طراحی سایت
X

25 پروژه خودروسازی با پرینتر 3 بعدی " قسمت اول "

25 پروژه خودروسازی با پرینتر 3 بعدی " قسمت اول "

 

مشتاقان پرینتر 3 بعدی و عاشقان خودرو، مشترکات زیادی دارند. یکی از آن اشتراکات، توجه خاص این دو قشر به آمار است: ارتفاع مینیمم لایه، 0 تا 60 مایل بر ساعت، سرعت بالای پرینتر 3بعدی و یا خودرو، و موارد دیگر. علاوه بر این، این دو گروه از جنبه های DIY  در ساختن و کار کردن با اتومبیل ها و دستگاه های پرینتر سه بعدی لذت می برند و  اغلب دوست دارند به دوستان همفکر خود نشان بدهند که زیر کاپوت خود چه دارند- چه این که یک NEMA 17 steppers جدید باشد یا یک V8. با توجه به محبوبیت بی اندازه ی پرینترهای سه بعدی، جای تعجبی نیست که بسیاری از مهندسان علاقه مند، تلاش خود را برای تولید یک خودرو توسط پرینتر3 بعدی را کرده باشند. به این منظور، ما 25 خودرو که با فناوری تولید افزایشی ساخته شده اند را برای شما شرح خواهیم داد.

 


البته، عنوان مبهم "خودرو تولید سه بعدی" با چند پیش فرض به ذهن خطور می کند، بنابراین، بیایید در ابتدای کار، معنی مشخص این عنوان را بیان کنیم: اول اینکه، هیچ یک از خودرو های این لیست بصورت کامل توسط پرینتر سه بعدی تولید نشده اند! 
فناوری تولید افزایشی برای قطعات خاص فلزی موتور ، اجزای پلاستیکی داخلی و ... مناسب است. 
تولید سه بعدی چرخ ها، لاستیک ها، ترمزها و دیگر اجزای اصلی، در حال حاضر عملی نیست. بنابراین، وقتی که می گوییم "خودرو تولید سه بعدی شده"، منظور ما ماشینی است که بخشی از قطعات آن توسط پرینتر سه بعدی تولید شده است و برخی دیگر مانند گذشته تولید شده اند. یک نکته مهم دیگر این است که بسیاری از این ماشین ها فوق العاده در مراحل مختلفی از توسعه قرار دارند: برخی از این ها نمونه اولیه هستند و هنوز برای استفاده واقعی در جاده ها آماده نیستند.  باید به نکته توجه کرد که مفهوم خودرو های تولید سه بعدی هنوز در ابتدای راه خود است و آنچیزی که ما می بینیم تنها پتانسیل تولید افزایشی برای تولید خودروها می باشد.

 

25 پروژه خودروسازی با پرینتر 3 بعدی " قسمت دوم "


تولیدکنندگان مختلفی الان پرینتر های سه بعدی را وارد گاراژ کرده اند، و خیلی از آنها مفاهیم نویدبخش، قطعات کاربردی تولید کرده اند و در یک یا چند مورد ماشین های آماده راندن تولید شده است. با توجه به این دستاوردهای شگرف، و بدون اتلاف وقت بیشتر، در ادامه جالب ترین ماشین های تولید سه بعدی شده در جهان را لیست می کنیم

 

خودرو شماره 1 : LM3D شرکت لوکال موتورز Local motors

 
 

 

کجا بهتر از خودرو های LM3D می توانیم بحث در مورد خودرو های تولید 3 بعدی را شروع کنیم؟ در حال حاضر، شاهکارهای تولید افزایشی لوکال موتورز تنها خودرو های تولید شده توسط پرینتر سه بعدی ای هستند که به تولید عمده می رسند و چند شرکت انجام دهنده "بتا تست" بتازگی آنها را به جاده برده اند. خودرو سه بعدی مشتریان در کارخانه Knoxville با دو پرینتر 3 بعدی مدل BAAM تولید می شوند و 75 درصد از اجزای و قطعات این خودرو بصورت تولید سه بعدی و با پرینتر سه بعدی تولید و استفاده می شود ، از جمله تقریبا همه بدنه و شاسی. این قسمت خودرو با ترکیبی متشکل از 80 درصد ABS و 20 درصد الیاف کربن ساخته می شوند
اولین مدل از سری خودرو LM3D با نام Swim خواهد بود، که توسط کوین لو Kevin Lo  طراحی شده است و طرح هایی برای کامل کردن آن در آینده وجود دارد. نکته جالب اینکه، شرکت لوکال موتورز ادعا می کند که این ماشین نسبت به ماشین عادی امن تر خواهد بود، و تا پایان سال، تست تصادف را تمام می کند. به دلایل ایمنی، ساختار اصلی خودرودر تمام تولیدات این سری یکی خواهد بود، اما مشتریان می توانند ویژگی های زیباشناختی خاصی را برای خودروی سه بعدی خود سفارش بدهند تا LM3D خودشان نسبت به خودرو دیگر متفاوت باشد.

 

خودرو شماره 2 : Blade شرکت دایورجت Divergent

 
 

 

ظاهرش می تواند فریبنده باشد، اما Blade بعنوان اولین خودرو تولید شده با پرینتر سه بعدی مخصوص مسابقه، خیلی با خودرو LM3D تفاوت دارد. در حالی که لوکال موتورز قدرت پرینتر 3 بعدی BAAM خود را بر بدنه LM3D متمرکز کرده اما اجزای تولید شده ماشین مسابقه Blade با 1388 پوند وزن، را می توان در پوسته داخلی ماشین های آینده مشاهده کرد. دلیل اینکه این ماشین مسابقه از یک تعداد گره ساخته شده است همین است.  گره همان اتصالات آلومینیوم تولید شده بصورت سه بعدی است که قطعات لوله گذاری الیاف کربن که سازنده ی شاسی خودرو هستند را ، متصل می کند. گره ها و لوله گذاری می تواند در عرض چند دقیقه مونتاژ شوند و شاسی حاصله، 90 درصد سبک تر از شاسی ماشین های عادی خواهد بود. این سبکی به ماشین کمک می کند که در عرض حدود 2.5 ثانیه، سرعت خود را به 60 مایل بر ساعت برساند، که سریع تر از ماشین مسابقه مک لارن است. خب، بنابراین، این گره های تولید شده توسط پرینتر  3 بعدی، تنها بخشی از کل خودروی منحصر به فرد Blade را تشکیل می دهند و باقی ماشین با استفاده از فرآیندهای تولیدی دیگر ساخته می شود. با این حال، سازندگان این خودرو اعتقاد دارند که طرح مدولار فناوری تولید افزایشی می تواند بر روش تولید خودرو اثر بیشتری بگذارد، امری که می تواند برای مصرف کنندگان و محیط زیست مفید باشد. موسس و مدیر عامل دایورجت، کوین زینگرKevin Czinger گفت،  ما مسیری پایداری برای صنعت خودرو را توسعه داده ایم که به رونسانسی بزرگ در تولید خودرو تبدیل خواهد شد، و خودرو های دوستدار طبیعت و ابتکاری مانند Blade در سرتاسر دنیا طراحی و ساخته خواهند شد و مهمتر اینکه می توانند کاملا سفارشی ساز باشند و تک.

 

خودرو شماره 3 : شورت دیستنس سی 16 C16 Short Distance توسط شرکت StreetScooter

 
 

 

خودروی شرکت StreetScooter که در یک سال، طراحی، تولید و تست شده است، از چند جزء تولید شده توسط پرینتر 3 بعدی استفاده می کند، که از مواد تولید سه بعدی ABS شرکت Stratasys ساخته شده اند. این ماشین کوچک توسط متخصصان دانشگاه آخن در آلمان طراحی شد و با پرینتر 3 بعدی Objet1000 از شرکت Stratasys تولید سه بعدی شده است. این پرینتر 3 بعدی غول پیکر برای ساخت قطعات پلاستیکی خارجی خودرو C16 استفاده شدند، از جمله پنل های جلویی و عقبی، پنل های در، سیستم ضربه گیر، قوس های چرخ، و چند جزء داخلی پنل نگهدارنده ابزار و چند جزء کوچک تر دیگر نیز با پرینتر 3 بعدی تولید شدند.
انتظار نداشته باشید که یکی از خودرو های C16 را خیلی زود در جاده ها ببینید، چونکه شرکت StreetScooter حالا روی خودرو های بزرگ تر تمرکز دارد، چونکه این شرکت هدف خود برای کاهش آلودگی را از طریق ساخت وسایل دوستدار محیط زیست دنبال می کند. این شرکت که در سال 2010 توسط دانشگاهیان آخن تاسیس شد، در سال 2014، توسط شرکت DHL خریداری شد.

 

خودرو شماره 4 : سول میت Soulmate  توسط شرکت EDAG

 


EDAG یک شرکت تولیدی آلمانی است که به دنبال دست و پا کردن شهرت برای خود بعنوان یکی از تولیدکنندگان مهم خودروهای تولید شده با پرینتر سه بعدی، در عرصه جهانی بوده است. در حالی که ماشین این شرکت  یعنی سول میت هنوز آماده استفاده در جاده نیست، اما طراحی فوق العاده ای دارد که از فناوری تولید افزایشی برای کاهش وزن ماشین استفاده می کند. خودرو سول میت اولین بار در نمایشگاه CES 2016 رونمایی شد و بعدا در نمایشگاه ماشین ژنو در سوئیس و در واقع تصور شرکت EDAG از یک "ماشین هوشمند" در آینده می باشد.
سول میت بعنوان جدیدترین خودرو مفهومی شرکت EDAG، در واقع حاصل یک پروژه مشترک بین آینده پژوهان خودرو و شرکت بوش آلمان بعنوان یکی از بزرگترین تامین کنندگان قطعات خودرو بوده است. این دو شرکت می خواستند ماشینی بسازند که هم برای حمل و نقل مناسب باشد و هم بعنوان دوست دار محیط زیست عمل کند، 
خودرو سول میت، یک سیستم کاملا هوشمند دارد که به راننده این اجازه را می دهد که با فشردن یک دکمه وظایفی خاص را اجرا کند. رابط این ماشین را می توان با اشاره کنترل کرد که بدین واسطه، تمرکز راننده بر جاده حفظ می شود.
بدنه داخلی سول میت که خاص شرکت EDAG می باشد با یک لایه خارجی الیاف نازک پوشش داده شده است. لامپ های داخلی از داخل، بدنه را روشن می کنند. و به نوعی بهترین استفاده را از فناوری پرینتر سه بعدی در کنار هوشمند سازی واقعی استفاده کرده اند.

 

خودرو شماره 5 : بلادهوند اس اس سی Bloodhound SSC از شرکت بلادهوند
 
 

شاید تا بحال از این خودرو های مطرح شده لذت نبرده اید؟ خب، اگر به شما بگوییم که سریع ترین خودرو دنیا از با پرینتر 3 بعدی ساخته شده است، چه؟ 
ماشین بلادهوند اس اس سی، ماشین مافوق صوت بریتانیایی که طراحان آن به دنبال شکستن رکورد بالاترین سرعت با گذر کردن از 1000 مایل بر ساعت هستند، در واقع چندین قسمت از این خودرو توسط فناوری پرینتر 3 بعدی تولید شده است. اگرچه مقداری از این ماشین مافوق صوت با روش های سنتی ساخته شده است، اما فرمان، تهویه کمکی، دماغه آن همگی با پرینتر های 3 بعدی SLS ساخته شده اند.
به خاطر اینکه راننده کنترل بیشتری بر بلادهوند داشته باشد، فرمان خاص آن، دقیقا متناسب با دستان راننده اندی گرین  Andy Green ساخته شده است، مردی که رکورد سرعت 763 مایل بر ساعت در دستان اوست و در اکتبر 2018 می خواهد با بلادهوند رکورد خود را ارتقاء دهد. سازندگان بلادهوند از فناوری تولید افزایشی تنها برای انتخاب اجزا استفاده کرده اند. کونور لا گرو  رئیس قطعات بلادهوند این مساله را این گونه تشریح می کند، فناوری تولید افزایشی برای یک قطعه پیچیده و تک مناسب است، بنابراین برای بلادهوند، پرینتر 3 بعدی، روش مناسبی برای کاهش هزینه هاست، می دانیم که تولید افزایشی در حال رشد سریع می باشد اما اگر در حال حاضر ویژگی های مورد نظر در آن قطعات وجود نداشته باشند، ما مجبور به استفاده از فناوری تولید سنتی می شویم.


خودرو شماره 6 : اوربی ساخته شده توسط شرکت KOR Ecologic

 
 

اگرچه به نظر می رسد که پروژه اوربی در چند سال اخیر از تب و تاب افتاده است، اما این ماشین/موتور سه چرخه ترکیبی را می توان بعنوان اولین خودرو تحسین کرد که تا حد زیادی توسط پرینتر 3 بعدی تولید شده است. این ماشین قطره مانند توسط تیمی از مهندسان KOR Ecologic ساخته شد، که یک شرکت مهندسی است که توسط جیم کُر  Jim Kor کانادایی مدیریت می شود. خودرو اوربی طوری طراحی شده است که از نظر سوخت و قیمت بسیار مناسب باشد. زمانی اوربی آماده شده بود که دو مرد و یک سگ راه بین نیویورک و سان فرانسیسکو را فقط با 10 گالن بنزین جا به جا شدند و در این زمینه یک رکورد جهانی ثبت کردند.
اوربی که اولین خودرو تولید شده توسط پرینتر 3 بعدی، ساخته شده توسط کُر و تیمش هست، از 50 جزء بدنه تولید شده با پرینتر 3 بعدی FDM از شرکت  Stratasys   و با مواد اولیه ABS تولید سه بعدی شده است .
به گفته آقای کُر، خودرو اوربی 2 شامل قطعات بیشتری با پرینتر 3 بعدی خواهد بود، خصوصا در بخش داخلی خودرو. متاسفانه، دقیق نمی دانیم که چه زمانی می توانیم اوربی 2 را ببینیم. شروع پروژه اوربی 2 در آوریل 2016 اعلام شد، و این تیم قول دادند که کار روی ماشین جدید را در دو سال آینده شروع کنند. سایت Zero منتشر شد که اوربی ممکن است اخبار را پنهان کرده باشد و بخواهد از طریق اطلاعیه ای همه را غافلگیر کند یا اینکه به کل، پروژه را رها کرده باشد. جیم، آیا صدای ما را می شنوی؟


خودرو شماره 7: پروژه M توسط شرکت شل

 

 

شاید غیرعادی باشدکه یک خودرو شهری و کارآمد از نظر انرژی  که توسط شرکت شل طراحی شده باشد را متصور شد. چونکه شرکت شل، یک شرکت چندملیتی گاز و نفت است که اگر ما همگی از ماشین های کم مصرف استفاده کنیم، احتمالا درِ این شرکت تخته میشود. با این حال، این ماشین مفهومی معروف به پروژه اِم که بصورت جزئی از پرینتر 3 بعدی استفاده کرده است، تاریخ جالبی دارد. این ماشین کوچک بازطراحی ماشین T.25 می باشد که مربوط به طراح ماشین بریتانیایی جناب گوردن مورای Gordon Murray در سال 2010 بود. اگرچه T.25 در چند سال گذشته، توجه رسانه ای زیادی جلب کرده است اما هیچ شرکت تولید کننده ماشینی حاضر به استفاده از این طراحی برای تولید نشده است. بنابراین، می توان پروژه ام را بعنوان احیای T.25 تلقی کرد. این ماشین جدید تولید شده توسط پرینتر سه بعدی با موتور سه سیلندر و 660 سی سی که باعث 50 درصد کاهش در مصرف سوخت در مقایسه با یک ماشین عادی می شود.مصرف این ماشین در سرعت 70 کیلومتر بر ساعت، 2.64 لیتر در هر 100 کیلومتر می باشد و آخر سرعت آن 156 کیلومتر بر ساعت است که در حالت امن، 145 کیلومتر بر ساعت می رود و در عرض 15.8 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رسد.
به گفته شرکت شل، این ماشین 550 کیلوگرمی یک سوم فضای استاندارد پارک را اشغال می کند، در حالی که دو پروژه Mکل فضا را اشغال می کنند. مهم تر اینکه، استفاده از فناوری پرینتر 3 بعدی به شرکت شل این اجازه را داده است که برخی از اجزای داخلی را در زمانی بسیار کوتاه تولید کند. تیم شل در وبلاگ پروژه اِم می نویسد: با استفاده از تکنولوژی تولید افزایشی، ما می توانیم قطعات پیچیده پلاستیکی را خیلی ساده تولید کنیم، که زمان تولید برای ما خیلی سریع می شود. خبر بد برای شهروندان دوستدار محیط زیست اینکه، شل برنامه ای برای تولید انبوه پروژه M ندارد، بنابراین، سال های سال طول خواهد کشید تا بتوانیم یک ماشین از این نوع را در جاده ها ببینیم.

 

ماشین شماره 8: استراتیStrati  توسط لوکال موتورز

 

 

لوکال موتورز قبل از اینکه روی LM3D کار را شروع کند، مشغول ساخت استراتی بود، که اولین ماشین برقی چاپ شده بصورت سه بعدی در سطح جهان محسوب می شود. بعد از اینکه استراتی در عرض فقط شش روز، چاپ سه بعدی شد، مونتاژ شد و در جاده تست شد، در نمایشگاه بین المللی تکنولوژی تولیدات در شیکاگو تبدیل به تیتر یک شد. اجزای مکانیکی این ماشین مانند باتری، موتور، سیم کشی و تعادل از تامین کنندگان مختلفی از جمله رنو تهیه شدند. علی رغم برنامه آن برای توده انبوه LM3D، اما این شرکت، استراتی را نیز فراموش نکرده است. اوایل امسال، این شرکت که در آریزونا قرار دارد، یک مدل جدید استراتی را رونمایی کرد که دارای ویژگی NXP BlueBox بود، و قابلیت رانندگی خودکار و اتصال اینارنت اشیا را فراهم می کرد.

 

ماشین شماره 9: لایت کوکون Light Cocoon  از شرکت EDAG

 

 

لایت کوکون بعنوان مشهورترین ماشین مفهومی تولید شده توسط پرینتر 3 بعدی از تولید کنندگان آلمانی می باشد،  شرکت بزرگ خودروسازی بوش را متقاعد کرند که با EDAG برای این پروژه همکاری کند و باز هم توانست یک تولیدکننده خودرو را متقاعد کند که وارد تولید ماشین تولید 3 بعدی شود. این ماشین برای اولین بار در نمایشگاه ژنو 2016 دیده شد، که موجب تحسین بازدیدکنندگان بخاطر بدنه خارق العاده و پوسته پارچه ای  سبک وزن خارجی اش شد. این پارچه از متخصص پارچه جک ولفسکین  Jack Wolfskin تهیه شد که نشان می دهد تمام بیزنس ها مشتاق آن هستند که وارد کارهای شرکت EDAG شوند.
به گفته مدیر طراحی این شرکت جوهانس بارکمن Johannes Barckmann ، مانند دیگر طرح های EDAG، ساختار داخلی خودرو لایت کوکون به دنبال کاهش وزن ماشین با حذف مواد در نواحی با استرس کم می باشد و تنها موادی استفاده شده اند که واقعا مورد نیاز هستند.  با توجه به این هیجان در مورد ماشین چاپ شده سه بعدی روز به روز افزایش می یابد، آیا EDAG خیلی زود این ماشین را روانه بازار می کند یا خیر؟


خودرو شماره 10: شلبی کبرا Shelby Cobra ساخته شده توسط آزمایشگاه ملی اوک ریج(Oak Ridge) (ORNL)
 
 

متخصصان ماشین به شما خواهند گفت که شلبی کبرا که یک خودرو اسپورت امریکایی از خانواده  فورد و V8 می باشد که نسخه اصلی آن در سال 1962 ساخته شده که یک خودرو تولید سه بعدی نیست. درست است کبرای AC اصلی با نرم افزار CAD طراحی نشده بود یا با یک پرینتر 3 بعدی و فناوری تولید افزایشی تولید نشده بود، 
اما واقعا این ماشین در سال 2014 توسط متخصصان شرکت ORNL مشابه آن ماشین کلاسیک با پرینتر 3 بعدی تولید شده است. این ماشین مسابقه، این قدر زیبا است که دوست داری دائم به آن نگاه کنی.
شاید اولین کبرای تولید شده با پرینتر سه بعدی به اندازه اولین شبلی تولید شده در 50 سال پیش ارزشمند نباشد که اخیرا به مبلغ 13.75 میلیون دلار فروخته شد، اما ویژگی های شگفت انگیزی دارد. با توجه به اینکه کبرای شلبی از همان پرینتر 3 بعدی استفاده کرده که برای ماشین های شرکت لوکال موتورز تولید شده است، به گفته ORNL، شبلی کبرا، یک آزمایشگاه پرینتر 3 بعدی است که بروی چرخ ها قرار گرفته است. طراحی منعطف و مدولار آن باعث شده پلت فرمی برای توسعه سریع باشد و اجزای آن نظیر موتور جدید، طرح های ترکیبی سیستم، و سیستم های شارژر بی سیم/الکترونیک قدرت به محققان اجازه می دهد که خیلی سریع ایده های جدید خود را تست کنند. اما مهم تر اینکه، این ماشین ورزشی تاییدیه رئیس جمهور باراک اوباما را دارد.  


خودرو شماره 11: جنسیس توسط شرکت EDAG
 
 

یک سال قبل از رونمایی از ماشین لایت کوکون در نمایشگاه ژنو 2015، شرکت مهندسی آلمانی EDAG با یک ماشین عجیب تر تولید سه بعدی به این نمایشگاه ماشین در سوئیس رفت. آن ماشین یعنی جنسیس، یک ماشین تولید شده توسط پرینتر 3 بعدی بوده که از یک لاک پشت الهام گرفته است. در واقع، جنسیس بدون چرخ به هیچ ماشینی که شما تا بحال دیده اید شبیه نیست، و می تواند نشانگر آزمایشات آینده این شرکت با سازه های الهام گرفته شده از محیط زیست باشد.  به گفته شرکت EDAG، سازه بدنه این ماشین بر اساس الگوهای فیزیولوژیکی لاکِ لاک پشت است. در حالی که ممکن است برخی از راننده ها از ایده محافظت شدن با قطعات پلاستیکی چاپ شده FDM حس خوبی نداشته باشند، اما شرکت، ابراز کرده است که تولید 3 بعدی با ترکیبی از الیاف کربن و پلاستیک می تواند اجزای ایمن و با دوام ایجاد کند. یک نماینده گفت،"بر خلاف تکنولوژی های دیگر، FDM ، امکان تولید شدن قطعات با هر اندازه ای  را دارا می باشد ، چون محدودیت فضایی و اندازه ای ندارد. با اضافه سازی الیاف کربن در طول فرآیند تولید، می توان مقاومت و سختی مورد نیاز را کسب کرد.

 

خودرو شماره 12: کوپن Copen  از شرکت دیهاتسو   Daihatsu  

 
 

 

خیلی وقت است که مردم Daihatsu Copen را سوار می شوند، که ماشین مسابقه دو دره از قدیمی ترین تولیدات ژاپن استاز سال 1999 می باشد. با این حال، کسانی که سوار این ماشین با ویژگی خاص تولید سه بعدی شده اند که توسط طراحی به نام کوتا نزو Kota Nezu و هنرمند مدل سازی سه بعدی به نام سان جانجی  ساخته و توسط پرینتر های 3 بعدی Stratasys، تولید شده است، بسیار اندک است. اگر این پروژه مطابق برنامه پیش برود، پوسته ihatsu Copen در مدل های مختلف و رنگ های متنوع در دسترس خواهد بود. این پروژه نشان می دهد که تولیدکنندگان مهم اتومبیل نیز آماده اند تا از فناوری تولید افزایشی بهره ببرند.
نمونه های اولیه پوسته تاثیر، توسط Stratasys با استفاده از پرینتر 3 بعدی Fortus FDM -تولید شدند و از ترموپلاستیک ASA ساخته شدند که یک مواد اولیه با دوام و مقاوم در برابر اشعه ماورای بنفش است. این پنل های شیک می تواند زمینه را برای پروژه های تولید 3 بعدی آینده Daihatsu فراهم کند: مدیر عامل برنامه ریزی شرکتی در دفتر Brand DNA از شرکت Daihatsu، جناب اوسامو فوجیشیتا Osamu Fujishita گفت، "ما به گسترش بازار برای خودرو های سفارشی با بدنه پلاستیکی علاقه مند هستیم، و به این منظور، تکنولوژی تولید 3 بعدی توسط پرینتر های 3 بعدی شرکت Stratasys را موثر می دانیم."


ماشین شماره 13: سانیا Sanya  از شرکت Sanya Si Hai

 
 

 

اولین ماشین 3 بعدی تولید شده چین، شاید خیلی زیبا نباشد، اما یک اتفاق مهم برای صنعت تولید افزایشی این کشور محسوب می شود. در سال 2014، سانیای 500 کیلوگرمی با هزینه ی اندک 11 هزار یوانی معادل 1700 دلار ساخته شد، که اکثرا از مواد اولیه فیلامنت پلاستیکی Tyrant Gold تشکیل شده بود، از این رو، ظاهر ماشین خیلی چنگی به دل نمی زند. این ماشین دو صندلی دار برقی که می تواند تا سرعت 25 مایل بر ساعت برود، در سال 2016 به سرخط خبرها آمد، زمانی که سازندگان آن در استان هینان در جنوب چین، ماشین را وارد خیابان کردند تا آن را آزمایش کنند.
شرکت Sanya Si Hai می تواند ادعا کند که اولین قایق تولید 3 بعدی شده ی چین را ساخته است. این قایق دو متر دارد و گنجایش حمل دو نفر را دارد. این قایق 35 کیلوگرمی با همان پرینتر 3 بعدی FDM که ماشین را ساخته بود، تولید شد، و برای اولین بار در اوت 2015 به نمایش درآمد. دیگر قایق های تولید شده بصورت 3 بعدی را که ما به آن ها می پردازیم را نیز در نظر بگیرید.


سایت خبری تحلیلی  Printer3bodi.com

 

منبع:all3dp
گروه نویسندگان یکشنبه, 01 بهمن,1396 2746 0
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی مواد اولیه پرینتر 3 بعدی : Nylon P11 , SLS
مطلب بعدی آموزش درس جغرافیا در مدارس با پرینتر 3 بعدی

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر