طراحی سایت
X

وولکس واگن با پرینتر سه بعدی دوچرخه برقی می سازد

وولکس واگن با پرینتر سه بعدی دوچرخه برقی می سازد

 

شرکت خدمات حرفه ای پرینتر سه بعدی   Kinazo Design، اسلواکی  با کمک کارخانه بزرگ وولکس واگن  Volskwagen  دوچرخه برقی را با فناوری تولید افزایشی تولید سه بعدی کرده است. این وسیله نقلیه دوچرخه ای که توسط پرینتر سه بعدی صنعتی Laser X Line 2000R  تولید سه بعدی شده است، برای خرید علاقه مندان به قیمت 20،000 یورو در دسترس می باشد.
 ما قبلا می دانستیم که Volkswagen  وولکس واگن، غول اتومبیل سازی آلمانی کم و بیش از فناوری تولید افزایشی برای تولید سه بعدی لوازم یدکی اتومبیل های خود استفاده می کند. اما احتمالا انتظار ندارید که این کارخانه اتومبیل سازی با استفاده از قابلیت های فناوری تولید افزایشی برای ساخت دوچرخه استفاده نماید.

 


با این حال این دقیقا همان چیزی است که با شرکت  انجام داده است و Kinazo ENDURO e1و یک دوچرخه الکتریکی جدید طراحی شده و توسط شرکتKinazo Design  در کشور اسلواک تمام کارهای تولید آن توسط پرینتر سه بعدی انجام پذیرفت.
مطمئنا این یک خودرو VW  نیست، اما این شرکت خودروسازی آلمانی با طراحان اسلواکی مشغول به کار ساخت دوچرخه ای قابل توجه با فناوری پرینتر سه بعدی می باشد که قیمت آن 20،000 یورو یا حدود 23،500 دلار بوده است.  در واقع این قیمت خیلی بیشتر از بسیاری از خودروهای VW است، اما Kinazo Design  فکر می کند که ارزشش را دارد.
  

  


Patrik Paul می گوید: "مزیت فناوری تولید افزایشی در این واقعیت نهفته است که هر قطعه می تواند دقیقا قطعه اصلی باشد." با وزن 20 کیلوگرمی، دوچرخهKinazo e1  توسط یک سیستم eDrive کارآمد و دارای اختیار وسیع از موتورهایBROSE ، 250 وات می باشد که با حرکت پدال تا 25 کیلومتر / ساعت و با پدال S این سرعت به 45 کیلومتر / ساعت خواهد رسید. که البته باتری های BMZ با ظرفیت 500-600 وات، آنرا پشتیبانی می کند. همچنین عملکرد الکترونیک دوچرخه توسط یک برنامه تلفن همراه کنترل می شود. 
وی ادامه میدهد: "ما می خواستیم یک دوچرخه الکترونیکی خاصی را در این دنیا بسازیم ، یک دوچرخه با یک باتری ، موتور مجتمع و بسیار سبک وزن که بر اساس هرسفر، سفارشی سازی می شود. 
دوچرخه ای که هر کسی در نگاه اول، عاشق آن می شود.
 
  

 

این سفارشی سازی توسط پرینتر سه بعدی  Concept Laser X Line 2000R اسلواکی و Volkswagen آلمانی  انجام شده است که به نظر می رسد بزرگترین پرینتر سه بعدی فلزات پودری در جهان است.
پرینتر سه بعدی  X Line 2000R SLMدارای دو لیزر 1 کیلو وات می باشد و میزان حجم ساخت آن نزدیک به 120 سانتی متر در ساعت است و به طور پشته ای (برای حداقل دو قطعه چاپی فلزی) مساحت 800 × 400 × 500 میلی متر است که می توان گفت: در جهان فناوری تولید افزایشی پودر فلز، بهترین است.
"جینز کلرباخ Jens Kellerbach از وولکی واگن گفت؟ با تشکر از فرصت های نوآورانهای که فناوری تولید افزایشی و به خصوص بزرگترین پرینتر سه بعدی جهان، که این توانایی را برای ما مهیا کرده که تصورات خاص طراحان وولکس واگن به نمونه ای بی نظیر تبدیل شده که باعث افتخار و غرور همه ماست.  
 
برای دوچرخه سواری پرینتر سه بعدی با printer3bodi.com در ارتباط باشید.

 

منبع:3ders
گروه نویسندگان جمعه, 05 آبان,1396 2237 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی استفاده از عینک واقعیت مجازی مایکروسافت برای جراحی با پرینتر سه بعدی
مطلب بعدی امارات متحده عربی 137 میلیون دلار برای شهر تولید سه بعدی مریخ سرمایه گذاری می کند.

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر