طراحی سایت
X
RSS

هامبورگ 30 میلیون دلار برای تحقیقات پرینتر سه بعدی سرمایه گذاری کرد

هامبورگ 30 میلیون دلار برای تحقیقات پرینتر سه بعدی سرمایه گذاری کرد

 

انجمن فرن هوفر Fraunhofer، یکی سازمان های تحقیقاتی آلمانی با 70 موسسه در سراسر آلمان، قراردادی را با Katharina Fegebank، با هماهنگی معاون شهردار هامبورگ امضا کرده است تا به طور مشترک در طی 3 سال آینده در حوزه پرینتر سه بعدی و اثرات استفاده شهری، تحقیق و بررسی نمایند.

اولین روز ژانویه 2018 یک روز بزرگ و به یادماندنی برای شهر هامبورگ بوده است. نه تنها به این دلیل انکه شروع سال 2018 و اولین روز سال نو را نشان می داد، بلکه به این خاطر بود که بخش تحقیقات شهرداری هامبورگ و انجمن معتبر فرن هوفر پس از مذاکرات طولانی با دولت آلمان موفق به تائید انجام این کار بزرگ شدند. 
همچنین فرن هوفر دو موسسه تحقیقاتی هامبورگ را به عنوان بخشی از قرارداد 30 میلیون یورو  به دست آورد. 

 


از آن 30 میلیون یورو، حدود 20 میلیون یورو دز راستای انجام  برنامه ریزی و تحقیقات موسسه فرن هوفر برای کسب هرچه بهتر فناوری تولید افزایشی، موسسه جدیدی متشکل از ایده پردازان و آینده نگر های حرفه ای به نام LZN Laser Zentrum Nord تاسیس شد.
10 میلیون یورو هم به مرکز فرایند کاربردی فناوری تولید افزایشی CAN پرداخت شد تا در حوزه رشد و توسعه فرآیند کاربردی تولید افزایشی که از مرکز تحقیقاتی فناوری تولید افزایشی مستقل می باشد، سرمایه گذاری شده است و افراد متخصصی از علوم متفاوت :نانو و بایو پرینتینگ، هوا فضا، پزشکی، خودروسازی، مهندسی، صنعت، ساختمان سازی، معماری و دیگر متخصصان مرتبط را در این مجموعه جدید گرد هم آوردند تا تخقیقات آینده نگرانه را در عصر حاضر، عملیاتی کنند.

 


CAN یکی از زیر مجموعه های  موسسه فرن هوفر می باشد که برای انجام فرایند کاربردی تولید افزلیشی، به عنوان یک موسسه حقوقی جدید تاسیس شده است. که اولین پروژه آن، تاثیر کاربرد پلیمر به عنوان مواد اولیه فناوری تولید افزایشی، درعلوم زندگی، خانه، مراقبت های شخصی، بهداشتی، زیبایی و علوم شهری را با تمرکز بر نقاط کوانتومی و OLED ها، نانوذرات با عملکرد زیستی و نانوذرات با عملکرد سنتزی را شناسایی و کاربرد آنها را عرض یابی نماید..
هیجان انگیز ترین قسمت این برنامه و سرمایه شهرداری "هامبورگ" که در راستای ارتقای زندگی شخصی و شهری مردم می باشد. بخش بزرگی از این سرمایه گذاری در دو موسسه جدید Fraunhofer تزریق خواهد شد که به اکتشافات، تاثیرات و کاربردهای فن آوری تولید افزایشی در 3 سال آینده بپردازند و همچنین، بررسی و آزمایشات کاربردی مواد اولیه در فرمت نانو، این فناوری در راه جدیدی در موسسه دوم به صورت عملی انجام می پذیرد
شهرداری هامبورگ با این تصمیم برنامه ریزی شده در حوزه فناوری تولید افزایشی، آینده را به خود و مردئ شهرش نزدیکتر آورده و قابل لمس کرده است. همه مردم هامبورگ منتظر تاثیر این تصمیم و تولید افزایشی بر زندگی خوذ هشتند.

 


پروفسور Reimund Neugebauer، رئیس انجمن فرن هوفر، گفت: "با انتقال مراکز علمی  LZN Laser Zentrum Nord و CAN به انجمن فرن هوفر، ما در حال گسترش بیشتر توانایی های خود در زمینه فناوری تولید افزایشی و فناوری مواد اولیه کاربردی و زیست تخریب پذیر هستیم." 

پروفسورNeugebauer  گفت : که با دو امکانات جدید، Fraunhofer  فناوری تولید افزایشی و انواع فرآیند های پرینتر 3 بعدی را توسعه خواهد داد که اقتصاد آلمانی و اروپایی را تقویت خواهد کرد.   از این پس فرن هوفر و شهرداری هامبورگ به طور مداوم در زمینه های مختلف مانند هواپیما، تکنولوژی پزشکی و مهندسی مکانیک و غیره کمک خواهد کرد. و درآمدزایی بسیار بالایی نصیب آنها میشود.
"کاترینا فگنبانک Katharina Fegenbank ، سناتور علوم، تحقیقات و رفاه، افزود:" هامبورگ به خوبی برای تبدیل شدن به یک مرکز برجسته تحقیق و نوآوری در اروپا در حال آماده شدن می باشد. "فناوری تولید افزایشی و پرینتر های سه بعدی با مواد اولیه نانو ساختار، انقلاب بزرگ آینده هستند که هامبورگ می خواهد اولین باشد.
به عنوان بخشی از یکپارچگی LZN Laser Zentrum Nord، یک مرکز صلاحیت برای تولید افزایشی در هامبورگ ایجاد شده است که هدف آن توسعه تکنولوژی تولید سه بعدی از طریق خدمات تحقیق و توسعه کاربردی پرینتر های سه بعدی می باشد.

 


پروفسور کالوس امملمن، رئیس Fraunhofer IAPT گفت: "با انتقال به موسسه فرن هوفر، دوره ای برای توسعه یکی از تاثیر گذار ترین تکنولوژی صنعت ساخت و تولید آینده تعیین شده است : فناوری تولید افزایشی".
 "این، به نوبه خود، دارای پیامدهای مثبت زیرساختی بسیار مثبت است، چرا که بسیاری از شرکت ها به منظور استفاده از دانش گسترده ای از Fraunhofer IAPT، در هامبورگ مستقر می شوند و ما باید تعداد کارمندان خود را در طول سال های آینده دو برابر کنیم

 

سایت خبری تحلیلی   www.Printer3bodi.com
 

 

منبع:3ders 
گروه نویسندگان چهارشنبه, 11 بهمن,1396 2935 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی راهنمای پرینتر های 3 بعدی فلزی صنعتی 2018 " قسمت دوم "
مطلب بعدی تولید پارچه با پرینتر سه بعدی

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر