طراحی سایت
X

چاپ سه بعدی اسنک های خوشمزه توسط پرینتر سه بعدی

چاپ سه بعدی اسنک های خوشمزه توسط پرینتر سه بعدی

اسنک های چاپ سه بعدی از پسماند مواد غذایی

یک کارآفرین جوان در هلند اضافات دور ریز مواد غذایی را با کمک فناوری پرینتر سه بعدی کاهش داد. تقریبا یک سوم همه­ی مواد غذایی تولید شده در سراسر جهان به هدر می­رود در صورتی که هنوز هم مردم گرسنه هستند .

علت بسیاری از این مقادیر عظیم از دور ریز انواع خوراک و غذا، موانع حفظ طراوت و تازگی مواد غذایی هستند. اساسا، مواد غذایی در طول حمل و نقل و یا در قفسه های خرید و یا استفاده خراب می­شوند. و پرینتر سه بعدی این مشکل را با نو آوری حل نموده است.

خانم ون دالیرد  Elzelinde van Doleweerd اخیرا از دانشگاه آیند­هوون  University of Eindhoven با مدرک طراحی صنعتی فارغ التحصیل شده­است و البته همچنین تکنولوژی مواد غذایی را نیز مطالعه کرده­است.  وی برای پروژه­ی نهایی خود، توانست دو فناوری پرینتر سه بعدی و صنایع غذایی را با هم آمیخته و با پردازش غذاهایی که به گونه­ی دیگری آماده شده بودند، به یک فرآیند نوآورانه ای در تولید و پخت غذا با استفاده از فناوری تولید افزایشی دست یافت که بسیار راحت­تر قابل نگه­داری بوده و دورریز آن در حد صفر می باشد.

با موفقیت این پروژه­ او شرکت غذائی آپرینتینگ  Upprinting Food را تاسیس کرد. غذاهای مختلف با توجه به زمان ومکان مصرف آنها، با درصدهای گوناگونی هدر می­روند، اما پروژه­ نوآورانه خانم ون دالیرد  یک انقلاب در صنعت غذایی و تغذیه جهانی خواهد بود که ستون استوارآن ، پرینتر سه بعدی می باشد.

خانم ون دالویرد اظهار داشت: در هلند نان زیادی هدر می­رود، هنگامی که نان قدیمی است، خشک است و ما دوست نداریم که دیگر آن را بخوریم. به همین دلیل من شروع به تولید یک ماده­ی غذایی با نان قدیمی کردم.

او توضیح داد: "من سبزیجات و پوست میوه­ ها را می­جوشانم، نان را خشک کرده و یا از برنج پخته شده استفاده می­کنم و مواد غذایی پودر شده ای بیست می آید، سپس مواد غذایی را با هم مخلوط مینماییم، تمیز و الک می­کنیم. این مواد با هم خمیری را تشکیل می هند که توسط پرینتر سه بعدی به شکلی بهینه فرآوری و پخته می شوند.

مواد غذایی را می­توان با قرار دادن در ظروف سر بسته به صورت پلمپ، از عوامل فیزیکی موثر محافظت کرد. هر قطعه­ی چاپ سه بعدی پس از آن پخته می­شود تا رطوبت غذا حذف شود، که یکی دیگر از علل فساد است. خانم ون دالویرد گفت: به این ترتیب فعالیت­های باکتریایی کاملا مهار می شود. و غذا برای خوردن سالم می ماند و ما می­توانیم آن را برای مدت بسیار طولانی ذخیره کنیم.

بخش عمده­ای از نقش او شامل مشاوره با مدیران رستوران و سرآشپزها می­شود تا تعیین کنند که مواد زائد غذایی در آشپزخانه آنها قابل بازیافت است. آنها از بیش از 75 درصد مواد باقی مانده غذا و همچنین برخی از مواد تشکیل دهنده­ی اضافی ب خمیر نرم و برخی ادویه جات را برای طعم دهی استفاده می­کند.

 

او نمونه­های شیرین و طعم دار با گیاهان و ادویه­های مختلف تولید کرده­ است و گزارش دادند که مشاوران مواد غذایی و مصرف کنندگان طعم غذاهای او را پسندیده اند.

ون دالویرد برای گسترش محدوده­ی محصول خود با شرکت غذای سه بعدی بیجینگ  Beijing  مستقر در پکن همکاری داشته است.

در چین مردم زیاد برنج می­خورند، اما همچنین برنج های آب پز شده زیادی خراب می­شود. بنابراین من یک برش خوراکی قابل چاپ توسط پرینتر سه بعدی با برنج به جای نان، و همچنین سبزیجات و میوه­ها ایجاد کردم، ون دالویرد اشکال هندسی زیبا و کاسه برای هفته­ی طراحی پکن نمایش داده­است که تنها با فناوری پرینتر سه بعدی می­توان مواد غذایی را به چنین چیزی تبدیل کرد که به نظر می­رسد مثل ظرف ناهارخوری است.

 

 

صدای پرینتر سه بعدی

سایت خبری تحلیلی پرینتر سه بعدی

www.Printer3bodi.com

 

منبع:3ders
گروه نویسندگان شنبه, 17 فروردین,1398 3600 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی بیوپرینتر سه بعدی برای درمان بیماران سرطانی مورد استفاده قرار گرفت
مطلب بعدی اولین قطعه تولید شده با پرینتر سه بعدی بر روی جنگنده F22 قرار گرفت

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر