طراحی سایت
X

گزارش سال 2018، Sculpteo در حوزه پرینتر سه بعدی

گزارش سال 2018، Sculpteo   در حوزه پرینتر سه بعدی

گزارش Sculpteo برای سال 2018 در مورد حرکت فناوری پرینتر سه بعدی به سوی تولیدات صنعتی و محصولات نهایی

 

شرکت معتبر اسکالپتو Sculpteo رهبر جهانی تولیدات و خدمات دیجیتال است که مرکز اصلی آن در پاریس می باشد. این شرکت خدمات آنلاین و حرفه ای را با فناوری مدرن پرینتر سه بعدی و برش لیزری ، به کاربران و مشتریان خود در سراسر جهان ارائه می کند. اسکالپتو بر اساس نمونه های اولیه، قطعات و محصولات شخصی و همچنین سفارشات غیر انبوه را توسط فناوری پرینتر سه بعدی انجام می دهد این شرکت جهانی، حتی خدمات پسا تولید سه بعدی، مانند پولیش کاری صیغل و حتی رنگ آمیزی حرفه ای را هم برای محصولات مشتریان خود طبق سفارش، ارائه می کند. شرکت Sculpteo بنا بر دسترسی به طیف گسترده ای از مواد اولیه، دارا بودن انواع پرینتر های صنعتی سبک و سنگین، تکنیک ها و تجربه های خاص و همچنین ابزارهای بهینه سازی برتر برای تجزیه ، تحلیل و تعمیر سفارشات، رابطه کاری بسیار پر منفعتی را با کارخانجات و تولید کنندگان بزرگ اروپا امریکا برقرار کرده است. از جمله خدمات منحصر به فرد این شرکت، سرعت در تواید سه بعدی سفارشات و تحویل آنها در سراسر جهان می باشد.
شرکت جهانی اسکالپتو Sculpteo در سال 2009 توسط اریک کاریل   Carreel Eric  و  Clément Moreau تاسیس گردید.
 


البته شرکت اسکالپتو Sculpteo به خاطر ارتباطات مستقیم با کاربران شخصی و کارخانجات بزرگ دارای منابع اطلاعاتی بسیار دسته اول و درجه یک می باشد و همچنین طق اهداف درازمدت این شرکت منابع آموزشی، مقاله کتاب و وبلاگ مخصوص به خود می باشد.
همچنین هنگام ارزیابی وضعیت پرینتر سه بعدی در جهان، اسکالپتو Sculpteo یک منبع مطمئن و کاربردی می باشد ک به طور سالانه ارزیابی خود را ارائه می نماید، که با نام State of 3D Printing شناخته می شود. سال گذشته گزارش State of 3D Printing نشان داد که فناوری پرینتر سه بعدی به سمت حرفه ای شدن و تولیدات سه بعدی صنعتی در حال حرکت می باشد و در این مسیر سرعت رشد بالایی را تجربه می کند.
در گزارش سال جاری اسکالپتو که در ماه چهارم سال 2018 ارائه گردید، روند سال 2017 با سرعت بالاتری ادامه دارد و این تعمیم فناوری پرینتر سه بعدی در همه جهان و درصد نفوذ این فناوری در صنایع مختلف، کارخانجات و شرکت های جهانی را به فناوری تولید افزایشی نزدیکتر کرده و سرمایه گذاری های بزرگی بر روی این فناوری مدرن انجام داده اند.
در نظر سنجی امسال شرکت اسکالپتو Sculpteo  بیش از 1000 نفر از همه نوع صنایع شرکت کردند. در سال 2018 زنان 4 درصد بیش از سال قبل حضور فعال تری در صنعت پرینتر سه بعدی داشته اند. افزایشی که اندک اما همیشگی خواهد بود. بیشتر پاسخ دهندگان از بخش های مختلف صنعتی از جمله کالاهای صنعتی، هوافضا ، خودرو و کالاهای مصرفی مهم بوده اند.
طبق گزارش سال 2018 شرکت اسکالپتو Sculpteo ، زمینه حرفه ای صنعت پرینتر سه بعدی همچنان رو به گسترش می باشد. 70 درصد از پاسخ دهندگان اشاره کردند، تولیداتی که توسط پرینتر سه بعدی انجام شده است در سال 2018 با رشد همراه بوده و حدود 49 درصد با سال قبلش تفاوت داشته است.
38 درصد از پاسخ دهندگان اعلام کردند که بین 1001 دلار تا 10,000 برای تولیدات سه بعدی صرف کرده اند. 93 درصد از شرکتها و کارخانجات ، فناوری پرینتر سه بعدی را به عنوان یک مزیت فوق العاده رقابتی می دانند همچنین 74 درصد از شرکتها برای رقابت در سطح بالاتر ، سرمایه گذاری های خوبی را در این فناوری انجام داده اند زیرا به اهمیت فناوری پرینتر سه بعدی پی برده اند و بازده سرمایه گذاری در این فناوری بسیار بالاست.
آیا صنعت ساخت و تولید توسط فناوری پرینتر سه بعدی، یک مزیت رقابتی محسوب می شود ؟

تجربیات سالیان گذشته و یافته های قابل توجه سال جاری عامل افزایش چشمگیری در تولیدات سه بعدی توسط فناوری مدرن تولید افزایشی شده است. بیش از 43 درصد از پاسخ دهندگان در سال 2018، از فناوری پرینتر سه بعدی  برای تولید محصول نهایی استفاده کرده اند که این درصد در سال 2017 ، در حدود 22 درصد بوده است.
مصرف مواد اولیه فلزی برای تولید محصولات نهایی افزایش یافته است زیرا استفاده از پرینتر های سه بعدی صنعتی که عموما مواد اولیه فلزی، را مصرف می کنند از 28 درصد به 36 درصد در سال 2018 افزایش یافته است و از انواع فرآیند های فناوری تولید افزایشی فلزی، پرینتر سه بعدی Direct Metal Laser Sintering که عموما با نام DMLS شناخته شده و از خانواده SLS و SLM می باشد بیشترین کارایی را برای تولید قطعات و محصولات با کیفیت نهایی را از خود نشان داده که در حدود 21 درصد بازار پرینتر های سه بعدی فلزی را در سال 2018 در اختیار داشته است.
شرکت های بیشتری در حال خرید و استفاده از پرینتر های سه بعدی هستند و سطح مهارت کاربران نیز در حال افزایش است، و تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان، خود را به عنوان متخصص در فناوری تولید افزودنی معرفی می کنند که در مقایسه با تنها 20 درصد سال گذشته، رشد قابل توجهی را شاهد هستیم.

 

39 درصد از پاسخ دهندگان به این نظر سنجی بزرگ، هدف اصلی خود را در استفاده از فناوری پرینتر سه بعد را سرعت در توسعه و تولید محصولات ، ارائه محصولات سفارشی ، تولیدات غیر انبوه و همچنین افزایش انعطاف پذیری در تولید محصولات می باشد همچنین آموزش کارکنان و افزایش تخصص فناوری پرینتر سه بعدی در میان تیم کسب و کار خود را از جمله اولویت های اصلی خود ذکر کردند
با توجه به گزارش سال 2018 اسکالپتو Sculpteo ، متوجه می شویم که بسط و توسعه نوآوری و ارائه انواع محصولات با کیفیت ، با سرعت و ارزان قیمت استراتژی کارخانجات و تولید کنندگان را تحت تاثیر قرار داده است. دقدقه اول آنها برای فعالیت در فناوری مدرن تولید افزایشی در مقابل فناوری سنتی و کاهشی، قابلیت های دستگاه پرینتر سه بعدی مورد مصرف و تامین مواد اولیه می باشد تقاضا برای نوآوری و تنوع در مواد اولیه و ماشین آلات تولید افزایشی ، نیز رشد قابل توجهی را نشان می دهد. اکثر پاسخ دهندگان بر این باورند که کاهش هزینه ها در آینده نزدیک، بیشترین تاثیر را بر صنعت ساخت و تولید به سود فناوری تولید افزایشی خواهد داشت.
شرکت اسکالپتو در سال 2018 تمرکز خود ر بر سه بخش خاص واساسی نهاده است : کالاهای صنعتی ، کالاهای مصرفی و صنعت هوا و فضا.
این گزارش نشان می دهد که کسب و کارها و تولید کنندگان کالاهای صنعتی از فناوری پرینتر سه بعدی برای نمونه سازی ، توسعه نوآوری و تولید محصول نهایی استفاده می کند. اما استفاده آنها از پرینتر سه بعدی، برای اهداف تولید بیشتر از سایر پاسخ دهندگان است. تولید کنندگان بخش کالاهای مصرفی از پرینتر سه بعدی برای تولیدات سفارشی و تعداد پایین بهره خواهند برد 
والبته سازمانهای خاص در عرصه هوا و فضا  عمدتا از فناوری تولید افزایشی برای تولید قطعات استفاده می کنند.
در واقع 64 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که از تکنولوژی پرینتر سه بعدی برای اهداف تولید استفاده خواهند کرد.
گزارش های State of 3D Printing در سال جاری ، بسیاری از حقیقت ها را روشن کرده است که نتیجه نهایی نشان می دهد که پرینتر سه بعدی برای بخش تولیدات، یک معامله بزرگ می باشد.


شما می توانید اطلاعات بیشتر و جزئیات دقیق تر را با دانلود کامل این گزارش به دست آورید.

State of 3D Printing 2018

 

وب سایت خبری تحلیلی پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com

 

منبع:3dprint
گروه نویسندگان چهارشنبه, 16 خرداد,1397 2900 1
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی دانش آموزان خلاق دبستان با پرینتر سه بعدی جوجه ای ر ا نجات دادند
مطلب بعدی پرینتر سه بعدی به سبک شرکت winbo

1 نظر در مطلب "گزارش سال 2018، Sculpteo در حوزه پرینتر سه بعدی" ثبت شده است

زهرا ارجمند

این مقاله خیلی کامل بوده . ممنونم که این فرصت رو برای ما فراهم کردید. سایت اسکالپتو رو میشناختم اما فکر میکردم State of 3D Printing اسم یک کتاب هست که این سایت ارائه می کند..

منتظر شما میمانیم با مقالات عالی...

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر