طراحی سایت
X
RSS

چاپ سه بعدی پل عابر پیاده

چاپ سه بعدی پل عابر پیاده

بزرگترین پل عابر پیاده پلاستیکی توسط پرینتر سه بعدی ساخته شد

 

شرکت بیگ BIG 3D یک پرینتر سه بعدی جدیدی را با نام FGF ارائه کرده که هم قابلیت حمل و نقل دارد و هم اولین پل فولادی توسط این پرینتر سه بعدی چاپ شده است. البته این پل فلزی در قطعات کوچکی چاپ سه بعدی شده و سپس به هم متصل شده اند . اما در حقیقت پرینتر های سه بعدی، بزرگتر و سریعتر می شوند و ما هر روزه اخباری از سازه های غول پیکر را می شنویم و حتی میبینیم. 
یکی از همین پروژه های بسیار بزرگ که توسط بزرگنرین پرینتر سه بعدی ساخته شده است، نخستین پل عابر پیاده است که تماما با پرینتر سه بعدی و مواد اولیه پلاستیکی ساخته شده است.

 


شرکت Polymaker گزارش منظمی را از این پرینتر سه بعدی و پل احداثی توسط گروه ساخت و ساز شانگهای ارائه کرده است. این پل در مدت 30 روز ساخته شده و 15 متر طول این پل می باشد. و وزن آن 5.800 کیلوگرم می باشد. گروه ساخت و ساز شانگهای در سازه های خیره کننده و بزرگ شهرت جهانی دارد. به طور مثال برج بزرگ شانگهای.
این پرینتر سه بعدی خاص توسط گروه ماشین سازی شین یانک ساخته شده است البته سیستم اکسترودر آن توس کویین روبوتیک ساخته شده است که مجموعا در حدود 2.8 میلیون دلار سرمایه گذاری اولیه انجام شده است. اما مواد اولیه ای که خواص مطلوبی در برابر شرایط آب و هوایی، مقاومت شیمیایی، پایداری حرارتی و سختی  را با هم داشته باشد کار ساده ای نبوده است. که در نهایت پس از آزمایشات فراوان و نمونه سازی های اولی مواد اولیه ای که ترکیبی از چند مواد می باشد را با نام   AS100GF که برای قدر و چاپ سه بعدی عالی بوده را مورد مصرف قرار دادند. این پل توانایی 13 تن فشار را بر روی خود دارد که در نوع خود بی نظیر است.

این مواد اولیه پلاستیکی 12.5 درصد از فیبر شیشه ای به وزن مواد اولیه اضافه کرده است که عامل مهمی در قدرت پل می باشد و همچنین اثرات به جا مانده از چاپ سه بعدی را که باید تمیز و پاکسازی شود را به صورت قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.
چاپ سه بعدی قطعات بزرگ با پرینتر های سه بعدی غول پیکر کار ساده ای نیست و حتی در پاره ای از موارد دست نیافتنی می باشد.علت مهم این امر، حفظ گرمای نازل و گرمای محیط در طول ساخت قطعات بزرگ سه بعدی می باشد.این پرینتر غول پیکر 24 متر طول، 4 متر عرض و 1.5 متر ارتفاع برای چاپ سه بعدی دارد.البته توانایی گسترش به 3 متر ارتفاع را نیز دارا می باشد. برای حفظ گرمای محیط درونی این پرینتر سه بعدی 144 مت مکعبی از نوعی چادر خاصی استفاده شده تا دما را در 38 درجه سانتیگراد حفظ نماید و همچنین قطعات چاپ سه بعدی را از گرد و خاک محیط محافظت می نماید. محوطه ساخت این پرینتر سه بعدی به قدری بزرگ است که تکنسین ها در داخل پرینتر سه بعدی کار می کنند  و حتی ناظر چاپ سه بعدی نیز داخل این دستگاه بزرگ حضور خواهد داشت.

اما قدرت گرمایش فقط یک مسئله برای چاپ سه بعدی قطعات بر اساس مواد اولیه می باشد. که با افزایش مقیاس به دلیل سطح لایه و همچنین چسبندگی لایه نیز تشدید می شود. برای لایه هایی که به خوبی بر روی هم قرار گرفته اند ، باید زمانی که در دمای مشابه قرار می گیرند، پیوست شوند. در این چاپ، هر لایه یک ساعت طول می کشد، بنابراین لایه قبلی به طور قابل ملاحظه ای با زمان اکسترودر برای لایه بعدی هماهنگ می گردد. چادر دور پرینتر سه بعدی و فیبرهای شیشه ای باعث کاهش سرعت خنک سازی می شوند، اما نازل این پرینتر سه بعدی برای حرارت های مورد نیاز از 4 پرتو افکن حرارتی تا 600 درجه سانتیگراد استفاده می کند که در اطراف اکسترودر قرار می گیرند. این 4 پرتو افکن گرمایشی تضمین آن است که همیشه اطراف جایی که اکسترودر کار می کند چسبندگی لایه ها بسیار هالی و حرفه ای صورت پذیرد.

این پل عابر پیاده بر روی یک دریاچه یک راه عالی برای نمایش بزرگترین شیء پلاستیکی چاپ شده با فناوری ساخت افزایشی است، زیرا مردو هنگام تردد از روی این پل هم می توتنند آن را لمس کنن و هم می توانند به آن تکیه دهند و همین الان سهم فناوری پرینتر سه بعدی را در آینده حس کنند و تبدیل به بخش فانتیزی تفکرات آنها شده است.

 

وب سایت تحلیلی خبری پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com

منبع:3ders
گروه نویسندگان چهارشنبه, 30 آبان,1397 3712 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی اولین رینگ تیتانیومی به طور مستقیم توسط پرینتر سه بعدی تولید شد
مطلب بعدی شرکت تری دی سیستمز برای کودکان قلب چاپ سه بعدی می سازد

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر