طراحی سایت
X
RSS

پیوند پرینتر سه بعدی و فناوری امنیتی بلاک چین

پیوند پرینتر سه بعدی و فناوری امنیتی بلاک چین

شرکت جنرال الکتریک امنیت تولیدات افزایشی خود را تکنولوژی جدید بلاکچین بهبود خواهد داد.

 

شرکت جهانی جنرال الکتریک  General Electric  اخیرا یک ایده جدیدی را در راستای خدمات برتر فناوری پرینتر سه بعدی ثبت اختراع کرده است که به آنها اجازه می دهد از فن آوری بلاک چین blockchain برای تأیید و بررسی قطعات تولید شده توسط پرینتر سه بعدی استفاده کرده امنیت زنجیره تولید و عرضه خود را بهبود بخشد.
همانطور که هردوی این فناوریها در زندگی روزمره ما تاثیر گذار می باشند مواردی هم وجود دارد که فناوری پرینتر سه بعدی و فناوری رمزنگاری بلاک چین برای ایجاد برنامه های نوآورانه و پیشگامانه با هم همگام شده اند. ما اخیرا شاهد توسعه ارز رمزنگاری شده 3dP-Token توسط یک توسعه دهنده متخصص با نام Makerslab24.com در اتحادیه اروپا بوده ایم. یک ارز رمزنگاری شده با فناوری بلاک چین که در کنار سود های تجاری دسترسی دارندگان آنرا به محصولات و قطعات تولید شده توسط پرینتر سه بعدی را با هزینه ای پایین تر فراهم می سازد.
در حال حاضر، در یکی دیگر از نمونه های جالب از همکاری مشترک این دو تکنولوژی قرن بیست و یکمی، شرکت جهانی صنعت ساخت و تولید جنرال الکتریک General Electric می باشد. این شرکت اخیرا یک پرونده ثبت اختراع را ارائه داده است که امکان استفاده از فناوری بلاک چین را برای بررسی و تائید قطعات تولید شده با پرینتر سه بعدی در زنجیره عرضه را فراهم می کند. در این ترکیب مدرن ، فناوری بلاکچین برای ایجاد امنیت پایگاه داده ای ، مورد استفاده قرار می گیرد که فایل های سه بعدی و فرآیند های تولید سه بعدی را قانونمند و تحت ممیزی شرکت قرار می دهد.
 

براساس این پروژه ثبت اختراع، جنرال الکتریک GE  در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک سابقه تولید سه بعدی مبتنی بر بلاک چین Blockchain است که قطعات تولید شده توسط فناوری پرینتر سه بعدی را پیگیری و تائید می کند. این مسئله یکی از مهمترین مسائل مربوط به فناوری تولید افزایشی می باشد که در حوزه پروتکل های پرینتر سه بعدی ، اعتبار تولید و قانونمند کردن سیستم هایی که بتوانند صدور گواهینامه های استاندارد قطعات تولید سه بعدی را تضمین نماید.
جنرال الکتریک در گزارش خود اعلام کرده است: در حال حاضر که فناوری تولید افزایشی با انواع مواد اولیه و روش های تولید با پرینتر های سه بعدی به همراه مدل های سه بعدی، در حال فراگیر شدن و حتی جایگزینی صنایع تولیدی سنتی می باشند، لازم است که سیستم ها و روش هایی برای ثبت اطلاعات فایل سه بعدی ، فرآیند تولید قطعات سه بعدی و اطلاعات دیگر ، به وجود آید که قابلیت اعتبار سنجی را دارا باشد. این فرآیند تائید و یا عدم تائید ، مخصوصا در قطعات ، فناوری و فرآیند سه بعدی مشابه، ضروری می باشد.
اداره ثبت اختراع و علامت تجاری ایالات متحده USPTO این برنامه را در هفته گذشته منتشر کرد. درخواست خود ثبت اختراع توسط جنرال الکتریک GE در دسامبر 2017 ثبت شده است.

جنرال الکتریک به فناوری بلاک چین Blockchain به عنوان پاسخی به مشکلات امنیتی تولیدات صنعتی توسط فناوری پرینتر سه بعدی ، نگاه می کند.
شرکت جنرال الکتریک GE قطعا بزرگترین نامی است که در صنعت ساخت و تولید، با آزمایشاتی ارتباط بین فناوری بلاگ چین و تامین امنیت تولیدات صنعتی پرینتر سه بعدی را از چند سال پیش، پیگیری و برنامه ریزی کرده است و در سال 2016 ، برنامه کاربردی فناوری کیوب چین Cubichain را برای استفاده از شبکه های امن و رمزنگاری شده برای ذخیره داده های پرینتر سه بعدی و فایل های قطعات تولید سه بعدی و حقوق تولید کنندگان صنعتی، به بازار ارائه کرده است.

توسعه و استقبال از فناوری تولید افزایشی موجب نگرانی های امنیتی برای تولید کنندگان صنعتی شده است، به خصوص با وجود مدل های تولید شده سه بعدی این نگرانی ها برای در خطر افتادن و تغییر مالکیت بیشتر هم خواهد شد.

 به عنوان مثال، در ثبت اختراع شرکت جنرال الکتریک GE، آنها توضیح می دهند که اگر فایل و مدل سه بعدی یک قسمت ترمیمی و جایگزینی قطعات قابل تولید توسط پرینتر سه بعدی با کاربران به اشتراک گذاشته شود.، پس از تکمیل فرآیند، کاربر نمی تواند تائید نماید که آیا این قسمت که مجدد توسط فناوری تولید افزایشی ترمیم و اصلاح شده یا قطعه جایگزین به کار رفته است و مهمتر اینکه توانایی تشخیص نوع فرآیند پرینتر سه بعدی کار ساده ای نیست.
بنابراین، توانایی فناوری بلاک چین برای امنیت، بررسی، تصدیق و تأیید اعتبار داده ها، یک حفاظت تمام عیار را برای ممانعت از استفاده بدون اجازه و نامشخص از یک فایل سه بعدی قابل تولید و روش های تولید سه بعدی با انواع پرینتر های سه بعدی به وجود می آورد. و روند تولید سه بعدی را به نفع تولید کننده اصلی و مصرف کننده تغییر خواهد داد و از سوء استفاده جلوگیری خواهد شد..
در حال حاضر شرکت جنرال الکتریک GE در حال برنامه ریزی برای استفاده از فناوری بلاگ چین در تولید قطعات سه بعدی خود در زنجیره تامین و عرضه می باشد. به این ترتیب آنها توانایی تائید و ردیابی تمامی قسمتهای محصولات خود را که توسط پرینتر سه بعدی تولید، ترمیم و یا جایگزین می شود را پیدا می کنند.
به نظر می رسد شرکت جنرال الکتریک هوش ماورائی در شناخت تاثیر فناوری های مدرن در صنعت ساخت و تولید را دارا است . جنرال الکتریک به معنی واقعی یک شرکت جهانی قرن بیست و یکمی است که تغییر را با آغوش باز می پذیرد و همانطور که در استفاده از فناوری تولید افزایشی برای خدمات نوین و برتر به مصرف کنندگان از پیشگامان این صنعت مدرن بوده است در حال حاضر نیز از چند زاویه وارد فضای فناوری بلاک چین شده است که در نهایت برنده واقعی مصرف کننده می باشد.جنرال الکتریک همچنین به اتحادیه ترابری BiTA پیوسته است که یک کنسرسیوم بلاک چین است که قصد دارد از این فناوری برای بهبود صنعت حمل و نقل دریایی استفاده کند.


وب سایت خبری تحلیلی پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com

 

منبع:all3dp 
مصطفی توکل ﺳﻪشنبه, 12 تیر,1397 2852 2
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی با پرینتر سه بعدی کیک های زیبا و بی نظیری را ارائه دهید
مطلب بعدی آیا پرینتر سه بعدی می تواند دنیا را نجات دهد؟

2 نظر در مطلب "پیوند پرینتر سه بعدی و فناوری امنیتی بلاک چین" ثبت شده است

حقیقت

من تا حالا فکر می کردم بلاکچین یه جور زبان برنامه نویسیه که برای بیت کویین و تلگرام اینا به کار می ره.

متشکرم

لازم شد یه مقدار مطالعه کنم


قدیمی

اگر پرینتر سه بعدی با همین سرعت به جلو بره لازم داریم بسیاری از قوانین تولید رو بازنگری کنیم. مخصوصا برای امنیت تولید کننده های سه بعدی.

ولی چقدر شغل ایجاد میشه ها.

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر