طراحی سایت
X
RSS

7 نمونه از اسلایسرهای رایگان پرینتر 3 بعدی

7 نمونه از اسلایسرهای رایگان پرینتر 3 بعدی

 

ما امروز می خواخیم نرم افزارهای مخصوص پرینتر های سه بعدی را که به اسلایسر معروف هستند را معرفی کنید نرم افزار اسلایسر slicer رابط بین نرم افزار 3 بعدی و پرینتر 3 بعدی می باشند که با تبدیل مدل سازی سه بعدی به زبان G-code  باعث درک و فهم پرینتر 3 بعدی از ماهین کار خود در انجام تولید 3 بعدی می شود.
البته اسلایسرها فقط برای تبدیل زبان G-code برای فهم پرینتر 3 بعدی نمی یاشند بکلکه انواع تنظیمات قرارگیریطرح سه بهدی بر روی میز کار پرینتر 3 بعدی، درصد پر یا خالی بودن داخل محصول که بع اینفیل معروف است، قرار دادن ستونهای پشتیبان برای ساپورت قسمتهایی که احتمال ریزش و تغییر شکل و در نتیجه فرم اصلی خود را دارند و همچنین بسیاری از دیگر خاصیتها که قبل از تولید توسط پرینتر 3 بعدی باید انجام بپذیرد.

 


در اینجا ما 7 مدل از اسلایسر های رایگان را خدمت تمامی علاقمندان و کارشناسان فناوری تولید افزایشی  معرفی می نماییم و امیدواریم که کارایی لازم را در فعالیت تولید سه بعدی شما داشته باشد.


   Cura

 


برای مبتدیانی که نیاز به نرم افزار Slicer برای آماده سازی فایل های STL برای تولید سه بعدی دارند کیورا بهترین نرم افزار اسلایسرمی باشد.
نرم افزار اسلایسر Cura ، یک نرم افزار معیار ارزیابی برای تمام پرینترهای 3 بعدی Ultimaker می باشد اما می توان این نرم افزار رایگان را برای اکثر پرینترهای 3 بعدی مانند Makerbot ، Printrbot ، Lulzbot  ، Witbox و بسیاری دیگر مورد استفاره قرار داد. این نرم افزار اسلایسر کاملا منبع باز open source می باشد و از طریق یک پلاگین با اکثر پرینتر های 3 بعدی سازگار می شود.
نرم افزتر اسلایسر Cura ساخته شده توسط کمپانی بزرگی همچون Ultimaker که در هلند مستقر می باشذ، کارایی و کارکر بسیار ساده ای دارد
این نرم افزاراسلایسر مخصوص انواع پرینت  بسیار آسان است برای استفاده، اجازه می دهد تا شما در حالت Basic به مدیریت مهم ترین تنظیمات پرینتر سه بعدی در یک رابطه کاربری ساده انجام دهید. هنگامی که شما نیاز به کنترل دقیق بیشتری بر روی تنظیمات کیفیت تولید 3 بعدی دارید، به حالت "Expert" بروید. همچنین می توانید ازاسلایسر Cura به عنوان نرم افزار میزبان پرینتر سه بعدی استفاده کنید تا بتوانید کنترل مستقیم روی دستگاهتان داشته باشید، اما دقت کنید که در این حالت؛ در طول انجام کار، پرینتر 3 بعدی باید به کامپیوتر وصل باشد
نرم افزار اسلایسر Cura ساخت یکی از بزرگترین شرکتهای تولید پرینتر سه بعدی از نوع FDM می باشد که برای افراد مبتدی طراحی و ارائه شده است .این نرم افزار رایگان برای تمامی سیستم های عامل ارائه گردیده است.
دانلود نرم افزار اسلایسر Cura


   CraftWare

 


برای مبتدیانی که نیاز به نرم افزار Slicer برای آماده سازی فایل های STL برای چاپ سه بعدی دارند کرفت ویر CraftWare یکی از بهترین نرم افزارهای اسلایسر برای افراد مبتدی می باشد.
این نرم افزاریکی دیگر از اسلایسرهای پرینتر 3 بعدی دسکتاپ مخصوص مبتدیان می باشد  که برای پرینتر های 3 بعدی مدل خانکی مورد استفاده قرار می گیرد البته ناگفته نماند که جهت اسلایسینگ مدلهای خانگی توسط تولید کتتدگان پرینتر 3 بعدی تهیه شده و از روی نمونه CraftUnique  مجارستان برداشت شده است تا بتواند پرینتر 3 بعدی CraftBot را که با سرمایه بسیار زیاد در کشور مجارستان تولید شده را پشتیبانی می کند.
اگر چه از این نرم افزار اسلایسر می توان برای پرینترهای سه بعدی دیگر نیز استفاده کرد. دقیقاً مثل Cura، نرم افزار CraftWare نیز دو  حالت «ساده» و «حرفه ای» دارد و کاربران می توانند با توجه به نیاز خود از هر حالت که دوست دارند استفاده کنند. این یک برنامه ی سریع است که دارای ویژگی های زیادی می باشدد که مهمترین آن G-code  سازی می باشد و هر ویژگی با رنگ متفاوتی نمایش داده شده است اما ویژگی خاصی که از آن متعجب می شوید همانا پشتیبانی بسیار فدرتمند این اسلایسر می باشد.
با این حال، لطفا توجه داشته باشید که این نرم افزار هنوز در بتا است، بنابراین اشکالات هنوز هم ممکن است در طول استفاده روزانه رخ دهد. اما این نرم افزار اسلایسر مخصوص افراد مبتدی می باشد و به صورت کاملا رایگان ارائه می گردد.

 

KISSlicer

 

 

ظاهر نوشتاری KISSlicer  نام این نرم افزار ممکن است شما را گمراه کند اما فریب نخورید و اندکی عمیق باشید.KISSlicer مخفف شده Keep It Simple Slicer

می باشد که البته بسته به نوع انتخاب شما ار مبتدی با پیشرفته در حوزه طراحی 3 بعدی برای فناوری پرینتر سه بعدی را  در اختیار شما قرار میدهند

در واقع می توان مدعی شد که این نرم افزار اسلایسر جایگزین ارزشمندی برای دیگر نرم افزار های سه بعدی در پرینتر سه بعدی و حتی لیزر کات خواهد بود

 

در حالی که نسخه رایگان برای آماتورهایی که فقط با یک پرینتر سه بعدی تک اکسترودر تولید سه بعدی می کنند کافی است، نسخه حرفه ای امکان تولید سه بعدی را با جند اکسترودر فراهم می کند و همچنین G-code را می توان با حداقل مقدار تنظیمات ایجاد کند. برای تنظیمات پیشرفته، باید نسخه حرفه ای را خریداری نمایید. این نسخه به کاربران اجازه می دهد چندین فایل STL را به به طور همزمان در یک میز کار تولید سه بعدی انجام دهند.

 

 

ادامه دارد.....

 

وب سایت خبری تحلیلی پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com

 

 

منبع:All3dp
گروه نویسندگان شنبه, 08 اردیبهشت,1397 2417 2
  • Print
  • رتبه بندی این مطلب:
    5.0
مطلب قبلی شرکت ATK موفق شد با پرینتر 3 بعدی موشک مافوق صوت تولید کند
مطلب بعدی مواد اولیه ABS چیست؟

2 نظر در مطلب "7 نمونه از اسلایسرهای رایگان پرینتر 3 بعدی" ثبت شده است

زهرا ارجمند

باید این علم رو یاد وگرنه چند سال درگه مثل موبایل کامپی.همچنان وابستی ها.

خداوند خیر دهد


ترنم ترانه

از سایت شما ممنونم که بخش ساپورت گذاری را به طورکلمل برای آگاهی ما نوشته است

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر