طراحی سایت
X

گزارش جدید از کسب و کار شرکتهای خدمات فناوری پرینتر سه بعدی صنعتی و فلزی

گزارش جدید از کسب و کار شرکتهای خدمات فناوری پرینتر سه بعدی صنعتی و فلزی

تجزیه و تحلیل شرکتهای خدمات پرینتر سه بعدی صنعتی و فلزی در 10 سال آینده

 

شرکت اسمارت تک SmarTech که یک گروه پیشرو در تحلیل و تحقیق صنعتی می باشد، اخیرا گزارشی را در مورد فرصت های چاپ سه بعدی فلزی برای شرکت های در حال توسعه خدمات پرینتر سه بعدی صنعتی ، منتشر کرده است. این گزارش جدید حوزه های کسب و کار فناوری پرینتر سه بعدی مانند خدمات چاپ سه بعدی، خرید و فروش دستگاه های پرینتر سه بعدی و مواد اولیه را از سال 2018 تا 2027 پوشش می دهد.  پیش بینی 10 ساله یر اساس ساختار صنعتی ، نوع فلز، نوع پرینتر سه بعدی و فرآیندهای فناوری تولید افزایشی، مخصوصا استفاده از انواع فلزات و پرینتر سه بعدی صنعتی می باشد.

این اولین گزارش شرکت اسمارت تک SmarTech با تمرکز بر فرصتهای پیش رو برای شرکت های ارائه خدمات فناوری تولید افزایشی می باشد. شرکت اسمارت تک همکنون در حال تهیه یک مدل ارزیابی و پیش بینی جامع برای درآمدزایی کسب و کارهای مرتبط با شرکت های خدمات فروش پرینترهای سه بعدی، خدمات نصب و راه اندازی و مواد مصرفی این دستگاه ها می باشد. این مدل ارزیابی و پیش بینی، بر اساس مطالعات بسیاری در راستای حرکت رو به رشد و تاثیرات این صنعت نوظهور طی شش سال گذشته، طراحی و ارائه شده است.

لارنس گاسمن Lawrence Gasman مدیرعامل شرکت اسمارت تک می گوید : چاپ سه بعدی فلزی فقط در شرکت های خدمات پرینتر سه بعدی به درآمدی بالغ بر 6.7 میلیلرد دلار تا سال 2023  خواهد رسید ازینرو خدمات پرینتر سه بعدی برای صنعت تولید افزایشی بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود.
گاسمن ادامه می دهد : چاپ سه بعدی فلزات بسیار پیچیده تر از فناوری پرینتر سه بعدی با مواد اولیه پلیمری می باشد که مصرف کنندگان فراوانی در سطح جامعه دارا می باشد اما تحقیقات به عمل آمده توسط شرکت اسمارت تک نشان می دهد که چاپ سه بعدی فلزات ممکن است کمتر از چاپ سه بعدی پلیمر برای شرکت های خدماتی سودمند باشد و البته این یک پارادوکس محسوب می شود البته فناوری پرینتر سه بعدی صنعتی در جاهایی هم حاشیه سود بالاتری خواهد داشت اما شرکت های خدمات پرینتر سه بعدی باید با تمرکز بیشتر بر روی فلزات و پرینترهای سه بعدی فلزی این حاشیه سود را برای خود فراهم نمایند.

طبق گزارش جدید شرکت اسمارت تک، معضل تخصص در استفاده از فناوری تولید افزایشی و فلزات خاص از جمله مباحثی است که شرکت های خدماتی برای ایجاد حشیه های سود بالاتر باید به آن بپردازند و پس از تخصص فنی باید تقسیم بازار بزرگ خدمات را در دستور برنامه آینده خود قرار دهند که می توانند با انجام دو رویکرد استراتژیک ، مزیت رقابتی پایدار را در فعالیت های خود ایجاد نمایند. یکی از اینها شامل ایجاد قطب های فناوری تولید افزایشی به صورت شبکه ای می باشد. این قطب ها مسئولیت چاپ سه بعدی قطعات فلزی را در میان شرکتهای خدمات پرینتر سه بعدی بر اساس عناصری مانند جغرافیا، ظرفیت تولید سه بعدی، قابلیت فنی  و دیگر عناصر رقابتی توزیع می نمایند و رابط اصلی ارتباطی و پل امنیتی میان سفارش دهنده و شرکتهای خدماتی عمل می کندد همچنین شرکت های خدماتی می توانند با ایجاد فرآیند های ارزش افزوده در کنار چاپ سه بعدی قطعه نهایی مانند طراحی سه بعدی قطعه و راهنمای فنی ، یک مسیر راهبردی و پایداری را برای ایجاد حاشیه های سودمند برای کسب و کار خود مخصوصا خدمات فناوری پرینتر سه بعدی صنعتی و فلزی ایجاد نمایند

بر اساس این گزارش جامع، شرکتهای خدمات پرینتر سه بعدی صنعتی و فلزی می توانند علاوه بر سفارش دهندگان اصلی شامل صنایع هوا و فضا ، نفت و گاز ، صنایع دفاعی و خودرو، با ایجاد ارتباط با دیگر بخشها مانند پزشکی و دندان پزشکی درآمد قابل توجهی را کسب نمایند. در حالیکه علم پزشکی بیشتر با چاپ سه بعدی انواع پلیمرهای زیستی سازگار می باشد اما استثنائاتی هم وجود دارد . ایمپلنت های فلزی عموما از تیتانیوم خالص با نام Ti64 و آلیاژ فلزی مانند MP1 که ترکیبی از کبالت و کروم است ساخته می شوند که می تواند راه ورود شرکت های خدماتی پرینتر سه بعدی در چاپ سه بعدی این دو فلز اصلی برای کاربردهای پزشکی و دندانپزشکی باشند.

آلیاژ تیتانیوم، بهترین نوع مواد برای ساخت ایمپلنتها برای مصارف اتوپدی در علم پزشکی می باشد. زیرا توانایی جذب بیولوژیکی ، توانایی التیام و توان مقاومت بالایی دارد و در صورتی که بسیار سبک وزن می باشد. اما فرآیند چاپ سه بعدی این فلز واکنشگرا بسیار پیچیده است مخصوصا پروتکل های پزشکی که در طول فرآیند چاپ سه بعدی و پس از چاپ سه بعدی برای آماده سازی نهایی ایمپلنت ، ناظر بر این روند می باشند که باید در محیطی کاملا پزشکی و پیشرفته انجام شود.ُ چاپ سه بعدی تیتانیوم کار ساده ای نیست اما برای شرکت های خدمات پرینتر سه بعدی، حاشیه سود منطقی و پایداری را ایجاد می کند . 
ایمپلنتهای تیتانیوم برای هر بیمار به صورت جداگانه و کاملا شخصی ساز، توسط پرینترهای سه بعدی فلزی تولید می شوند.

گزارش شرکت اسمارت تک تاکید می کند، هرچند شاهد آن هستیم که برخی از شرکت های بزرگ در سراسر جها شروع به سرمایه گذاری بر روی فناوری تولید افزایشی مخصوصا پرینترهای سه بعدی صنعتی برای چاپ ایمپلنت های پزشکی هستند اما شرکتهای مادر که پایه های اصلی در تامین این محصولات و ادوات پزشکی در جهان هستند بیشتر تمرکز خود را بر روی تحقیق و توسعه قرار داده و تولیدات افزایشی خود را به شرکت های خدمات پرینتر سه بعدی سپرده اند و تولیدات سه بعدی را بصورت برون سپاری انجام می دهند. 
البته شرکت های خدمات پرینتر سه بعدی برای دریافت سفارشات پزشکی باید  درجه بالایی ازتخصص را در چاپ سه بعدی و پردازش پس از چاپ، دارا باشند تا بتوانند از مزایای ارائه خدمات پرینتر سه بعدی فلزی در حوزه پزشکی بهرمند شوند.

همچنین در بخش دندان پزشکی هم برای چاپ سه بعدی فلزات در ارائه عناصری برای ترمیم دندان های مصنوعی و سخت افزارهای فلزی دندان پزشکی مانند ایمپلنت ها، بازده بسیار بالایی برای شرکت های خدمات پرینتر سه بعدی فلزی در بر خواهد داشت.
بر اساس گزارش اسمارت تک، بیش از نیمی از خدمات مربوط به پرینتر سه بعدی فلزی تا یال 2023  در بخش تولید محصولات پزشکی و دندان پزشکی ارائه خواهد شد و این بخش سهم عمده ای در کسب و کار شرکت های خدمات پرینتر سه بعدی صنعتی و فلزی، خواهد داشت.

 

مصطفی توکل

وب سایت تحلیلی خبری پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com
 

منبع:3dprint
گروه نویسندگان دوشنبه, 07 آبان,1397 3350 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی ساخت اندام مصنوعی با مواد اولیه جدید پرینتر سه بعدی
مطلب بعدی ساخت اولین پل تمام فلزی توسط پرینترسه بعدی

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر