طراحی سایت
X

مواد اولیه bronze چیست؟

مواد اولیه bronze چیست؟

برنز bronze مواد اولیه فلزی فناوری پرینتر سه بعدی

 

وب سایت خبری تحلیلی پرینتر 3 بعدی به صورت یک بررسی اجمالی تمام اطلاعات، ترفندها، دانش و مشاوره را برای کمک به همه کسانی که به نوعی پیگیر مفاهیم جدیدی از تولید سه بعدی  با مواد اولیه برنز bronze در فناوری پرینتر سه بعدی را در اختیارتان قرار می دهد. مفاهیمی همچون اطلاعات عمومی و تکنیک های تولید سه بعدی ، دستورالعمل های طراحی برای این مواد اولیه فلزی و مشخصات فنی آن را ارائه می دهیم. 

اطلاعات عمومی و تکنیک های تولید سه بعدی برنز توسط پرینتر سه بعدی
مواداولیه برنز Bronze، از 90٪ مس Copper و 10٪ قلع Tin تشکیل شده است. که فرآیند این نوع برنز پس از فرآوری توسط پرینتر سه بعدی و یا ریخته گری ، در پایان قطعه و محصولی را به شما تحویل می دهد که خام ایت و در صورت تمایل باید مراحل پولیش و جلا را روی آن انجام دهید. این نوع مواد اولیه برنزی، سطح آن قرمز مایل به زرد است و بنابراین انتخاب مناسب برای اشیاء تزئینی، جواهرات، سگک کمربند، دستبند دخترانه و غیره می باشد. 
 


اما مواد اولیه ای که از جنس برنز که از طرف شرکت جهانی خدمات انواع پرینتر های سه بعدی با نام  Sculpteo  معرفی شده است علاوه بر همه این خصوصیات اولیه، مواد برنز، مواد اولیه مورد نظر ما که در این مقاله معرفی می شود از یک آلیاژ برنجی brass با رنگ استاندارد 14K  ، متبلور شده و با مقاومت و سختی بیشتری را ارائه می کنیم که حتی فشار بالایی را تحمل کرده و ظاهر سطح آن کمی کدرتر است که نماد استحکام می باشد.
هیچ وقت برای آخرین بار از برنز استفاده نخواهید کرد زیرا تولید مواد اولیه برنز توسط فناوری پرینتر سه بعدی، یک گزینه عالی و گزینه ای مقرون به صرفه می باشد.

 

تکنیک های مختلف تولید سه بعدی برای مواد برنز  bronze
برای تولید دقیق سه بعدی مواد برنزی، بهترین روش همانا تکنیک ریخته گری دقیق Lost-wax casting  است که ما در فلزات گران بهایی همچون طلا ، پلاتین ، نقره و غیره استفاده می کنیم. که در وهله اول، مدل سه بعدی اصلی را تولید سه بعدی می کنیم. در این مرحله از آن یک قالب سه بعدی دقیق گرفته و قبل از اینکه شل شود و فرم خود را از دست بدهد برنز مذاب را داخل آن می ریزیم. و حالا شما یک مدل دقیق در اختیار دارید که یکی از قدیمی ترین روش های دنیا است که با قدمتی حدود 5000 سال می باشد.

 

برای شروع، شما باید، مدل خود را با یک نرم افزار 3 بعدی مدل سازی ایجاد کنید و سپس فایل 3 بعدی را با سرویس آنلاین برای شرکتهای بزرگ و مطمئن مانند Sculpteo ، 3dhubs ،  i.materialise آپلود کنید سپس ابزار تولید سه بعدی آنلاین و مجموعه ای حرفه ای و دستگاه های به روز درخواست شما را با بهتریت دقت و کیفیت تولید سه بعدی را انجام می دهند. سپس، ابزار تولید سه بعدی آنلاین به طور خودکار مجموعه ای از پشتیبانی را برای مدل های 3 بعدی خود را برای چاپ در موم ایجاد می کنند. این پشتیبانی ها پس از فرآیند پرینتر سه بعدی حذف می شوند.

تولید سه بعدی موم
در طول فرآیند تولید 3 بعدی مدل موم، پرینتر سه بعدی تولید قالب نهایی را با یک مواد اولیه از جنس مایع، بر روی میز کار انجام می دهد. فرایند تولید پرینترهای سه بعدی از هر نوعی که باشد به صورت لایه به لایه می باشد و این تولید سه بعدی لایه به لایه تا تمام شدن محصول نهایی توسط پرینتر سه بعدی بر روی میز مار ادامه خواهد داشت. این فرآیند خاص پرینتر سه بعدی این اجازه را می دهد تا در سطح بسیار بالایی از دقت و کیفیت در طرح ها و مدل های خود را تولید نمایید. 

 

    فرآیند ساپورت گذاری
فرآیند ساپورت گذاری و پشتیبانی برای حفظ ثبات قطعات تولید شده توسط پرینتر سه بعدی برای روش تولید سه بعدی موم کاملا حذف شده است 
مدل 3 بعدی موم با یک ماده سف و سخت مانند گچ پوشیده می شود. دو حفره در این هسته سنگ مانند به وجود می آید و موم را از آنجا تخلیه می کند و در این مرحله برنز تزریق می شود.


کم کم بازیگران این عرصه نیز به طور کل توسط پرینتر سه بعدی خواهند بود و تخصص تولید سه بعدی موم ، دیگر معنی خاصی ندارد. از وقتی شرکت معتبر و جهانی shapeways وارد دنیای فناوری پرینتر سه بعدی شده است ، به همگان نوید تولید فلزات گرانبها را به طور مستقیم با پرینتر های سه بعدی که با پودر فلز کار می کنند را داده است و این روش فعلی زیاد پایدار نخواهد ماند.

 

وب سایت خبری تحلیلی پرینتر 3 بعدی
www.Printer3bodi.com


 

منبع:Sculpteo  , پرینتر سه بعدی
گروه نویسندگان یکشنبه, 23 اردیبهشت,1397 1946 1
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی فرآیند ثبت نام شرکت های دانش بنیان چگونه است
مطلب بعدی بررسی اجمالی پرینتر 3 بعدی صنعتی لیزری Xline 2000R

1 نظر در مطلب "مواد اولیه bronze چیست؟" ثبت شده است

داریوش

متشکرم دوست عزیزم.

چون ازین پس سایت پرینتر سه بعدی دوست جدید و متخصص من هستش

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر