طراحی سایت
X

پلنگ سیاه با کمک پرینتر سه بعدی جایزه اسکار بهترین طراحی لباس را دریافت کرد

پلنگ سیاه با کمک پرینتر سه بعدی جایزه اسکار بهترین طراحی لباس را دریافت کرد

پرینتر سه بعدی ساخت لباس و لوازم صحنه

 

در نود و یکمین مراسم اهدای جایزه­ اسکار، روت کارتر Ruth Carter  جایزه­ طراحی صحنه و لباس را برای فیلم پلنگ سیاه دریافت کرد. کارتر بر روی صحنه  هنگام دریافت جایزه از فناوری پرینتر سه بعدی برای ساخت تاج و مانتل لباس ملکه در این فیلم قدردانی کرد و گفت از این پس، بیشتر از پرینتر سه بعدی برای طراحی لباس وصحنه استفاده خواهد کرد.

 

البته روت کارتر با استفاده از پرینتر سه بعدی تاریخ ساز تمام دوره های اسکار شده است زیرا باید گفت که روت کارتر اولین برنده سیاه پوست اسکار برای بهترین طراحی لباس شده است. فیلم پلنگ سیاه در اسکار سال جاری به غیر از جایزه بهترین طراحی لباس و صحنه در هشت قسمت مختلف نیز برنده جایزه اسکار شد.

برخی از قطعه­های خیره کننده در این فیلم، مسلما مانتل ، تاج و تخت شخصیت ملکه رموندا Ramonda است. کارتر برای ساختن این مدل های زیبا و ظریف به فناوری تولید افزایشی و پرینتر سه بعدی متوسل شد و جولیا کرنر  Julia Koerner، معمار اتریشی و طراح سه بعدی، برای ایجاد یک مدل سه بعدی به او کمک کرد.

کارتر از کرنر در سخنرانی خود تشکر کرد و گفت: " تاج و قطعات ساخته شده­ توسط پرینتر سه بعدی بسیار  ظریف، پیچیده، براق و کاملا نمادین بود. بنابراین من به خاطر استفاده از فناوری ساخت افزودنی در این امر سپاسگذارم، کارنر و پرینتر سه بعدی، مطمئنا نقش اصلی را بازی کردند."

علاوه بر تاج و مانتل، خانم کورنر، مالک جی. کی دیزاین JK Design، یک قطعه­ی گردنبند زیبا برای کارتر برای پوشیدن در طول برنامه­ی اسکار برای زیبایی و هیجان بیشتر درست کرد. این قطعه نیز توسط پرینتر سه بعدی چاپ شده و با نگین های کریستالی شرکت معروف ساواروفسکی Swarovski  تزئین شده است.

 

چاپ سه بعدی قطعات نمادین برای فیلم پلنگ سیاه توسط شرکت معتبر ماتریالیز Materialise انجام شده است.

کارتر در مورد چیزی که می­خواست در طراحی و ساخت لباس پلنگ سیاه به نظر برسد کاملا صریح بود و نیاز به ترکیبی زیبایی شناسانه از لباس­های سنتی آفریقایی و تکنولوژی­های مدرن آینده داشت که توسط فناوری تولید افزایشی به بهترین شکل ساخته شده است.

به عنوان مثال، مانتل و تاج ملکه­ی رموندا، یک نسخه­ی مفهومی از تاج­های سنتی زنان ازدواج­ کرده­ی اقوام زولو  Zulu می باشد که خانم کرنر انتخاب و طراحی کرد که بعد شروع به کار بر روی پروژه و صرف چهار ماه زمان، یک مدل سه بعدی پیچیده و ظریف را برای مانتل و تاج ملکه را ایجاد نمود. پس از ماهیت بخشی به طرح سه بعدی ، شرکت ماتریالیز با استفاده از پرینتر سه بعدی SLS و پودر پلی آمید 12 که مواد اولیه PLA12 بسیار مقاوم و شکل پذیر می باشد، انجام شده است.

اگر چه به نظر می­رسد این لباس برای پوشیدن مناسب نیست، کورنر با طراحی مناسب لباس، آن را به گونه­ای طراحی کرد که برای بازیگر زن فیلم، مناسب باشد.

 

کرنر توضیح داد: من برای نامزدی اسکار بسیار هیجان زده هستم. پلنگ سیاه اولین کار سینمائی من بود و برایم بسیار با ارزش بوده که با استفاده از هنر بومی و فناوری مدرن پرینتر سه بعدی، بخشی از این موفقیت باشم.

 

صدای پرینتر سه بعدی

سایت تحلیلی خبری پرینتر سه بعدی

www.Printer3bodi.com

منبع:all3dp
گروه نویسندگان جمعه, 02 فروردین,1398 2326 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی ساخت کامل ماشین نیسان قشقایی با چاپ سه بعدی
مطلب بعدی بیوپرینتر سه بعدی برای درمان بیماران سرطانی مورد استفاده قرار گرفت

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر