طراحی سایت
X

پرینتر سه بعدی شرکت EOS جایگزین جدیدی برای ریخته گری

پرینتر سه بعدی شرکت EOS جایگزین جدیدی برای ریخته گری

 

شرکت جهانی EOS از پیشگامان صنعت تولید و خدمات فناوری پرینتر سه بعدی ، نخستین تکنولوژی جدید خود را در حوزه چاپ سه بعدی پلیمر در نمایشگاه فورمنکس Formnext 2018 فرانکفورت ارائه خواهد کرد.
این فناوری پیشرفته که به نظر می رسد قادر به جایگزینی برای قالب گیری تزریقی و ریخته گری در بسیاری از زمینه ها خواهد بود ، نتیجه همراهی و هم افزایی نسخه نمایشی فناوری پرینتر سه بعدی جت پکیجینگ jetpack ریچارد براونینگ Richard Browning و دستگاه پرینتر سه بعدی فلزی صنعتی EOS M 300-4 به عنوان یک ترکیب چاپ سه بعدی جدید ارائه خواهد شد.
تحولات جدیدی در شرکت تولیدی EOS برای افزایش پرینتر های سه بعدی در مقیاس صنعتی و مخصوصا با مواد اولیه فلزی و پلیمرهای صنعتی عامل مهمی در شراکت و سرمایه گذاری این شرکت برای رسیدن به مرزهای جدیدی در فناوری تولید افزایشی شده است همانطور که در نمایشگاه فورمنکس Formnext سال قبل دیدیم و وعده داده بودند که سال 2018 با شرکای جدید و پرینترهای سه بعدی صنعتی جدیدی حضور خواهند داشت.

فناوری چاپ سه بعدی پلیمری شرکت EOS که تحول عظیمی را در صنعت ساخت و تولید رقم خواهد زد با اسم LaserProFusion نامگذاری شده است. این فناوری با استفاده از پودر و لیزر دیود یک میلیون، فرآیند تولید را تا 10 برابر میزان سیستم هاای موجود افزایش می دهد و تولید پرینتر سه بعدی را به سمت تولید انبوه و سریالی متقاعد می نماید.
دکتر توبیاس آلیبن Tobias Abeln مدیرعامل شرکت جهانی EOS بیان داشت : 
فناوری جدید LaserProFusion فرآیند نوینی را انجام می دهد که می تواند جایگزین مناسبی برای قالبگیری تزریقی در بسیاری از روشهای کاربردی باشد و به این ترتیب امکان قالبگیری تزریقی بدون ابزار ها و فرآیندهای اضافی را فراهم می سازد.
این فناوری عامل مهم حضور فناوری پرینتر سه بعدی در بازاری بزرگ و کاملا جدید خواهد بود که در آینده رقابت شدیدی درآن روی خواهد داد.

با معرفی پرینتر سه بعدی LaserProFusion شرکت EOS همچنین سیستم طبقه بندی پیشرفت فناوری که با نام TRL شناخته می شود را برای تعیین سطوح رشد و کارایی دستگاه های خود مورد استفاده قرار داده است. این مفهوم توسط ناسا تعیین شده است. TRL : مقیاسی برای تعیین کلاس دستگاه های پرینتر سه بعدی و مواد اولیه آن در طول فرآیند توسعه مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال سطح EOS  ، 5 می باشد که معرف تائید نهایی در فرایند فنی و تخصصی این دستگاه میباشد در حالی که بالاترین سطح این استاندارد ناسا عدد 9 می باشد که برای پرینتر های سه بعدی با قدرت تولید محصولات نهایی مورد استفاده قرار می گیرد که داده های آماری گسترده ای را ثبت می کند.
در هر حال پرینتر سه بعدی، EOS M 300-4  در مرکز نمایش و اجرای تولید و چاپ سه بعدی در نمایشگاه امسال قرار خواهد گرفت. به این سیستم مرکزی، EOS تعدادی از راه حل های نرم افزاری مانند EOSPRINT 2، EOSTATE Monitoring Suite  و EOSCONNECT  را برای ترکیب این دو فرایند و سرعت تولید در چاپ سه بعدی اعمال می کند. و همچنین Jetpack با استفاده از پرینتر های سع بعدی صنعتی جاذبه های جدیدی را برای کاربرد پرینترهای سه بعدی شرکت EOS در صنایع مختلف ساخت افزوده ایجاد خواهد کرد.
بازدید کنندگان Formnext 2018 می توانند EOS را در سالن 3.1، غرفه G50 پیدا کنند.

 

وب سایت تحلیلی خبری پرینتر سه بعدی 
www.Printer3bodi.com

منبع:3dprintingindustry
گروه نویسندگان ﺳﻪشنبه, 22 آبان,1397 2880 2
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی چاپ سه بعدی طلا و جواهرات به صورت مستقیم
مطلب بعدی اولین رینگ تیتانیومی به طور مستقیم توسط پرینتر سه بعدی تولید شد

2 نظر در مطلب "پرینتر سه بعدی شرکت EOS جایگزین جدیدی برای ریخته گری" ثبت شده است

azari

این کمپانی ای او اس واقعا بی نظیره.

یک مدل قدیمی ترش وارد ایران شده و بسیار هم عالی داره کار میکنه.

کاش تولیدات کشور ما هم مثل آلمانیها بود.


ترنم ترانه

در ریخته گری تخصصی ندارم اما می دونم که پایه شکل دهی در صنعت هستو

ولی وای به حال کسانی که متوجه این تغییر بزرگ نمی شن و همچنان با سیستم سنتی کار می کنند.

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر