طراحی سایت
X

کفی طبی کفش سفارشی سازی با پرینتر سه بعدی

کفی طبی کفش سفارشی سازی با پرینتر سه بعدی

ساخت کفی کفش طبی با پرینتر سه بعدی و اسکنر سه بعدی

شرکت رانرز سرویس لب Runners Service Lab که یک فروشنده کفش بلژیکی است، جدیدا تمرکزش را بر روی فرایند سفارشی سازی کفی های کفش شرکت فیتس Phits قرار داده است این فرایند سفارشی سازی توسط فناوری ساخت افزودنی انجام می پذیرد. که طیف وسیعی از محصولات کفش هستند که می توان از ظریق پرینتر سه بعدی تولید شوند. این فرآیند با همکاری شرکت اسکنر سه بعدی    RS scanو غول مواد اولیه پرینتر سه بعدی یعنی شرکت متریالایز Materialise ساخته شده است
 


البته دوازده ورزشکار در المپیک ریو کفی کفش شان توسط پرینتر سه بعدی تولید شده بود.
 


از سال 1980، شرکت کفش بلژیکی رانرز سرویس لب به ورزشکاران حرفه ای و آماتور توصیه کرده است که به منظور به حداکثر رساندن عملکرد و به حداقل رساندن خطر آسیب دیدگی، کفش مناسب را انتخاب کنند. پس از استفاده گسترده از پرینتر سه بعدی، این شرکت در حال حاضر یک محصول جدید را ارائه می دهد: کفی فیتس  Phits Insolesکه طیف وسیعی از کفی های تولید شده با پرینتر سه بعدی و طراحی شده بر اساس پزشکی ارتوپدی که توسط شرکت اسکن RS انجام می پذیرد،
 شرکت همکار در زمینه پرینتر سه بعدی برای شرکت کفش بلژیکی رانرز سرویس لب، شرکت بزرگ متریالایز می باشد.
 

همه می دانند که تقریبا همه برندهای اصلی کفش، بر روی پرینتر سه بعدی و تولید از طریق فناوری تولید افزایشی در حال کار و تجربه هستند مانند Under Armor, Nike, Adidas, New Balance که همگی به نوعی در این زمینه پیشرفت کرده اند، با این حال کارشناسان شرکت رانرز سرویس لب سالهاست که بر روی سفارشی ساختن کفش با پرینتر سه بعدی کار می کنند. محصولات آنها حتی جوایز سلامت و تناسب اندام را نیز از آن خود کرده است.کفی فیتس که زاییده افکار اسکن RS و متریالایز است، توسط ورزشکارانی مانند دونده ماراتن بریتانیا پائولا رادکلیف Paula Radcliffe استفاده شده است، و به تدریج تبدیل به یک کفش ضروری برای همه ورزشکاران خواهد شد.
 

 

اگر چه کفی فیتس از طریق فروشندگان در سراسر جهان قابل دسترس هستند امارانرز سرویس لب، محل اصلی آن می باشد. کوئن ویلسنز Koen Wilssens مدیر عامل شرکت رانرز سرویس لب، معتقد است که فرآیند انجام شحصی سازی کفی کفش مخصوص هر ورزشکار که در شرکت ما انجام می شود  عامل اصلی رضایت ورزشکاران از کفی کفش تولید شده توسط پرینتر سه بعدی می باشد. او می گوید: ما تجزیه و تحلیل راه رفتن یا دویدن را در یک مسیر 30 متری که دارای یک صفحه 2 متری در وسط برای اسکن پا می باشد انجام می دهیم. بر اساس این تحلیل می توانیم اطمینان بدهیم که مردم و ورزشکاران می توانند بدون آسیب دیدگی به ورزش ادامه دهند.
 

 

اگرچه طرح شخصی سازی کفی کفش با پرینتر سه بعدی مزایای ذاتی خود را دارند مانند هندسه پیچیده داخلی بر اساس ساختار کف پای هر فرد و سبک وزن بودن
با اندازه گیری های پیشرفته و تجهیزات اسکن سه بعدی، که ورزشکاران را قادر به استفاده کامل از این فن آوری می سازد. ویلسنز گفت: کار سفارشی سازی، حیاتی است ما قادر به ارائه مشاوره های شخصی هستیم و می توانیم هر فرد را شخصا در راه کامیابی کمک کنیم."
علاوه بر ارائه یک پیشرفت دربالابردن سطح راحتی برای ورزشکاران، کفی های فیتس همچنین محصولاتی را  متناسب با افراد صدمه دیده تولید کرده است. دامنه محصولات پرینتر سه بعدی ارتوپیدی کفی  های فیتس به گونه ایست به کسانی که مبتلا به شین اسپیلینت shin splints هستند حمایت دقیق و کاملی را ارائه دهد. ژیلز Gilles که یک بازیکن فوتبال 14 ساله است، از کفی ارتوپدیک پرینتر سه بعدی فیتس استفاده کرد و در نهایت شین اسپیلینت خود را معالجه کرد و او را قادر ساخت تا برای رسیدن به رویای خود که تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای است قعالیت کند.
 

 

حتی پائولا رادکلیف دونده انگلیسی که در حال حاضر دارای رکورد جهانی زنان در ماراتن است، زمانی که به دلیل یک آسیب جدی در حال معالجه بود به کفی های فیتس روی آورد. این رکورد شکن معتقد است که استفاده از این کفی، کلید بهبود او بوده است، و شرکت رانرز سرویس لب امیدوار به ارائه خدمات به عموم مردم می باشد
پیشنهاد ما فرایند ارتوپدی پرینتر سه بعدی هست چرا که این ما را قادر به ارائه کفی کفش هایی می کند که واقعا بر اساس نیازهای فردی طراحی شده است .
 
 


به گفته فیلیپ ورمالن، مشاور ارشد رانرز سرویس لب، ایجاد کفی سفارشی با آن کیفیت بالا بدون پرینتر سه بعدی غیر ممکن است. ورمالن گفت: " حسن استفاده از فن آوری جدید در کفی فیتس این است که شما واقعا می تواند یک رویکرد کاملا سفارشی داشته باشید". وی اضافه کرد "ما می توانیم با دقت یک دهم میلی متر با پرینتر سه بعدی تولید کنیم. این بدان معناست که همچنین می توانید حرکت شما را در زمان راه رفتن و حتی دویدن تنظیم کنیم. این یک امتیاز بزرگ است که در روش های تولید سنتی وجود نداشته و هرگز قابل انجام نمی باشد.

 

مصطفی توکل

صدای پرینتر سه بعدی

www.Printer3bodi.com
 

منبع:3ders
مصطفی توکل جمعه, 17 خرداد,1398 5079 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی یادش به خیر نمایشگاه *ساخت ایران* در سال 1395
مطلب بعدی یادش به خیر نمایشگاه *ساخت ایران* در سال 1395

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر