طراحی سایت
X

یک قاصی امریکایی تولید اسلحه با پرینتر سه بعدی را ممنوع کرد

یک قاصی امریکایی تولید اسلحه با پرینتر سه بعدی را ممنوع کرد

یک قاضی امریکایی ارسال طرح سه بعدی برای تولید اسلحه توسط پرینتر سه بعدی را ممنوع کرد

 


سناتور ادوارد مارکی Edward Markey، سمت چپ و سناتور ریچارد, بلومستال Richard Blumenthal، سمت راست، روز سه شنبه در واشنگتن یک عکس از تفنگ اتوماتیک پلاستیکی تولید شده توسط پرینتر سه بعدی نشان می دهند که همچون تفنگ های واقعی شلیک میکند و زندگی افراد را در خطر می اندازد و بیشتر از همه تروریستها را خوشحال می سازد.
قاضی ایالات متحده روز سه شنبه یک دستورالعمل محدود کننده، برای جلوگیری از انتشار مدل های سه بعدی  تفنگ های اتوماتیک را ، یک ساعت قبل از انتشار عمومی آنها در فضای اینترنت صادر کرده و راه ساده دسترسی تروریستها به تفنگ های اتوماتیک را مسدود نمود. به گفته کارشناسان، پرینترهای سه بعدی، تنها با چند ساعت کار، توانایی تولید سه بعدی اسلحه های واقعی،  با مواد اولیه پلاستیکی را دارا می باشند که قدرت و دقت تخریب و آسیب بسیار بالایی را نیز دارند. 
 


اگر این حکم صادر نمی شد و وضع موجود در نیمه شب امشب تغییر نمی کرد در حال حاضر شاهد تولید این اسلحه های اتومات و قدرتمندی بودیم که توسط پرینتر های سه بعدی تولید شده که در دسترس همگان قرار دارد. تاثیرات منفی در سطح ایالتی و نگرانی های بین المللی برای دولت فدرال و تشویش مردم کوچه و خیابان، عادی ترین رفتاری بود که با تصمیم به موقع و شجاعانه  رابرت لیزنیک Robert Lasnik قاضی ایالتی ،فرصت بروز و خودنمایی پیدا نکرد.
درست در مقابل این مشکلات ، تاخیر در لغو محدودیتهای قانونی حمل و استفاده از تفنگ برای بیش از 5 سال دیگر مورد بحث قرار گرفته است که به طور کاملا واضحی کفه ترازو به سمت مافیای علاقمنداد اسلحه در ایالات متحده سنگینی می کند. زیرا پرزیدنت ترامپ از طرفداران طرح آزادی اسلحه در ایالات متحده می باشد. 
روز سه شنبه و یک روز پس از حکم قاضی لیزنیک، هشت ایالت بزرگ آمریکا اعلام کردند که شکایت خود را از تصمیم دولت ترامپ Trump به دادگاه ارائه کرده اند. اما انتشار دهندگان مدلهای سه بعدی اسلحه نیز کوتاه نیامده و به نام آزادی، جامعه را تهدید می کنند
  

کودی ویلسون Cody Wilson رسما اول آگوست را برای انتشار طرج هایش برای ساخت اسلحه سه بعدی توسط پرینتر سه بعدی اعلام کرده است اما هشت ایالت واشنگتن، کانکتیکت، مریلند، نیوجرسی، نیویورک، اورگان، ماساچوست ، پنسیلوانیا و همچنین ایالت کلمبیا نیز همچنان بر شکایت خود پافشاری می کنند و خواستار محدودیت های اساسی هستند. همگان می دانند که اسلحه های تولید پرینتر سه بعدی با داشتن ظاهری اسباب بازی گونه اما یک خطر جدی و امنیتی محسوب می شود.
نه تنها دولت ایالات متخده، بلکه تمامی کشور های جهان باید در یرایر تولیدات نامتعارف پرینتر سه بعدی که امنیت بشریت را در سراسر جهان تهدید می کند با قوانینی پایدار و هدفمند ایستادگی کند.
البته فناوری تولید افزتیشی که با نام پرینتر سه بعدی نیز شناخته می شود به عنوان انقلاب چهارم صنعتی ، جهش قابل توجهی را در رشد و پیشرفت صنعت در سراسر جهان دارا خواهد بود اما فبل از اینکه به صورت همه گیر یر زندگی مردم مستولی گردد ، بهتر است قوانین هوشمندانه و نوآورانه ای برای کنترل آن وضع شود.
 

 باب فرگوسن Bob Ferguson ، دادستان کل واشنگتن گفت: "این اسلحه های پلاستیکی ساخت پرینتر سه بعدی مانند ارواح، غیرقابل دیدن، تقریبا غیرقابل کشف و بدون هیچ اثری، امروز در اختیار هرکدام از متهمان داخلی و یا تروریست ها قرار دارند." من امیدوارم رئیس جمهور ترامپ، کار درستی را انجام دهد و دولتش را به تغییر این مسیر هدایت کند. مسیری که برنده نهایی تروریستها م متهمانی هستند که آزادانه از تفنگ ها و مهمات تولید شده توسط پرینتر سه بعدی استفاده می کنند و دست قانون هم برای دستگیری آنها کوتاه است.
فناوری پرینتر سه بعدی مانند فناوری اینترنت به خاطر سهل الوصول بودن آن توسط افراد عادی، خطر استفاده های ناهنجارانه را هم دارد . لذا پیش از همه گیر شدن پرینتر سه بعدی بهتر است آنرا از لحاظ حق استفاده و روش به کار گیری آن را پیرو یک قانون مدون قرار دهیم.


وب سایت تحلیلی خبری پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com

منبع: ders
گروه نویسندگان پنجشنبه, 15 شهریور,1397 2902 2
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی استفاده از 100 پرینتر سه بعدی SLA برای ساخت قلعه های با شکوه
مطلب بعدی ساخت یک سازه استثنائی توسط پرینتر سه بعدی

2 نظر در مطلب "یک قاصی امریکایی تولید اسلحه با پرینتر سه بعدی را ممنوع کرد" ثبت شده است

کیارش

واقعا نمیدونستم که یک پرینتر سه بعدی پلاستیکی ساده که تقریبا در اکثر مدارس هم پیدا میشه، می تونه تا این حد خطرناک باشه و کاربرد مستقیم در ساخت اسلحه داشته باشه.

یه کم باید مراقب بود


پیشرو

بیفته دست داعشیا دیگه واویلا

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر