده از پلی آمید 12 (PA12) ترموپلاستی قوی شامل اصلاحاتی است که ممکن است ساخت آن فقط با فناوری پرینتر سه بعدی امکان پذیر باشد: به جای اینکه از یک اتصال دهنده استفاده شود، شمع در حال حاضر با یک آهنربا در جایگاه خود قرار می­گیرد. این بدان معنی است که در حال حاضر می­توان آن را برای تمام انواع سوکت­های شمعی با و بدون ترمینال­های  SAEاستفاده کرد.

 

غلتک­های سقفی کشویی برای مجموعه­های مدل W 110، W 111، W 112 و W 123 (قطعات جایگزینی شماره A110 782 00 30 ) نمونه­ای از یک قطعه با اتصال پنهان است که عملکرد بی نظیر را تضمین می­کند: غلتک­ها بر روی چپ و راست سقف کشویی سان روف و توسط ریل­های فلزی متصل می­شوند. با تولید نمونه های جدید توسط پرینتر سه بعدی، سقف کشویی مانند نمونه­ کلاسیک آن و بدون تغییر می­لغزد. همچنین این قطعات نیز از پلی­آمید قوی 12 (PA12) ساخته شده­است و از پایان سال 2018 می­توان از هر مرکز خدمات مشتری از طریق انبار مرکزی تهیه شود.

همکاری فشرده بین مرسدس بنز کلاسیک و گروه تحقیق در فناوری ساخت افزایشی و پرینترهای سه بعدی اجازه خواهد داد تا به طور مداوم بخش قطعات جانبی و قطعات یدکی توسعه یابد. طیف قطعات ساخته شده توسط پرینتر سه بعدی از قطعات موتور، قطعات پلاستیکی و قطعات لاستیکی کوچک گسترش می­یابد.

دایملر Daimler تقریبا 30 سال تجربه در چاپ سه بعدی در تولید قطعات نمونه­ی اصلی دارد. تا به امروز، دایملر هزاران قطعه­ی چاپ سه بعدی را در پاسخ به درخواست­های مشتریان و درخواست­های مربوط به قطعات جایگزین تولید کرده است. این موارد عبارتند از: کشویی، پوشش قالب، نوار نگهدارنده، آداپتور، و حلقه­های اطراف.

اکثر این قطعات چاپ شده سه بعدی، فلز ی هستند و با پرینترهای سه بعدی SLS تولید می­شوند. همانند اکثر روش­های ساخت افزایشی، فرآیند پرینتر سه بعدی SLS نیز برای تولید مقادیر کم قطعات، مقرون به صرفه است.

دایملر می گوید: فناوری ساخت افزایشی سرعت خوبی دارد و این باعث شده فقط طی چند روز کل فرآیند تولید را از طراحی تا تحویل قطعه انجام می شود.

 

 

در بیانیه ای از مرسدس بنز توضیح داده و تاکید شده طرح­هایDaimler-Benz  برای استفاده از فرآیند پرینتر سه بعدی برای قطعات جایگزین در همه­ی خودروهای شرکت مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین این قطعات چاپ سه بعدی تمامی معیارهای با کیفیت بالای مارک مرسدس بنز را برآورده می­کنند و با قطعات اصلی در تمام خواص آن برابر می باشند. این باعث می­شود که تکنولوژی پیشرفته­ی تولید دیجیتال ساخت افزایشی برای حفظ کلاسیک این نام تجاری با توجه به مشخصات اصلی، فراهم شود.

 

صدای پرینتر سه بعدی

www.printer3bodi.com

 

منبع:3ders
گروه نویسندگان شنبه, 25 خرداد,1398 5646 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی ساخت یک خانه 100 متری فقط در 48 ساعت
مطلب بعدی کاربرد پرینتر سه بعدی در مدل سازی سه بعدی

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر