طراحی سایت
X

کاربرد پرینتر سه بعدی در ساخت قایق های تندرو

کاربرد پرینتر سه بعدی در ساخت قایق های تندرو

ساخت بدنه قایق های TAHOE با فناوری پرینتر سه بعدی تولید شد

 

قایق­های TAHOE، بخشی از گروه دریایی رودخانه­ی سفید River Marine Group، بازوی تولید شرکت­های دریایی Bass Pro ، اعلام کرده­است که قایق جدید و تهاجمی T16 طراحی کرده و با فناوری ساخت افزایشی تولید کرده است. با استفاده از فن­آوری نوین پرینتر سه بعدی، قایق T16 یک طراحی سبک و مقرون به صرفه­تر با کیفیت و عملکرد بهتر ارائه شده است.

 

موریس بوون  Maurice Bowen، مدیر بازاریابی دریایی گروه رودخانه­ی سفید، گفت: "T16 با نام تجاری جدید، قایق­های اسپورت و ماهیگیری برای خانواده­های بیشتری در سراسر کشور در دسترس خواهد بود." با استفاده از طراحی نوآورانه و فرآیند ساخت، ما در حال گسترش بازار هستیم و این مدل جدید را سبک­تر، راحت­تر و ارزان­تر می­سازیم بدون اینکه به هیچ وجه از کیفیت محصولات مشتریان خود بکاهیم."

گروه دریایی رودخانه­ی سفید از طریق شرکت پرینتر سه بعدی غولپیکر Thermwood با استفاده از فناوری ساخت افزایشی مقیاس بزرگ ترموود (LSAM) به صورت سفارشی برای استفاده در ساخت بدنه قایق به کار می آید. این اولین بار بود که پرینتر سه بعدی در تولید قایق واقعی در این مقیاس به کار می­رود. مدیر تولید شرکت اعلامداشته : این پیشرفت قایق­سازی منجر به کارایی بیشتر در برنامه­ریزی، طراحی و ساخت قایق های T16 می­شود.

 

شرکت تولید کننده پرینتر سه بعدی Thermwood ، الگوی اصلی برای بدنه­ی قایق را در آزمایشگاه­هایی در دیل Dale ،در کشور هند توسعه/ارائه داده است. این الگو در شش بخش با فایبرکربن 20 درصد ABS پر شده­­است. مفاصل بین قطعات با ماشین­کاری، پیوند و اتصال به یکدیگر متصل شدند. سپس بدنه­ی مونتاژ به اندازه و شکل نهایی ماشین­کاری می­شود. طبق گفته­ی مدیر شرکت، کل فرآیند در ده روز کامل می­شود. قالب به شرکت رودخانه سفید فرستاده شده، و در آنجا سندبلاست شده، و با یک پوشش مناسب پوشانده می­شود.

او ادامه می دهد که با نسخه­ی جدید لایه­ی عمودی، که در زمان ساخت این قالب به کار نرفت، قالب را می­توان در زمان کمتری تولید کرد. در واقع این نوع الگو اکنون می­تواند به عنوان یک قطعه در کمتر از دو روز توسط پرینتر سه بعدی ساخته شود، حذف ماشین­کاری بین بخش­ها و روند پیوند موجب نصف شدن زمان ساخت می­گردد.

کنسو سوزنجارا، "موسس و مدیر عامل شرکت پرینتر سه بعدی Thermwoods، می­گوید: "فناری ساخت افزایشی می­تواند به طور چشمگیری چگونگی ساخت قایق ها را تغییر دهد."

 

الگوهای غالب، مانند ابزار ایجاد شده برای قایق­هایTAHOE ، برای تولید قالب­ها برای تولیدات بالا مورد استفاده قرار می­گیرد که در آن قالب­های چندگانه مورد نیاز است. برای قایق­های بزرگتر و یا میزان تولید کمتر،  مدیر Thermwood می­گوید ممکن است قالب خود را به جای یک الگو که از چندین قالب ساخته شده­ا، تولید کند. آنها همچنین بر روی این روش کار کرده­اند و اخیرا تولید موفقیت آمیز یک مدل با مقیاس یک هفتم قالب با استفاده از چاپ لایه عمودی را به مقدار 7 پا اعلام کرده­است.

 

ویژگی­های قایق های T16

T16 برای شش مسافر صندلی دارد. ذخیره­سازی قالب، ژل پوشش زیر صندلی اجازه می­دهد که تمیز کردن محفظه آسان­تر شود. مانند دیگر قایق­های TAHOE، T16 دارای فرمان­های اسپورت، سیستم­های شنا و نردبان چهار تایی تلسکوپی است. T16 جدید در 14 رنگ مختلف و ترکیب گرافیکی در دسترس است.

T16 مجهز به یک موتور 60 یا 75 اسب بخاری جت برقی است که توانایی سرعت تا 40 مایل در ساعت را دارد. وزن متوسط آن، از جمله قایق، موتور و تریلر، 2200 پوند است و باعث می­شود تا T16 در پشت یک وسیله­ی نقلیه متوسط قابل حمل باشد.

 

 

سایت خبری تحلیلی پرینتر سه بعدی

www.Printer3bodi.com

 

 

 

منبع:3ders
مصطفی توکل یکشنبه, 31 شهریور,1398 3800 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی ایده های نوآورانه خود را با پرینتر سه بعدی مجسم کنید
مطلب بعدی کاربرد پرینتر سه بعدی در تولید 140 قطعه ساختمانی برای برج سیاتل

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر