طراحی سایت
X

کاربرد پرینتر سه بعدی در تولید 140 قطعه ساختمانی برای برج سیاتل

کاربرد پرینتر سه بعدی در تولید 140 قطعه ساختمانی برای برج سیاتل

دومین برج بلند سیاتل با140 قطعه چاپ سه بعدی ساخته شده است

ارائه دهنده­ی خدمات تولیدات صنعتی ساخت افزایشی در ایالت کالیفرنیا با نام تریدی لیجنت 3Diligent ، 140 گره  دیوار منحصر به فرد را برای برج مربعی راینیر Rainier که هم اکنون در دست ساخت است را توسط فناوری پرینتر سه بعدی ساخته است

 

برج مربعی راینیر یک آسمان خراش مرکب درمنطقه متروپولیتن ترکت واقع در مرکز شهر سیاتل است. برج بلند 850 فوتی (260 متری) با 58 طبقه که دومین ساختمان بلند در  شهر سیاتل پس از اتمام می باشد. این پروژه 600 میلیون دلاری تا سال 2020 به پایان رسیده و بزرگترین برج ساخته شده در این شهر از سال 1985 است.

شرکت تریدی لیجنت 3Diligent توسط گروه ولف و والتر Walters & Wolf ، یک شرکت تجاری روکش فلزی است که برای چاپ سه بعدی 140 گره منحصر به فرد دیواری، که در ابعاد مختلف تا یک فوت مکعب تاسیس شده است. برج دارای یک ظاهر منحصر به فرد و "شیبد­ار" است که از یک پایه­­ی گسترده شروع می­شود و در طبقه­های بالاتر باریک­تر می­شود. از این رو، سیستم روکش برای هر طبقه زاویه­ای متفاوت دارد و به شکل های هندسی پیچیده نیاز دارد تا کاملا با یکدیگر هماهنگ شوند. هر قطعه مورد نیاز در دیوار به صورت سفارشی توسط پرینتر سه بعدی صنعتی ساخته شده­است تا به هندسه­ی منحصر به فرد آن بخش ساختمان دسترسی پیدا کند. والترز و ولف تصمیم گرفتند بهترین روش ایجاد گره­های V را توسط فناوری ساخت افزایشی داشته باشند تا بتوانند قطعات برش­های مربعی این دیوار خاص را به هم بچسبانند.

بر اساس این نیاز و هندسه­ی گره­ها، شرکت تریدی لیجنت 3Diligent نمونه­های اولیه را با استفاده از روش ریخته­گری و روش ساخت افزایشی با پرینترهای سه بعدی صنعتی تولید کردند. این نمونه­ی اولیه قبل از انجام آزمون­های عملی، به واحدهای دیوار مونتاژ شدند. این قطعات برای آزمایش مستقل در یک آزمایشگاه در فرسنو، کالیفرنیا فرستاده شدند، جایی که آنها برای ترک­خوردگی و چسبندگی آنها به سیلیکون و توانایی مقاومت در برابر آب و هوای سخت مورد آزمایش قرار گرفتند.

در نهایت، والترز و ولف ترجیح دادند تا از نمونه­های ساخته شده توسط پرینتر سه بعدی صنعتی استفاده کنند که نسبت به قطعاتی که با ریخته­گری تولید می­شدند برتری و قابلیت بالاتری را داشتند.

"این عالی بود که شرکت سازنده به ما هر دو گزینه­ی ذکر شده در بالا را داد تا ما بتوانیم بین آنها انتخاب کنیم." ما با هر دو تکنولوژی نمونه­ی اولیه را تولید کردیم و در نهایت تولیدات فناوری پرینتر سه بعدی صنعتی را به دلیل دقت ابعادی و قابلیت اطمینان ساختاری آن ترجیح دادیم."

تونی پارکر[1]، مدیر اجرایی پروژه والترز و ولف، اظهار داشت: "از دیدگاه عملیاتی، با استحکام قطعات شرکت تریدی لیجنت 3Diligent  درسرعت تحویل با دقت بالا و پیچیدگی قطعات در زمانی کوتاه­تر از آنچه که در برنامه­ی زمانی در نظر گرفته شده­ تحت تاثیر قرارگرفتیم. در پایان روز، آنها تعهدات خود در معامله را انجام دادند- آن­ها به سادگی آنچه را گفته بودند را با پرینتر سه بعدی انجام دادند.

 

 

سایت خبری تحلیلی پرینتر سه بعدی

www.Printer3bodi.com

 

پرینتر سه بعدی پرینت سه بعدی چاپ سه بعدی چاپگر سه بعدی معماری سه بعدی ساختمان سازی با پرینتر سه بعدی اخبار پرینتر سه بعدی خبر پرینتر سه بعدی اخبار چاپگر سه بعدی

 

 

 

 

مصطفی توکل پنجشنبه, 04 مهر,1398 3502 2
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی کاربرد پرینتر سه بعدی در ساخت قایق های تندرو

2 نظر در مطلب "کاربرد پرینتر سه بعدی در تولید 140 قطعه ساختمانی برای برج سیاتل" ثبت شده است

پیشرو

سلام کاش کمی بیشتر در مورد اصل تکنولوژی توضیح میدادید ولی باز هم مرسی


فروشگاه اينترنتی

عالی است که نکات ویژه را برای بهتر بودن و در نظر گرفتن بررسی های اصولی توانسته اید نقش خاصی را تجربه نمایید که تاثیر گذار تر از قبل باشد

فروشگاه اينترنتی

https://www.baneh.com

باسپاس

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر