طراحی سایت
X

10 پرینتر سه بعدی صنعتی غول پیکر جهان " قسمت دوم "

10 پرینتر سه بعدی صنعتی غول پیکر جهان " قسمت دوم "

 

می رسیم به قسمت دوم  بهترین های 2018 یا بزرگترین پرینتر های سه بعدی صنعتی جهان و البته پرینترهای سه بعدی که هیجان بیشتری را به ما می دهند از ساخت افزایشی خودرو تا انواع خانه ها و حتی آپارتمان 5 طبقه.

 

Sciacky EBAM 300 . 6


 
112  متر مکعب / 368 فوت مکعب " آماده "


EBAM 300  بزرگترین پرینتر سه بعدی موجود در خانواده  Sciacky است که از یک پرتوی الکترونی پر قدرت برای ذوب کردن یک رشته تیتانیوم ضخیم با ضخامت 3 میلی متر به شکل نزدیک به خالص با نرخ رسوب استاندارد در حدود 7 تا 20 پوند در ساعت، استفاده می کند.


  5 . KamerMaker 


 
14 متر مکعب / 494 فوت مکعب " آماده "


KamerMaker  یکی از اولین پرینترهای سه بعدی در مقیاس بزرگ بود تا سرفصل های جدیدی را در فناوری ساخت افزایشی به وجود آورد. همچنین اولین دستگاهی بود که از فن آوری RepRap FFF برای ساخت افزایشی یک خانه برروی کانالی در آمستردام استفاده شد. معماری های  DUSو شرکت های مربوط به آن، اخیرا یک KamerMaker  دومی را با دو برابر حجم چاپ سه بعدی ساخته اند تا سرعت چاپ این پرینتر سه بعدی را افزایش دهند. اولین KamerMaker در حال حاضر 240 میلی متر بر ثانیه چاپ می کند. 


WASP GigaDelta . 4


 
استوانه ای، 8 تا 10 متر / ارتفاع 26 تا 32 فوت "در حال توسعه"


از زمان شروع به کار پرینتر های سه بعدی، بنیانگذار WASP، ماسیمو موریتی Massimo Moretti، رویای ساخت یک پرینتر سه بعدی ساخت افزودنی خانه را داشته است که بتواند خانه های ارزانقیمتی را با استفاده از خاک و حداقل انرژی در محل، بسازد. برای انجام این کار، این شرکت پرینترهای سه بعدی از نوع دلتای بسیار بزرگ با اکسترودرهای ویژه را ساخته است. هنگامی که مدلGigaDelta  تکمیل شود، 12 متر بلندی خواهد داشت.


 Cincinnati Incorporated’s BAAMC I . 3  


 
25   متر مکعب / 930 فوت مکعب (در دسترس برای خدمات)


شما ممکن است از کارگیری پرینتر سه بعدی  BAAM به عنوان بزرگترین پرینتر سه بعدی در Cincinnati Incorporated  را به منظور استفاده در ساخت افزایشی یک خودروی کامل به یاد داشته باشید که البته در زمان خود سرو صدای زیادی به پا کرده بود پرینتر سه بعدی غول پیکر BAAM به طور خاص به منظورچاپ سه بعدی خودروهای Strati برای تولید موتور و کمک به فناوری از طرف آزمایشگاه ملی Oak Ridge مجوز دریافت کرده و به بهترین شکل طراحی شده است.
اندازه و سرعت پرینتر سه بعدی BAAM این اجازه را می دهد تا قطعات بزرگ به سرعت با استفاده از مواد ترموپلاستیکی ساخته شوند، که باعث می شود فرایند به صورت خاصی بسیار کم هزینه می باشد


 BetAbram P1 . 2


 
288  مترمکعب / 10،170 مترمکعب " آماده "


شركت اسلوونیایی بت آبرام  BetAbram ، براساس سفارش، یک سری از پرینتر سه بعدی بزرگ برای ساخت افزودنی خانه و ابنیه را تولید می كند كه می توانند ساختار های قابل سکونت سه بعدی از یک فایل CAD را  چاپ كند. این پرینتر های سه بعدی می توانند لایه های 25 سانتی متری را چاپ کنند، اما حتی برای اضافه شدن سرعت به لایه های ضخیم تر نیز کارمی کنند. قیمت ها از 12،000 € برای مدل پایه P3 شروع می شوند. این شرکت در تابستان امسال برروی پرینت سه بعدی یک خانه دو طبقه در همان نقطه، کار کرده و موفق بوده است.


 1.  Winsun 


 
2466  مترمکعب / 87120 متر مکعب " آماده "


هنگام بحث در مورد پرینترهای سه بعدی با اندازه غول پیکر، بزرگترین انها توسط شرکت Winsun در چین ساخته شده است تا برای ساخت مبلمان، خانه ها و حتی ساختمان پنج طبقه به کار برود. این پرینتر سه بعدی از بتن بازیافت شده از زباله های ساختمانی استفاده می کند و این روند، به طور قابل توجهی بیشتر از سازه های سنتی با محیط زیست سازگار است.  البته یک ادعایی هم از طرف دانشمند ایرانی آقای دکتر خوش نویس مبنی بر سرقت اختراع وی وجود دارد.

 

مصطفی توکل


صدای پرینتر سه بعدی

وب سایت خبری تحلیلی پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com

منبع:3dprinterindustry
مصطفی توکل پنجشنبه, 08 آذر,1397 4525 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی 10 پرینتر سه بعدی صنعتی غول پیکر جهان
مطلب بعدی ساخت کامل ماشین نیسان قشقایی با چاپ سه بعدی

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر