طراحی سایت
X

چگونه کسب و کار خود را با پرینتر سه بعدی زنده و پویا نگه داریم؟

چگونه کسب و کار خود را با پرینتر سه بعدی زنده و پویا نگه داریم؟

 

امروزه جهان با پدیده جدیدی به نام پرینتر سه بعدی روبه رو است که این پدیده نوظهور یک فناوری ترکیبی با بهره وری بالا در صنعت ساخت و تولید میباشد ، اگر CNC  را سرآمد ماشین آلات ساخت و تولید سنتی، که بر اساس فناوری تولید کاهشی بنا شده است، بدانیم!، پرینتر سه بعدی نقطه مقابل این فناوریست و با افزودن مواد مصرفی از جنس چوب، پلاستیک و یا انواع فلزات فرایند ساخت و تولید را انجام می دهد و در نهایت دقت، سرعت و کیفیت، محصول نهایی را ارائه می نماید که به این تکنولوژی ترکیبی، فناوری تولید افزایشی و یا همان پرینتر 3 بعدی گفته می شود، این فرایند پیشرو و فناوری پیشگامانه، صنعت ساخت و تولید سنتی را تحت تاثیر قرار داده و در آینده نزدیک موجبات تغییرات بنیادین و یا از بین رفتن برخی از تکنیکهای آن صنعت خواهد بود.
 
اگر شما این روزها به رسانه های تخصصی و حتی عمومی گوش دهید، متوجه تولد یک فرایند بزرگ در تاریخ صنعتی بشر میشوید. این فناوری ساخت و تولید مدرن، بسان شهاب سنگی ست که با سرعت تمام به سوی دایناسورهای فناوری ساخت و تولید در حرکت است . به عبارتی فناوری تولید افزایشی مدرن ، تولید سنتی کارخانه ای را هدف قرار داده، که کارشناسان از این تحولی که فناوری تولید افزایشی  و یا همان پرینتر سه بعدی به وجود خواهد آورد به عنوان انقلاب نوین صنعتی یاد می کنند.
اما اینکه فناوری تولید افزایشی، تمامی فرآیند کسب و کار سنتی و فناوری تولید کاهشی که همچنان مورد استفاده قرار می گیرند را از دنیای تجارت خارج میکند یا نه؟ موضوعی ست که هنوز نمی توان صد در صد در مورد آن نظر کارشناسانه داد و بایستی علائم بهروری و ضریب رشد کسب و کار تولید افزایشی را در برابر کسب و کار تولید کاهشی زیر نظر گرفت

 

 با این وجود شما می توانید از برخی امکانات نوظهور و منحصر بفرد فناوری پرینترهای سه بعدی، برای رونق و پیشرفت کسب و کار خود استفاده کرده تا در این بازار جوان و رو به رشد ، پیشگام باشید.
وارد چرخه افراطی فناوری پرینتر سه بعدی نشوید!!!!
هیچ شکی نیست که فناوری تولید افزایشی، نوید بخش و رو به رشد است اما این بدان معنا نیست که شما حتمأ باید در کسب و کارتان از این فناوری استفاده کنید. در حال حاضر، نفوذ و تاثیر فناوری پرینتر سه بعدی در بازار جهانی ساخت و تولید، مطابق با بیانیه  موسسه ملی استانداردها و فناوری  National Institute of Standards and Technology فقط 18 درصد می باشد
بسیاری از پیش بینی کنندگان بد بین معتقدند که فناوری تولید افزایشی پایان عمر تمامی کسب و کارهای تولید کاهشی می باشد. اما بسیاری از تجار از پرینتر سه بعدی به عنوان یک فناوری  نوین در بخش تولید کسب و کار خود استفاده می کنند.
فناوری تولید افزایشی با انواع پرینتر های سه بعدی و مواد اولیه منحصر به فردش، موجب کاهش قیمت تمام شده ی یک کالا می شود. بنابراین برای کارآفرینان بسیار سودمند است  کارآفرینان براحتی می توانند تأمین مالی کرده و برای نمونه سازی و تولید در کسب و کارهای  کوچک، از این تکنولوژی بسیار سودمند و کاربردی استفاده نمایند.
این تکنولوژی توانایی ورود و نفوذ در بازار را دارد اما اجازه نمی یابد بخش عظیم تولید سنتی موجود در بازار را از بین ببرد و جای آن را بگیرد.
به طور مثال شرکت  Apple Rubber ، اگر چه این کمپانی، تکنولوژی جدید پرینتر سه بعدی را پذیرفته و از آن استفاده میکند! اما می داند که بخش کوچک نمونه سازی با پرینتر 3 بعدی، جای بخش عظیم تبحر و مهارت را نخواهد گرفت اما این یک تفکر قرن نوزدهمی است. تفکر قرن بیست و یکمی می گوید: عصر کارخانجان غول پیکر، تولید انبوه، انبارداری و.... تمام شده است و ما وارد عصر نوین تولید مدرن افزایشی و سفارشی سازی شده ایم که سرعت، دقت، کیفیت، قیمت تمام شده و سفارشی سازی ، پرچم داران اصلی این تغییر اساسی در صنعت ساخت و تولید می باشند.
 


  

این موضوع را در نظر بگیرید که تجهیز کسب و کارهای سنتی توسط تکنولوژی تولید افزایشی و انواع پرینترهای 3 بعدی، موجب افزایش ارزش صنعت ساخت و تولید سنتی به بالاترین حد ممکن می شود وهمچنین موجب تعدیل نیرو و تنظیم بازار می گردد.
 
مورد دیگری که باید بررسی شود قیمت کالاست.
پرینتر های سه بعدی موجب کاهش قیمت کالا می شوند وقتی رقابت افزایش یابد ، بعضی از کمپانی ها جایشان را در بازار محکم می کنند و سهم بازارشان را افزایش می دهند و بعضی دیگر از بازار بیرون می روند. وقتی شما منابع خودتان را بر اساس تولید افزایشی معین می کنید ، تجارتتان تغییر خواهد کرد ، وقتی امکانات کسب و کار مبتنی بر فناوری تولید افزایشی باشد ، رویه ی تولیدتان تغییر خواهد کرد.
زنجیره تامین خودتان را درک کنید 


یک زنجیره ی تأمین ساخت و تولید، شامل تدارکات لازم برای تولید کالا ،عملیات تولید کالا و توزیع آن کالا تا مصرف کننده نهایی می باشد.
اگر شما یک تولید کننده ی کوچک باشید ، فرایند تولید افزایشی پرینتر 3 بعدی بر زنجیره ی تأمین تولید شما تأثیر می گذارد. اگر شما مقدار زیادی از یک مواد خام را انبار و کالای مورد نظرتان را تولید می کنید. این تکنولوژی جریان نقدی شما را تغییر می دهد . شاید شما تولید افزایشی را به عنوان یک کانال توزیع تلقی کنید که مصرف کنندگان از پرینتر 3 بعدی به عنوان یک وسیله ی خانگی استفاده می کنند.
ایجاد یک برنامه تجاری جدید

شما لازم نیست بخاطر ورود پرینتر سه بعدی به دنیای صنعت، کل تجارتتان را از بین ببرید، همانطور که در اول مقاله بیان شد فقط کافی است برنامه تجاری کسب و کار خود را بروز رسانی کنید. برنامه و تحلیلی جدیدی را بر اساس فرصت ها و محدودیتهایی که فناوری پرینتر 3 بعدی برای شما و کسب و کارتان ایجاد می کند را بکار بندید.

 بر اساس نوع برنامه تجاری شما در حوزه فناوری پرینتر سه بعدی، مشخص می شود که بازار های جدیدی برای شما ایجاد می شود یا تهدیداتی که موجب بیرون راندن تجارت شما از بازار می گردد. هر دو امکان را بررسی کنید و تجارت خود را توسعه دهید.

 

مصطفی توکل
پیشرو باشید و پیشگام.
شما شگفت انگیز هستید
 
 

صدای پرینتر سه بعدی

وب سایت خبری تحلیلی پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com

 

مصطفی توکل چهارشنبه, 01 خرداد,1398 3756 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی اولین قطعه تولید شده با پرینتر سه بعدی بر روی جنگنده F22 قرار گرفت
مطلب بعدی چه تجارت های جدیدی توسط پرینتر سه بعدی به وجود خواهد آمد؟؟

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر