طراحی سایت
X

پرینتر 3 بعدی مخصوص شکلات

پرینتر 3 بعدی مخصوص شکلات

 

با توجه به تولید سری  cocojet و Chef Pro از پرینترهای سه بعدی مخصوص شکلات، توسط کمپانی بزرگ, 3D Systems یکی از دو غول بزرگ صنعت تولید انواع پرینترهای 3 یعدی، باز هم تمایل به ارائه دنیای جدیدی برای خوراکی های خوشمزه به نام پرینتر 3 بعدی آشپزی را دارا می باشد که در روزهای آینده در مورد این نوع پرینتر سه بعدی مطلب جدیدی خواهیم داشت.

 


برای این منظور شرکت, 3D Systems  پرینتر سه بعدی به نام CocoJet را برای تولید شکلاتهای خوشگل و خوشمزه  با همکاری شرکت شکلات سازی هرشی Hershey ارائه کرده ‌است که در نمایشگاه بین‌المللی ces 2017 از آن رونمایی شده است، که برای شیرینی پزیها، کافه ها،  تولید کنندگان شکلات و حتی مصرف شخصی و خانگی  بسیار ایده‌ال می باشد و می‌توان به کمک آن شکلات‌های سفارشی، پیچیده و خلاقانه ای را تولید کرد که با طعم شکلات تلخ، شیری، شکلات سفید و انواع طعم های خوراکی قابل عرضه می باشد

 

 

چاک هال  Chuck Hull مدیر ارشد فناوری و موسس 3D Systems   بیان کرده است: همکاری ما با هرشی به عنوان بزرگترین تولید کننده‌ی شکلات‌های با کیفیت در آمریکا شمالی و رهبر جهانی شکلات و شیرینی، اجازه‌ی ایجاد تجربه خوراکی‌های منحصر به فرد، هیجان‌انگیر و سفارشی ساز را داده است. دیدگاه ما ازکوکوجت CocoJet در نمایشگاه CES   در بالاترین درجه  قدرت به نمایش در آمده است و برای پرینتر سه بعدی  امکاناتی ارائه شده است که می‌تواند باعث گسترش تکنولوژی تولید افزایشی و پرینتر سه بعدی در تولید خوراکیهای خاص و سفارشی ساز شود. 
به دنبال آخرین نسخه‌ی دستگاه‌های پرینتر 3 بعدی شکلات در جهان، شرکت هرشی نیز خواستار ارائه‌ی پیشرفته‌ترین دستگاه بوده تا بتواند در عمل، شکلات را با پرینتر سه بعدی تولید کند. 

فرایند تولید غذا توسط پرینتر سه بعدی آشپزی (قسمت اول)

فرایند تولید غذا توسط پرینتر سه بعدی آشپزی ( قسمت دوم )

  


هدف از انجام این پروژه مشارکت بین بزرگترین تولید کننده ی شکلات در جهان، شرکت هرشی و بزرگترین تولید کننده پرینتر سه بعدی در جهان، شرکت تری دی سیستمز، این بوده تا بتوانند تجربه‌ ای بی نظیر را با فناوری پرینتر سه بعدی مخصوص شکلات به مردم سراسر جهان ارائه دهند.
این دو شرکت بیان کرده اندکه بازارهای ارزشمندی‌ وجود دارند که باید بر روی پرینتر سه بعدی شکلات گشوده شود و در آینده در حوزه های مربوط به آن پژوهش‌هایی صورت گیرد تا بتوان بازارهای پرینتر 3 بعدی مخصوص شکلات را تصاحب نمود.
مدیر ارشد پژوهش و توسعه هرشی   ,Hershey  ویل پاپا  Will Papa  بیان کرده است: در حال حاضر استفاده از فناوری پرینتر 3 بعدی برای مشتریان هرشی بسیار هیجان انگیز است و مسیر پیش‌بینی نشده‌ای در پیش دارند. پرینتر3 بعدی مخصوص شکلات به مشتریان اجازه‌ی شخصی‌سازی شکلات‌هایشان را می‌دهد، ما به دنبال روشی برای توسعه این فناوری هستیم.

 

 

شرکت تری دی سیستمز تمایل دارد برنامه‌های تجاری آینده برای این دسته از پرینترهای 3 بعدی را که از این تاریخ به بعد تولید شده اند را به اشتراک‌گذارد. هم‌چنین این شرکت در نظر دارد تا مجموعه  ChefJet Pro را به نمایش بگذارند، انتظار می‌رود که ChefJet Pro در نیمه‌ی دوم سال 2018 در دسترس عموم افراد قرار گیرد، هم‌چنین در نمایشگاه CES  سال 2017 غرفه‌ی این محصول بسیار مورد توجه قرار گرفت. ویژگی‌های بصری، نرم‌افزاری ، کاربر پسند و کتاب راهنمای دیجیتالی ChefJet Pro باعث شده است تا بتواند آب نبات‌های شیرین با طعم و عطرهای مختلف را تولید کند. 

 

سایت خبری تحلیلی پرینتر 3 بعدی 
www.Printer3bodi.com

 

منبع:3ders
گروه نویسندگان شنبه, 25 فروردین,1397 4995 2
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی جراحی پیوند مهره گردن با کمک پرینتر 3 بعدی
مطلب بعدی پرینتر 3 بعدی PolyJet چیست؟

2 نظر در مطلب "پرینتر 3 بعدی مخصوص شکلات" ثبت شده است

داریوش

آهان. این قسمتشو من می پرستم.توی ایرانم یه شرکتی از این مدل پرینتر شکلاتی آورده ولی نمیدونستم اینقدر حرفه ای باشه


زهرا ارجمند

وای خدای من.....

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر